°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   K. Janionytė: apie karjeros pradžią, Europos jaunučių krepšinio čempionatą Lietuvoje ir artimiausius tikslus

   Nuotrauka: L. Šilkaičio nuotr.

   2018-10-02 19:00:00

   Klaudijos Janionytės gyvenime krepšinis atsirado netikėtai – mergaitė vaikystėje vis girdėdavo savo draugą pasakojantį apie tai, jog jam reikia eiti į treniruotę ir netrukus pati nusprendė išbandyti savo jėgas šioje sporto šakoje. Klaudija net dvejus metus sportavo kartu su berniukais, o šią vasarą gynė Lietuvos merginų šešiolikmečių rinktinės garbę Kaune vykusiame Europos čempionate, tuo tarpu šiuo metu laukia savo debiuto profesionaliame moterų klube.

   Meilė krepšiniui ir šeimos palaikymo svarba

   K. Janionytė karjeros pradžioje sportuodama su berniukais susidūrė su įvairias iššūkiais, tačiau tai jai nesutrukdė tapti viena iš komandos lyderių. „Treneris sakydavo, jog džiaugiasi, kad esu kartu, nes berniukams buvo stimulas įrodyti, kad jie yra geresni. Buvo sunku, nes jie aukštesni ir greitesni, tačiau labai stengiausi jiems nenusileisti ir manau, kad man tai gerai pavyko“,- prisiminimais dalijosi krepšininkė.

   Jaunoji sportininkė pripažįsta, kad krepšinis ją pakeitė tiek kaip žmogų, tiek kaip asmenybę. „Šiuo metu neįsivaizduoju savo gyvenimo be krepšinio, tai tapo neatsiejama mano gyvenimo dalimi. Ši sporto šaka tapo mano kasdienine rutina“,- teigė K. Janonytė.

   K. Janionytės tėtis yra buvęs krepšininkas, kuris savo dukrai negaili patarimų. „Tik pradėjusi lankyti krepšinį sužinojau, kad jis taip pat sportavo ir siekė savo tikslų. Labai dažnai su juo diskutuojame tiek prieš, tiek po rungtynių. Ne tik su komanda, bet ir su tėčiu aptariame varžovus ar dvikovas. Jis man pasako, kas buvo gerai ar blogai, o grįžę peržiūrime rungtynių įrašą. Vėliau kartu individualiai dirbdami taisome padarytas klaidas“,- atskleidė talentinga sportininkė.

   Sportininkams ypatingai yra svarbus artimiausiųjų žmonių palaikymas. „Tėtis visada man sakė, jog palaikys mane visose gyvenime situacijose. Pasirinkau krepšinį, todėl jis mane palaiko tiek psichologiškai, tiek finansiškai. Artimųjų palaikymas yra vienas iš svarbiausių dalykų. Žinoma, pašalinių žmonių dėmesys taip pat yra svarbus, tačiau manau, kad viena nesugebėčiau su viskuo susitvarkyti, todėl šeimos paskatinimas man reiškia labai daug“,- palaikymo svarba neabejojo K. Janionytė.

   Atstovauti Lietuvai – ypatingas jausmas

   Lietuvos merginų šešiolikmečių rinktinė Kaune vykusiame Europos čempionate užėmė vienuoliktąją vietą. „Norėjome ir galėjome nuveikti tikrai daugiau. Galbūt paskutinėse rungtynėse nesusitvarkėme su jauduliu ir psichologija“,- svarbiausias priežastis įvardijo mergina.

   K. Janionytė pripažino, jog yra neapsakomas jausmas žaisti rungtynėse vilkint Lietuvos rinktinės marškinėlius. „Esu labai laiminga, nes ne visi gauna tokią progą ir galbūt toks šansas daugiau gyvenime nepasikartos. Buvo labai smagu“,- džiaugsmo neslėpė krepšininkė.

   Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariai prieš čempionato startą jaunosioms žaidėjoms išreiškė palaikymą ir negailėjo patarimų. „Esame viena didelė krepšinio šeima. Tiek mes juos palaikome, tiek buvo labai smagu ir iš jų sulaukti dėmesio“,- pripažino K. Janionytė.

   Svajonė – žaisti moterų NBA ir artėjantis debiutas profesionaliame klube

   K. Janionytės svajonė – ateityje praverti moterų NBA krepšinio lygos duris. „Laukia labai daug darbo, nes ten patekti yra labai sudėtinga. Labiausiai reikėtų patobulinti savo fizines savybes – greičiau bėgti ir aukščiau šokti. Ši lyga man visada labiausiai patiko tuo, jog ten dominuoja žaidimas vienas prieš vieną, individualus ir greitas krepšinis“,- ambicijų neslėpė K. Janionytė.

   Jaunoji krepšininkė neslepia didelio noro ir entuziazmo įgyvendinti savo užsibrėžtus tikslus. Visgi šiuo metu mergina lanko dešimtą klasę, todėl kartais dėl to nukenčia mokslai. „Kartais eidama į treniruotes turiu praleisti mokyklą, todėl labai daug dirbu namuose. Būna, jog ir mokytojai dėl to pyksta, o šiais metais laukia pirmieji egzaminai. Žinoma, sunku yra viską suderinti, tačiau stengiuosi išlaikyti balansą ir turiu labai didelį norą“,- pripažino K. Janionytė.

   K. Janionytė šiuo metu sportuoja kartu su Kauno „Aistės-LSU“ ekipa ir ruošiasi savo debiutui pirmoje profesionalioje moterų komandoje. „Tikslas – gauti daugiau žaidimo laiko rungtyniaujant profesionaliame klube, o moksleivių krepšinio lygoje, žinoma, patys aukščiausi – iškovoti pirmąją vietą“,- artimiausius tikslus atskleidė talentinga krepšininkė.

    

   Skaityti komentarus