°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   LKL Po 2 turų. Įžvalgos. Neprognozuojamas čempionatas – tai, ko žiūrovai senai nematė

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Adomas Pakalnis
   2019-01-21 18:00:00

   Kaip pasakytų LKL krepšinio ekspertas Rūtenis Paulauskas, ką nors prognozuoti dabartiniame LKL čempionate yra labai sudėtinga

   Ar „Žalgiris“ liks pirmas reguliariame sezone?

   Kaip pasakytų LKL krepšinio ekspertas Rūtenis Paulauskas, ką nors prognozuoti dabartiniame LKL čempionate yra labai sudėtinga. Iš tiesų daug lengviau prognozuoti dabartinius orus. Tarkim Klaipėdos „Neptūnas“ sugeba du kartus įveikti Kauno „Žalgirį“, bet sugeba pralaimėti Pasvalio „Pieno žvaigždėms“. Nors Pasvalio ekipa šiais metais demonstruoja kokybišką krepšinį, ne paisant to mes esame pripratę prie didžiojo ketverto komandų pergalių prieš kitas ekipas. Neprognozuojamas  čempionatas – tai ko žiūrovai senai nematė.

   Šis laikotarpis kai nerimą kelią ir Kauno „Žalgirio“ žaidimas. Rimtas buksavimas eurolygoje, kuris gal prieš kelis metus būtų dėsningas, bet po išlepinto praeito sezono, verčia sunerimti. Stabiliai šį sezoną pasižymi, tik B.Daiviesas, A.White‘as, M.Grigonis, kiti žaidėjai tai atsiranda, tai greitai dingsta. Priežasčių gali būti įvairių: galbūt nevisiškai tinkami šio sezono pirkiniai, gal netinkamas fizinis pasirengimas – aibė traumų. Gal per sunkus tvarkaraštis ir per maža žaidėjų rotacija.

   Treneris Š. Jasikevičius ne kartą pažymi žaidėjų prastą nusiteikimą LKL varžyboms. Visiškai ne toks koks buvo pernai L.Birutis, kažkur dingę, tik kartais išlendantis į dienos šviesą A.Milaknis, D.Waltonas ir E.Ulanovas. Tikimės kad tai laikinos duobelės šių žaidėjų žaidimo epizoduose.

   Nepaisant neprogozuojamai sunkių rungtynių su „Lietkabeliu“ ar „Nevėžiu“ manau „Žalgiris“ apgins reguliaraus čempionato nugalėtojo titulą.

   Prognozė: Ar „Žalgiris“ liks pirmas reguliariame sezone? Taip.

   Ar „Rytas“ liks antras ?

   Jeigu “Žalgirį“ paleidžiame į pirmąją vietą, „Lietkabelis“ vargu ar sugebės pasiekti antrąją vietą nuo kurios juos šiuo metu skiria net 4 pergalės, tuomet lieka paprasta kova tarp „Neptūno“ ir „Ryto“. Netgi didžiausi „Žalgirio“ gerbėjai norėtų matyti bent kažkiek konkurencingesnį „Rytą“. Jau beveik prieš dešimtmetį prisimename: kovas taškas į tašką, įnirtingus superfinalus. O dabar pastovios pergalės finale 4:0 ar 4:1 jau tapo nuobodybe.

   Taigi kokie kovos dėl aukštesnės vietos ir namų aikštės pranašumo pagrindiniai faktoriai. Pirmiausia treneris. Jau dabar po gėdingai pralaimėtų rungtynių „Lietkabeliui“, sirgaliai reikalavo vyr. Trenerio D.Adomaičio galvos. Neišpildomi deriniai, prastai žaidžiamos rungtynių pabaigos ypač Europos taurėje, amžinos problemos su D.Suttonu. Tai galima išskirti kaip pagrindines „Ryto“ problemas. „Neptūnas“ priešingai, nors ir stipriai susiveržę diržus, šį sezoną pradėjo netikėtai stabiliai, du kartus įveiktas Kauno „Žalgiris“ , po kartą „Lietkabelis“ ir „Rytas“. Čia vėlgi pagrindinis faktorius minimas treneris. Ne pirmą kartą labiausiai neįvertintas Lietuvoje treneris K.Maskvytis. Eilinį kartą treneris įrodinėja savo gabumus nuo jaunių rinktinės iki LKL didžiojo ketverto komandų.  Nors prognozės nėra dėkingas dalykas. Visgi ryžčiausi teigti, jog Vilniaus „Rytas“ bus antras po šio reguliaraus sezono. Didžiausias sudėties potencialas turėtų padėti vilniečiams pakilti turnyro lentelėje į viršų.

   Prognozė: Ar „Rytas“ liks antras ? Taip.

   Ar sugrius didysis ketvertas? Ar kils „Skycop“? Kas liks paskutinis ir drebės dėl vietos LKL?

   Į pirmąjį klausimą derėtų atsakyti ar „Pieno žvaigždės“ sugebės paguldyti „Lietkabelį“ ant menčių. „Lietkabelis“ šiuo metu labiausiai neprognozuojama ekipą. Sumaišties įnešė buvęs darbuotojas J.Vainauskas pakeitęs praktiškai pusę komandos. Nors ir matome malonu Pasvalio ekipos stabilumą šiame sezone visgi prognozuočiau, kad „Lietkabelio“ aplenkti nepavyks. Žvelgiant į tarpusavio susitikimus, galima konstatuoti faktą jog „Lietkabelis“ prieš Pasvalio ekipa žaisti tikrai moka. Tai gali iliustruoti pergalės didžiuliais skirtumais. Tai pat svarbus faktorius ir lygesnė „Lietkabelio“ sudėtis.

   Daugiausia turinti rezervų ir jų neišnaudojanti „Skycop“ ekipa šiuo metu LKL čempionate yra vos 7 vietoje. Komandoje net 5 krepšininkai, kurie dar visai nesenai žaidė Lietuvos rinktinėje, tarp kurių antrą jaunystę išgyvenantis M.Lukauskis, darbštumu garsėjantys Broliai, įrodyti turintys dar Ž.Janavičius ir V.Lipkevičius, nenuilstantis M.Gecevičius. Tai pagrindiniai neišnaudojami rezervai. Išvykus dviems žaidėjams, rotacijos galimybės sumažėjo, bet kovoti yra daug galimybių. Tuo labiau tvarkaraštis pakankamai palankus – su artimiausiais konkurentais bus žaidžiama namuose.

   Paskutinis klausimas : į kurį šiandien matau tik vieną atsakymą – „Šiauliai“. Krepšinio ekspertas Vaidas Čeponis išreiškė susirūpinimą Alytaus „Dzukijos“ sudėtimi. Šiuo metu Alytaus ekipoje tik vienas centro puolėjas ir komanda neteko įžaidėjo K.Browno, tai pasak eksperto galimos pagrindinės „Dzūkijos“ komandos griūtys. Mano nuomone net ir su esama sudėtimi reiklusis komandos trenerių štabas apsaugos komandą nuo galimai paskutinės vietos.

   „Nevėžio“ komandai trenerio pasikeitimas buvo iš tiesų naudingas. Naujos D.Dimavičiaus idėjos davė vaisių. Pakiliai rungtyniaujantis legionieriai Ch.Collins ir A.Parker vos nesukūrė stebuklo rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“. Pergalės prieš „Juventus“ ir „Šiaulius“ rodo komandos potencialą.

   „Šiauliai“ liūdniausias LKL vaizdas. Pasiektos tris pergalės kurį laiką signalizavo apie galimą komandos atsigavimą, bet vėliau visiškai beviltiškas žaidimas prieš „Žalgirį“ ar „Juventus“ tik parodo apie būtinybę stiprinti komandos sudėtį. Bijau, jog vieno A.Sireikos faktoriaus gali ir neužtekti.

   Prognozės:Ar sugrius didysis ketvertas? Ne.

   Ar kils „Skycop“ aukščiau 7 vietos? Taip.

   Kas liks paskutinis ir drebės dėl vietos LKL? . Šiauliai.

   Skaityti komentarus