°C
   2024 06 17 Pirmadienis

   3 žingsniai, kaip užmegzti pokalbį

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: Rasa Sagė
   2018-08-17 19:00:00

   Pokalbis „apie orą“ neverbaline kalba sako: „aš matau tave, aš pripažįstu tave, aš priimu tave

   Psichologijos ekspertai sako, kad pokalbis „apie orą“ nėra jau toks neįpareigojantis, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kalbėti su nepažįstamu žmogumi apie bet ką yra bendravimo būdas,  kuris kuria santykius. O kas, jei tai vaikinas, kuris patinka, ar mergina, kuri traukia akį? Išmokus užmegzti pokalbį „apie nieką“ galima eiti toliau ir kurti artimesnius santykius.

   Pradėti pokalbį su nepažįstamuoju nėra jau taip paprasta. Norisi kažką pasakyti, tačiau visos mintys išgaruoja iš galvos. Tuomet žymiai paprasčiau yra tiesiog nusisukti, arba įkišti nosį į savo telefoną.

   Tačiau pasikalbėjimas su kitu žmogumi laukiant eilėje, atsisėdus šalia autobuse arba susitikus prie lifto gali gerokai praskaidrinti dieną. Verslo komunikacijos specialistai teigia, kad neutralus pokalbis prieš pradedant derybas ar pokalbį dėl darbo sušvelnina atmosferą, mažina įtampą ir padeda tęsti sklandesnį bendravimą. Pokalbis „apie orą“ neverbaline kalba sako: „aš matau tave, aš pripažįstu tave, aš priimu tave“.

   Psichologai išskiria tris žingsnius, kuriuos žengiant galima išmokti užmegzti neutralų pokalbį su nepažįstamuoju.

   1 žingsnis

   Pakelkite galvą. Apsižvalgykite. Pastebėkite kitus žmones, esančius šalia. Tol, kol jūs tikėsite, kad neturite galimybių susipažinti, kol nenuėjote į naktinį klubą ar į restoraną, tol nematysite žmogaus lifte, autobuse, parduotuvėje ar banke. Tai yra pirmas pokalbio užmezgimo žingsnis - apsižvalgyti ir pamatyti žmones, esančius šalia.

       

   2 žingsnis

   Kreipkitės į konkretų žmogų, nekalbėkite orui. Pasakykite ką nors neutralaus, tačiau pozityvaus,  liečiančio tą žmogų, į kurį kreipiatės. Paklauskite kokio nors klausimo, tarkime: ar jau seniai laukiate? Arba: būtų gerai atsisėsti, ar ne? Pasiūlykite paslaugą, pagalbą, draugiškai nusistebėkite, arba pasakykite ką nors gražaus. Prieš ką nors pasakydami nežiūrėkite ilgai į tą žmogų, kalbėkite lyg tarp kitko, spontaniškai. Užmezgant pokalbį svarbu ne kas yra pasakyta, tačiau kaip, kokiu tonu pasakyta. Draugiškai ir neįsipareigojančiai užkalbintas žmogus pasijus maloniai ir atsakys jums tuo pačiu. 

   3 žingsnis

   Klausykite, ką jums atsakys. Jei kalbėsite, tačiau neklausysite, bendravimas nevyks. Geras pokalbis užmezgamas tada, kai abi pusės nusiteikusios priimti ir išklausyti. Jei jums nieko neatsako, paklauskite dar ko nors. Žmogus jausis gerai, jei juo domimasi. Jei ir vėl neatsako, nebūkite per daug įkyrūs, tačiau nelikite lyg mietą kandę. Paprasčiausiai kreipkitės į kitą artimiausią asmenį.

   Pokalbis „apie orą“ yra lengvas būdas užmegzti pažintį. Padarykite eksperimentą ir pabandykite užkalbinti nepažįstamą žmogų šiandien. Galbūt liksite nustebę, kiek daug malonumo gali suteikti neįpareigojantis pokalbis. O gal tai gali tapti naujos gražios draugystės pradžia?

   Skaityti komentarus