°C
   2020 09 24 Ketvirtadienis

   Prasideda elektroninė registracija į sostinės mokyklas

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2019-03-01 13:30:00

   Nuo penktadienio, kovo 1 dienos, prasideda elektroninė registracija į Vilniaus mokyklas naujiems mokslo metams. 

   Prašymus elektroniniu būdu turėtų pateikti būsimųjų pirmokų, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijas į gimnazijas, atvykusių gyventi į sostinę, tėvai. Mokiniai, kurie pereina mokytis į aukštesnio lygmens programą - penktą, devintą (I gimnazijos) ar III gimnazijos klasę toje pačioje mokykloje, mokyklos direktoriui pateikia laisvos formos prašymą

   Vilniaus savivaldybė praneša, kad elektroninius prašymus bus galima teikti iki gegužės 31 dienos. Skubėti esą nereikia, nes prašymo pateikimo laikas neturės jokios įtakos pirmumui. Pateikti prašymą galima užsiregistruojant https://svietimas.vilnius.lt, jungiantis per elektroninę bankininkystę ar kitą elektroninę atpažinimo priemonę.

   Jei į pasirinktą mokyklą priimama konkurso būdu, arba mokykla įgyvendina specializuoto ugdymo (inžinerinės) krypties programas ar savitos pedagoginės sistemos elementus - prašymai turi būti pateikti iki kovo 31 d. 

   Pildant prašymą, yra galimybė rinktis 3 ugdymo įstaigas, tačiau viena iš trijų pasirinktų mokyklų būtinai turi būti priklausanti pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, be to, trys mokyklos turi būti nurodomos prioriteto tvarka - pradedant nuo tos, į kurią norima labiausiai.    Užpildyti internetu prašymai bus automatiškai perduoti visoms pasirinktoms mokykloms, kurios toliau priėmimą organizuos savarankiškai.

   Jei mokykla gaus tokį didelį prašymų skaičių, kad jis viršys galimą mokinių ir klasių komplektų skaičių toje mokykloje, miesto Tarybos patvirtintoje tvarkoje yra numatyti tam tikri pirmumo ir priėmimo be eilės kriterijai.    Pirmumo kriterijai taikomi našlaičiams, vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, daugiavaikių šeimų vaikai, dvynukams ir kt., taip pat vaikams, kurių vieno iš tėvų ir paties vaiko deklaruota gyvenamoji vieta toje teritorijoje jau dveji ir daugiau metų. Be eilės priimami reemigrantų vaikai, kurių tėvai buvo deklaravę išvykimą iš Lietuvos, tačiau apsisprendė grįžti gyventi į Lietuvą ir prie savo prašymo e. sistemoje pateikė visus reikiamus dokumentus, patvirtinančius, kad jie su savo vaikais buvo išvykę gyventi į užsienį. Taip pat užsienio valstybių piliečių, diplomatinio korpuso darbuotojų vaikai.

   Preliminarius sąrašus, į kurią mokyklą yra priimtas vaikas, tėvai galės matyti jau birželio pradžioje mokyklų interneto svetainėse. 

   Skaityti komentarus