°C
   2020 11 27 Penktadienis

   Lietuvos krepšinio rinktinės vasaros dėlionė

   Nuotrauka: D. Adomaitis | BNS nuotr.

   Autorius: Adomas Pakalnis
   2019-02-18 19:00:00

   Karaliaus Mindaugo taurės turnyrui pasibaigus ateina metas krepšinio rinktinių atrankos langui.

   Paskutiniame lange rinktinės treneriui Dainiui Adomaičiui liko du uždaviniai: grupėje užimti pirmąją vietą (tam reikalinga pergalė arba prieš Italija, arba prieš Nyderlandus) bei dar kartą „apšaudyti“ žaidėjus ir įžvelgi tuos, kurie būtų verti atstovauti pagrindinei rinktinei pasaulio krepšinio turnyre. Jis  vyks rugpjūčio 31 – rugsėjo 15 dienomis Kinijoje. Paskutiniame „lange“ rinktinei atstovaus šie krepšininkai:

   Adas Juškevičius                                                                                      SG, PG             194 cm 30 m.

   Arnas Butkevičius                                                                                    SF        197 cm  26 m.

   Arnoldas Kulboka                                                                                    SF, SG 205 cm  21 m.

   Dovis Bičkauskis                                                                                      PG       191 cm  25 m.

   Edgaras Želionis                                                                                       PF, C   207 cm  29 m.

   Egidijus Mockevičius                                                                               C          208 cm  26 m.

   Eimantas Bendžius                                                                                   PF, SF 207 cm  28 m.

   Gytis Masiulis                                                                                          PF        207 cm  20 m.

   Martynas Echodas                                                                                    PF, C   206 cm  21 m.

   Martinas Geben                                                                                        C          208 cm  24 m.

   Paulius Valinskas                                                                                     SG, PG             191 cm 23 m.

   Renaldas Seibutis                                                                                     SG, SF 196 cm  33 m.

   Rokas Giedraitis                                                                                       SF        200 cm  26 m.

   Šarūnas Vasiliauskas                                                                                PG       188 cm  29 m.

   Žygimantas Janavičius                                                                             PG       192 cm  29 m.

    

   Galvos skausmas? Įžaidėjas.

   O dabar pabandykime pamodeliuoti Lietuvos rinktinės sudėtį vasarai, pagrindiniam turnyrui. Atmeskime tokius aspektus kaip atsisakymas dėl vienų ar kitų priežasčių ar traumos.  Iš šalies girdime, jog vieni iškovoja teisę, o kiti žaidžia pagrindiniame turnyre. Tai todėl, jog FIBA ir Eurolyga nesugebėjo rasti bendro tvarkaraščio projekto. Todėl šis  atrankos turnyras tapo savotiška loterija. Jau į pagrindinį turnyrą nepateko Slovėnija, didelis klaustukas ir dėl Kroatijos.

   O dabar grįžkime prie savų reikalų. Eilę metų didžiausias trenerių skausmas buvo įžaidėjo poziciją. Turėjome Š.Jasikevičių, bet nebuvo tinkamo antrojo partnerio. Po kelių metų kamuolį įžaidinėjo M.Kalnietis, bet ir čia buvo antrojo partnerio problema. Rinktinės treneriai bandė V.Ginevičių, G.Gustą, M.Prekevičių, A. Eitutavičių, A. Mažutį. Nei vienas iš jų nebuvo lygus pagrindinio įžaidėjo partneris. Šiemet šios problemos nėra: M.Kalnietis, L.Lekavičius tikrai turėtų vykti į pagrindinį turnyrą. Tai pat jei galvojame apie trečiąjį įžaidėją, turime jau nemažą pasirinkimą: A.Juškevičius jau patyręs rinktinės narys, nors paprastai balansuoja ant jos slenksčio. D. Bičkauskis jau išaugęs Utenos „Juventus“ marškinėlius. Nepavykus patekti į pagrindinę rinktinę, šis žaidėjas privalo galvoti apie aukštesnę karjeros stotelę, kad ir, tarkim, tapti trečiuoju Kauno „Žalgirio“ įžaidėju. Nors ir „Žalgiris“ turi D.Sabeckį, jaunąjį R.Jokūbaitį, manau, vadovai privalo atkreipti dėmesį ir į D.Bičkauskį. Tarsi feniksas atgimstantis iš pelenų Prienų „Skycop“ ekipoje Ž.Janavičius tai pat pajėgus vėl kilti link pagrindinės rinktinės sudėties. Neverta užmiršti ir Š.Vasiliausko.

   Centrai ir sunkieji kraštai.

   Nors rinktinės treneris D.Adomaitis į paskutinį „langą“ pakvietė gana nemažai aukštaūgių, bet iškyla klausimas, ar jei gebės mesti iššūkį J.Valančiūnui, D.Saboniui A.Kavaliauskui, P.Jankūnui, D.Motiejūnui (?). E.Želionis, E.Mockevičius, G. Masiulis, M.Echodas, M.Gebenas šiuo metu rodo neblogą sportinę formą, bet kol kas savo meistriškumu atsilieka nuo aukščiau išvardintų krepšininkų. Didelis klaustukas dėl D.Motiejūno. Ar sugebės ir ras jėgų prie vieno bendro stalo atsisėsti ir sutarti su rinktinės treneriu? Išvengus traumų, galimų atsisakymų, prognozuočiau jog į pagrindinį turnyrą vyktų atrankoje nežaidę aukštaūgiai.

   Atakuojantis gynėjai ir lengvieji kraštai.

   M.Kuzminskas, J.Mačiulis, E.Ulanovas - iš karto prieš akis išnyra šios pavardės. Šie lengvieji kraštai jau atrodo užėmė visas rinktinės pozicijas, bet žinant koks yra universalus krepšinis, galima pagalvoti ir apie šių žaidėjų panaudojimą sunkiojo krašto pozicijoje, todėl šansas išlieka atstovauti rinktinei stabiliai šį sezoną rungtyniaujančiam E.Bendžiui. Savo geriausiu žaidimu per karjerą maloniai stebina R.Giedraitis. Šis žaidėjas privalo praverti ne tik Lietuvos rinktinės duris vasaros gale, bet ir kelia rimtas mintis apie galimybę papildyti Kauno „Žalgirį“. Iš to pačio „Žalgirio“ konkurenciją Lietuvos rinktinėje gali sudaryti M.Grigonis bei atsigaunantis A.Milaknis. Neverta pamiršti ir antrąją jaunystę išgyvenančio R.Seibučio.

   Laukia karšta vasara. O dabar svarbiausia - artėjančios dvejos paskutinės rungtynės šiame atrankos cikle prieš Italiją ir Nyderlandus.

   Skaityti komentarus