°C
   2021 08 02 Pirmadienis

   Mokyklos apsisprendė: apie 80 proc. mokyklų mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2020-05-27 13:00:00

   Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, maždaug 80 procentų mokyklų mokslo metus pasirinko pabaigti nuotoliniu būdu, likusios 20 procentų ugdymo įstaigų dirbs mišriu būdu.

   „Matome, kad dauguma mokyklų tiek pradinių tiek pagrindinių, tiek pagrindinio ugdymo, tiek vidurinio – 80 procentų nori baigti nuotoliniu būdu ir apie 20 procentų taikys mišrų būdą“, – nuotoliniame Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje teigė švietimo mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

   Švietimo mokslo ir sporto ministerijai duomenis dėl mokymosi pobūdžio šiuo metu pateikė jau beveik 90 procentų mokyklų, teigia A. Monkevičius. Pasak ministro, duomenų kol kas nepateikė tik trys savivaldybės.   „Džiaugiuosi, kad didžioji dalis ves konsultacijas mokiniams, kurie turėjo mokymosi sunkumų, specialiųjų poreikių arba ruošiasi egzaminams“, – pridūrė jis.
   Švietimo, mokslo ir sporto ministro turimais duomenimis, 80 procentų pradinio ugdymo mokyklų mokslo metus planuoja baigti birželio 4-5, maždaug 75 procentai pagrindinio ugdymo mokyklų – birželio 17-19 dienomis. Didžioji dalis vidurinio ugdymo mokyklų mokslo metus ketina baigti birželio 12-19 dienomis.   ELTA primena, kad švelninant karantiną, į mokyklas palaipsniui leidžiama sugrįžti mokiniams. Pirmiausia nuo gegužės 25 d. į mokyklas leista grįžti pradinio ugdymo (1-4 klasių) mokiniams. Pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas besimokantys mokiniai – nuo gegužės 30 d. Galutinį sprendimą, ar mokyklos dirbs nuotoliniu, ar įprastu būdu leista priimti savivaldybėms ir mokyklų vadovams.

   Skaityti komentarus