°C
   2020 12 02 Trečiadienis

   Dainininkė Ieva Zasimauskaitė: „Atranką į "Euroviziją" man padėjo laimėti Valdas ir Alma Adamkai"!

   Nuotrauka: Foto autorius: Rytis Šeškaitis

   2018-03-19 09:00:00
   Kovo 11-ąją lietuviai išrinko, kas atstovaus valstybei Lisabonoje vyksiančiame dainų konkurse „Eurovizija-2018". Daugiausiai balų surinko Ievos Zasimauskaitės lyriška ir jausminga daina „When We`re Old". Mane labai teigiamai nustebino pats bendravimas su atlikėja - nuo pat pradžių viskas buvo labai neformalu ir atvira, atmosfera buvo draugiška. Ieva maloniai bendravo, buvo šilta ir nuoširdi. Pokalbio metu išliko besišypsanti ir spinduliavo teigiamą energiją. Ieva tiesiog papirko mane savo nuoširdumu bei tikromis emocijomis.

   Ieva, papasakok trumpai apie save.

   Gimiau ir išaugau medikų šeimoje Kaune, Palemone. Studijavau Vilniuje, turizmo ir viešbučių verslą. Nuo pat mažens lankiau muzikos mokyklą, dainuodavau įvairiuose konkursuose. Vėliau atsirado TV3 projektas „Chorų karai“. Nusprendžiau pabandyti. Paskui sekė „Lietuvos balsas“, „Eurovizija“...  Dainuodavau nuo pat mažų dienų ir visada sakiau: „Būsiu dainininke“! 

   Minėjai, kad Tavo tėvai medikai. Nebandė Tavęs atkalbėti nuo dainininkės  profesijos?

   Tėvai visada mane palaikė ir sakė: „Ievute, daryk tik tai kas tau patinka“. Jie manė, kad mėgstama veikla bus ne tik atgaiva sielai, bet ir pragyvenimo šaltinis. Jie buvo teisūs, nes koncertų tikrai netrūksta. 

    Tai pagrindinis Tavo darbas yra....

   Dainavimas yra tikrasis mano darbas, mano profesija ir mano gyvenimas.

   Ką  veiki laisvalaikiu? Kokie Tavo pomėgiai?

   Esu labai paprasta  ir „žemiška“. Neturiu ypatingų pomėgių. Kasdien medituoju. Be to nebeįsivaizduoju savo gyvenimo. Rytai be meditacijos būna visai kitokie - vaikštau irzli ir susierzinusi. Man  patinka plaukioti, bet Lietuvoje labai šalta. Nueinu į baseiną, ten sušalusi galvoju, kad reikia laukti vasaros. Kai buvau maža, su tėčiu važiuodavome prie ežero ir plaukiodavome baidarėmis. Dabar to laiko mažiau. Vasarą, dažniausiai, turiu daug koncertų. Šiais metais labai tikiuosi, kad pavyks įkalbėti Marių (aut. pastaba – Ievos vyrą Marių Kiltinavičių) pailsėti kur nors su palapinėm prie ežero. Toks laisvalaikis man yra pats smagiausias!

   Mėgstu ir keliauti. Jau ketverius metus iš eilės keliauju į Indiją. Tai jau tapo tradicija. Ten yra visiškai kitokia šalis ir žmonės. Jie nebijo prisileisti žmonių, man patinka jų atvirumas. Važiuojame į miestelį, į kurį susirenka labai daug piligrimų, ir tai man labai daug duoda. Vaikštau į paskaitas, klausausi įvairių dalykų apie save, kaip tapti laimingam, paskui bandau tai pritaikyti praktikoje. Pasisemiu pozityvios energijos ir įkvėpimo.

   Ieva, o Lietuvoje Tau netrūksta šilto ir nuoširdaus bendravimo?

   Kai grįžtu iš Indijos, to nepastebiu (šypsosi). Vienas mano geras draugas patarė: „Leisk žmonėms būti savimi“. Aš negaliu pakeisti visų. Ir nenoriu to daryti. Kai matau liūdną veidą,  stengiuosi suprasti, neteisti ir bandau padėti!

   Ar mėgsti gaminti?

    Tai vienas iš mano pomėgių.  Labai mėgstu gaminti ir valgyti namie arba pas Mariaus mamą. Ji (kaip ir mes) yra vegetarė. Pagamina labai skanių vegetariškų balandėlių.  Man patinka domėtis įvairiais receptais. Vegetarinė mityba yra labai įvairi. Pasirodo, vegetariškai gali pasigaminti absoliučiai viską - nuo balandėlių iki cepelinų. Tuo įsitikinome per savo vestuves. Visi patiekalai buvo vegetariški. Svečiai buvo sužavėti ir negalėjo patikėti, kad gali būti taip skanu.

   Kaip atrodo Tavo namai? Ar turi augintinių?

    Mūsų šeima gyvena labai jaukiame, bet mažame bute, tad neturime augintinių. Labai norėčiau auginti ir šunis, ir kates, ir netgi triušius. Šiuo metu mano augintiniai gyvena pas tėvus. Tėvai turi nuosavą namą. Kiekvieną kartą, kai nuvažiuoju į savo gimtuosius namus, glostau savo augintinius iki tol, kol nepasireiškia alergija ir neprireikia vaistų, mat esu alergiška katėms.
   Man labai patinka gėlės, bet pati jų neauginu. Nemoku ir  nesugebu jomis rūpintis. Nežinau, kada reikia jas laistyti, ir kokios priežiūros viena ar kita rūšis reikalauja.

   Kaip Tu matai save po 20 metų?

   Bus raukšlių ant veido (juokiasi). Matau save kartu su Marium.

   O šalia bus tik Marius? Negalvojate apie šeimos pagausėjimą?

   Jeigu dabar turėčiau leliuką, būtų labai sunku. Kai turėsiu vaiką, tuomet visą savo laiką norėsiu skirti tik jam. Nenorėčiau savo atžalos palikti su aukle. Sunku man dabar atsakyti į šį klausimą, bet kai buvau maža svajojau apie tris vaikučius ir didelę šeimyną.  Manau, kad esu dar jauna, man tik 24 metai, tai manau, kad bus šeima - jau yra (juokiasi).

   Kokia turi būti žmona? Ir koks sėkmingos santuokos receptas?

   Moteris turi gerbti savo vyrą ir sekti juo visose gyvenimo situacijose. Visame kame turi būti pagarba. Negalima bandyti keisti savo antrosios pusės.  Turi būti abipusis supratimas.

   Tu spinduliuoji teigiama energija, kaip manai gal tai ir padėjo Tau laimėti atranką į „Euroviziją“? 

   Visose gyvenimo situacijose padeda vidinė ramybė. Pradėjau nuo Dariaus Ražausko paskaitų. Mano gyvenime buvo daug įvairiausių įvykių, daug galvojimo, savęs ieškojimo. Tikiu, kad padeda meditaciaja.  Kai  Vytautas (aut. pastaba - Vytautas Bikus) man parašė dainą, aš iš karto pagalvojau apie Prezidentą.  Buvau viename koncerte Žalgirio arenoje. Adamkų šeima sėdėjo pirmoje eilėje. Negalėjau suvaldyti šypsenos, todėl, kad jie buvo susikabinę už rankų. Tai buvo gražiausias vaizdas mano gyvenime, kurį mačiau ne filmuose o realybėje. Ta meilė kiekvieną lietuvį gali įkvėpti, ta pagarba, tokia besąlygiška meilė. Prezidentas Valdas Adamkus ne kartą yra kalbėjęs, kad kiekvieną dieną dėl tos meilės reikia pakovoti, dirbti ir suvokti, kad tai yra neįkainuojama dovana. Ir mane tai labai labai įkvėpė ir gyvenime, ir šitoje dainoje. 

   Tai gal galima teigti, kad Valdas ir Alma Adamkai prisidėjo prie Tavo laimėjimo?

   Aišku, kad galima. Kaip ir kiekvienas žmogus, kuris rašo žinutes, palaiko mane, dalinasi su manimi savo išgyvenimais. Ši daina yra apie mus visus. Meilė tai – universali kalba visame pasaulyje.

   Ką norėtutum palinkėti gerų žinių portalo minfo.lt skaitytojams?

   Noriu palinkėti puoselėti santykius paliekant nuošaly savo ego, o artimą žmogų priimant tokį, koks jis yra. Mes labai dažnai pamirštame apie savo artimuosius. Visą savo laiką skiriame darbui, kolegoms. Palinkėčiau daugiau bendrauti su savo artimaisiais, daugiau laiko skirti paprastam ir atviram pokalbiui, nes emocinis nuoširdus bendravimas daro stebuklus. Tikra tiesa!

   Ieva, iš visos širdies dėkoju Tau už skirtą laiką ir nuoširdų bendravimą! Linkiu pačios didžiausios sėkmės Lisabonoje. Ir žinok, bet kokie rezultatai bus geri!

   Skaityti komentarus