°C
      2024 04 23 Antradienis

      „Auga group“ vadovas: šiandien reklamose – ne produktai, o darbo vietos

      Nuotrauka: Kęstutis Jusčius - Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

      2021-10-18 11:00:00

      Ekologiškų maisto produktų gamybos bendrovės „Auga group“ generalinis direktorius Kęstutis Jusčius sako, kad šiuo metu Lietuvos verslui didžiausia problema išlieka ypač didelis darbuotojų trūkumas. Jo nuomone, šiuo metu trūksta ne produktų, o žmonių, kas galėtų pristatyti tuos produktus vartotojams. Tą esą liudija ir miestuose matomi reklaminiai skelbimai.

      „Vilniaus centre eini, kur yra pačios brangiausios vietos, prie Katedros stovi skelbimas, stovai reklaminiai. Ir tuose reklaminiuose stovuose seniau puikuodavosi produktai vienokie ar kitokie, „pirk šitą, pirk šitą“, o šiandien stovi berniukas su dubeniu ant galvos, pridėtu vaisių ar daržovių, ir sako: „ateikite dirbti kurjeriais“, – sako K. Jusčius.

      Pasak K. Jusčiaus, ypač didelis darbuotojų trūkumas jaučiamas aptarnavimo ir kituose sektoriuose, kuriuose atlyginimai mažiausi, kadangi po pandemijos suvaržymų nesugrįžo daug tuos darbus dirbusių žmonių. Verslininko teigimu, nemaža dalis į prastovas išleistų darbuotojų vėliau nusprendė ieškoti saugesnių bei geriau apmokamų darbo vietų, pavyzdžiui, IT ar statybų sektoriuje.



      „Atlyginimai nebuvo labai dideli ir žmonės tame sektoriuje labiausiai iš tikrųjų ir nukentėjo per kovidą, nes jei jie gaudavo tuos minimalius atlyginimus ar mažiau nei minimalius, tas išmokas, natūralu, kad žmonės sako „ar aš noriu šitame segmente likti“, – „Žinių radijui“ sakė K. Jusčius.

      „Auga group“ vadovas įsitikinęs, kad minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) kėlimas yra teisingas sprendimas, padėsiantis mažinti neteisėtai išmokamų atlyginimų mastą. Vis dėlto jis pažymi, kad darbuotojų trūkumas paliečia ir aukštus atlyginimus mokančius verslus, tad valstybė turėtų suteikti daugiau laisvės darbdaviams priimti užsieniečius.



      „Užverti ir saugoti visas darbo vietas, kurių nenori niekas užimti, tai yra tikrai didelis nesusipratimas. Nors aš ne vežėjas, bet kalbu iš verslo pozicijos, manau, kad tai yra didžiulis nesusipratimas valstybininkų ir jie taip negalėtų elgtis ir (turėtų – ELTA) leisti verslui vystytis, leisti jam investuoti ir leisti mokėti mokesčius Lietuvoje“, – teigia K. Jusčius.

      Nuo 2022 metų pradžios numatomas MMA kėlimas iki 730 eurų. Jei MMA didinimą patvirtins Seimas, nuo kitų metų minimalus darbo užmokestis „į rankas“ sieks 518 eurų.



      Užimtumo tarnybos duomenimis, spalio pradžioje Lietuvoje buvo registruota 195 180 bedarbių asmenų, registruotas nedarbas siekia 11,3 proc.

      Skaityti komentarus

      .... 2021 21 12 09:55

      Kai baigsis apartheidas, atsiras ir darbuotojų.

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

      Nustokit plėšt žmones 2021 21 12 10:05

      Norvegijoje maisto kainos 1x1 kaip šiai dienai Lietuvoj. O valandiniai įkainiai 5 kart mažesni. Atmeskit pinigus testavinui ir ką mes turime? Atiduodi meškos dalį sistemai ir tau nieko nelieka. Įteisinta vergija. Per 30 metų sistema nepadarė nieko Lietuvos piliečių labui. Geriausias sprendimas deklaruoti išvykimą ir važiuot į užsienį ar lyst į šešėlį nemokant nei euro mokęščių. Sveikatos paslaugų vis tiek šiai dienai nesulauksit. Pinigus pensijai investuokit į save, 300 eurų mėnesinis atlygis už viso gyvenimo darbą yra atviras pasityčiojimas.

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

      kEMlzpAX 2021 27 12 10:21

      555

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

      kEMlzpAX 2022 21 01 08:10

      555

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai