°C
   2021 08 02 Pirmadienis

   „Ėjimo varžybų“ organizatoriai kviečia palikti automobilius

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-04-11 19:00:00

   Savomis kojomis įveikti 15 tūkst. žingsnių nuo Baltojo tilto palei Nerį, Vingio parką, užlipti ant Tauro kalno - tokia užduotis laukia balandžio pabaigoje vyksiančių „Ėjimo varžybų“ dalyvių. Renginio organizatorė, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė kartu su Vilniaus savivaldybe ir SĮ „Susisiekimo paslaugos“ visus ėjikus prie Baltojo tilto kviečia atvykti pėstute, dviračiais, paspirtukais, riedučiais, riedžiais arba viešuoju transportu.

   Ketvirtus metus iš eilės vykstančiose varžybose ėjimo entuziastai paprastai įveikia 10,5 kilometro atstumą, grožėdamiesi Vilniaus vaizdais. Renginys traukia visus prijaučiančius aktyviam laisvalaikiui: sportininkus, sveikatingo laisvalaikio ieškančias šeimas, jaunimą, vyresnius žmones. Šiemet organizatoriai siūlo į starto vietą atvykti be automobilio. Dviračiams ir kitoms aplinkai draugiškoms transporto priemonėms bus įrengta speciali saugi stovėjimo vieta.

   „Norime kviesti žmones būti socialiai atsakingais ir po miestą keliauti darniai, todėl kviečiame į renginį atvykti dviračiu, paspirtuku, riedučiais ar viešuoju transportu“, - sakė kasmet naują trasą pristatanti V. Musvydaitė.


   Ėjimas, pasak jos, nereikalauja daug pastangų, tačiau yra sveikas ir bendruomeniškumą skatinantis užsiėmimas, todėl smagu pasukti galvas, kaip į tokias varžybas atvykti be keturių ratų.


   Nemokamo renginio dalyviai, balandžio 27 dieną 12 val. susibursiantys starto linijoje prie Baltojo tilto, žingsniuos tais keliais, kuriuos pėstute beveik kasdien įveikia ir Vilniaus metas Remigijus Šimašius.

   „Vilnius kasdien auga ir keičiasi, todėl čia nuolat galima atrasti ką nors nauja. Pats mėgstu bėgioti Neries krantine, daug vaikščioti su vaikais ir į darbinius susitikimus neretai renkuosi eiti pėsčiomis. Ir kitus visada kviečiu, tai puikus būdas geriau pažinti kiekvieną savo miesto kampelį. Atokesniuose nuo centro rajonuose, miesto parkuose galima atrasti ne mažiau įdomių objektų nei Senamiestyje“, - savo ėjimo patirtimi dalijosi Vilniaus meras.   Į tūkstančius vilniečių sutraukiančią masinio ėjimo šventę vykstančius žmones jis kviečia atkeliauti vienai dienai pamiršus automobilius. Darnaus judumo miestą kurti padės ir užsidegimas kasdien daugiau nužingsniuoti nei nuriedėti.

   „Laisvalaikiu išbandykite Vilniaus ėjimo maršrutus, po to tikrai galėsite pasakyti: „Aš apėjau visą Vilnių“, - kvietė sostinės meras R. Šimašius.

   Alternatyvaus judėjimo mieste būdus skatinanti išbandyti savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ drauge su renginio organizatoriais varžybų dalyviams savo paspirtukus, dviračius, riedžius ar riedučius siūlys saugiai palikti specialioje riedėjimo priemonių saugojimo zonoje. Numatyta, kad ji dalyvių lauks prie Baltojo tilto, netoli starto.

   „Atėjus šiltajam sezonui kviečiame sostinės gyventojus atrasti darnų judumą, multimodalumą. Prie „Ėjimo varžybų“ jungiamės kaip alternatyvius keliavimo būdus skatinanti įmonė ir norime kiekvieną vilnietį paraginti prisidėti prie darnesnio judėjimo mieste idėjų, užkrėsti kitus savo pavyzdžiu“, - sakė „Susisiekimo paslaugų“ direktorė Modesta Gusarovienė.   Kasdienėms kelionėms mieste asmeninio automobilio dažnai nebereikia. Vilniuje atnaujintas viešasis transportas, aktyviai tiesiami nauji ir tvarkomi senesni dviračių bei pėsčiųjų takai. Plinta dalijimosi paslaugos - ne tik automobilių, tačiau ir elektrinių paspirtukų, žmonės noriai išbando riedžius, riedučius, ypač savaitgaliais.

   „Judėjimo alternatyvų sostinėje tikrai daug, svarbiausia pačiam žmogui pasiryžti pakeisti savo keliavimo įprotį ir atrasti tokį būdą, kuris būtų patogiausias ir efektyviausias“, - drąsino M. Gusarovienė.

   Masinio ėjimo renginys, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorės nuomone, yra puiki galimybė automobilį palikti namuose ir iki centro atkeliauti kitokiu būdu - viešuoju transportu, nuosavomis aplinkai draugiškomis riedėjimo priemonėmis, ir taip drauge su šeimos nariais, bičiuliais ar kolegomis simboliškai atidaryti darnaus judumo sezoną.   Ėjimo manijai jau seniai pasidavusi sporto ir sveikatingumo entuziastė V. Musvydaitė į žingsniavimo varžybas taip pat stengiasi atvykti savomis kojomis.

   „Labai laukiu akimirkos eiti su visa šeima. Šiemet į renginį ruošiamės atkeliauti skirtingomis riedėjimo priemonėmis. Mano vaikai išsirinko riedėti su paspirtukais, o mylimasis atvažiuos su dviračiu“, - sakė renginio organizatorė.

   Masiškiausio ėjimo renginio tikslas - nueiti 15 tūkst. žingsnių, tai atitinka 10,5 km atstumą, tačiau galima rinktis ir trumpesnes 10 tūkst. žingsnių (7 km) arba 5 tūkst. žingsnių (3,5 km) trasas.

   V. Musvydaitė tikino, kad pats žmogus geriausiai žino, kiek jis gali nueiti, todėl svarbiausia pasirinkti sau tinkamiausią distanciją ir tempą. Varžytis ji pataria su savimi, juk svarbiausia ne aukso medaliai, o kasdienis įprotis bent 15 minučių žingsniuoti.   Pernai sostinėje sulaukę 6 tūkst. dalyvių, šiemet organizatoriai tikisi dar didesnio žingsniuotojų skaičiaus. Staigmenos laukia komandinio ėjimo gerbėjų: bus skelbiamos ne tik labiausiai einančios šeimos, bet ir mokyklos, universitetai, įmonės.

   Renginio organizatoriai tikisi, kad noras apeiti miestą savomis kojomis po varžybų tik sustiprės, ir vilniečiai dažniau paliks automobilius namie. 

   Skaityti komentarus