°C
   2021 06 14 Pirmadienis

   Stipriausi pasaulio galiūnai įvardijo savo didžiausią autoritetą

   Nuotrauka: BarBend nuotr.

   2020-11-22 19:00:00

   Net stipriausi pasaulio vyrai žavisi legendomis.

   Įspūdingiausi planetos stipruoliai susirinko į Bradentono miestą Floridos valstijoje, kad galėtų varžytis dėl titulo, komentuoti ir teisėjauti 2020 m. „World's Strongest Man“ (WSM) varžybose. Nors vienintelis šiemet besivaržęs WSM čempionas buvo Brian'as Shaw'as, anksčiau pergalę iškovojęs 2011, 2013, 2015 ir 2016 metais, renginyje dalyvavo ir 2019 m. čempionas Martins Licis, 2017 m. čempionas Eddie Hall'as ir keturis kartus - 2009, 2010, 2012 ir 2014 metais - čempionu tapęs Žydrūnas Savickas. Varžybose pagrindinis teisėjas buvo 1991, 1994, 1995 ir 1996 metų čempionas Magnus Ver Magnusson.

   Kol Oleksii Novikov varžėsi dėl titulo, kad būdamas vos 24 metų amžiaus taptų antrasis stipriausias žmogus pasaulyje (kitas toks asmuo buvo keturis kartus WSM čempionu tapęs Jónas Pállas Sigmarssonas), WSM „Facebook“ tiesioginės transliacijos vedėjas Nick'as English'as nusprendė sportininkų paklausti : „Kuris galiūnas, jūsų nuomone, yra geriausias visų laikų sportininkas?“ 


   Kas yra didingiausias visų laikų stipruolis?

   Didžioji dalis sportininkų vienbalsiai nutarė, jog šis titulas priklauso Žydrūnui Savickui, sporto pasaulyje vadinamam „Big Z“. Buvo paminėta ir keletas kitų žymių vardų. Žemiau pateikiame dažniausiai paminėtas pavardes bei kokius sportininkus jie patys laiko savo autoritetais.

   Šie sportininkai įvardijo Ž. Savicką:

   • Trey Mitchell
   • Luke Stoltman
   • Mark Felix
   • Magnus Ver Magnusson
   • Nick Best
    • Geriausiuoju jis įvardijo Brian Shawn,  tačiau Ž. Savicką  pasirinko už tai, kad šis iškovojo daugiau pergalių „Arnold Strongman Classic“ čempionate, kuriame Ž. Savickas čempionu tapo aštuonis kartus, tuo tarpu B. Shaw tris.
   • Eddie Hall
   • Martins Licis
    • M. Licis kartu su Ž. Savicku įvardijo B. Shaw ir 2018 m. WSM čempioną Hafthorą Bjornssoną.

   Ž. Savickas yra vienas galingiausių kada nors besivaržiusių stipruolių visame pasaulyje. Be keturių WSM čempiono titulų, jis taip pat šešis kartus tapo WSM vicečempionu (2002, 2003, 2004, 2011, 2013 ir 2015). Žydrūnas turi sukaupęs daugiau nei 300 trofėjų iš įvairiausių varžybų.

   Kadangi Ž. Savickas buvo minimas kaip stipriausias visų laikų galiūnas bene dažniausiai, tapo labai įdomu sužinoti, kuris sportininkas yra jo paties autoritetas ir įkvėpėjas. Galų gale Ž. Savickas pasakė, jog tai triskart WSM čempionas Bill Kazmier, WSM titulą iškovojęs 1980, 1981 ir 1982 metais. 

   2020 m. WSM renginio direktorius Colin'as Bryce'as tikino, jog J. S. Sigmarsson'as yra didingiausias visų laikų galiūnas, tačiau ne tik dėl savo WSM titulų, bet ir dėl pasirodymo. Jis teigė: 

   „Galiūnų varžybos yra pramoga. Šiandien čia nebūtų nė vieno iš mūsų, jei ne Jón Páll.”

   Tuomet jis paantrino Ž. Savickui, sakydamas jog B. Kazimier taip pat pelnytai gali būti vadinamas geriausiu. 

   Geriausias visų laikų galiūnas

   Pasak daugumos stipruolių, dalyvavusių  2020 m. WSM čempionate, šis titulas atitenka Žydrūnui Savickui, tačiau Brian’as Shaw’as ir Bill’as Kazmier’as taip pat nebuvo pamiršti. Šiuo metu yra daug jaunų ir perspektyvių stipruolių, kurie varžosi aukščiausiu lygiu, įskaitant brolius Stoltmanus, O. Novikovą ir Luką Richardsoną, kurie galimai sieks „Big Z“ aukštumų.

   Ž. Savickas dar neketina užbaigti savo sportinės karjeros. Artimiausiu metu planuojama jį išvysti  2020 m. Gruodžio 12 d. vyksiančiose „Shaw Classic“ varžybose Kolorado valstijoje.

   Skaityti komentarus