°C
   2019 05 24 Penktadienis

   Gediminas Reklaitis: „Jei mylėsime vienas kitą, šita valstybė taps geriausia, kokią galime įsivaizduoti pasaulyje“

   Nuotrauka: Gediminas Reklaitis | Asmeninis archyvas

   Autorius: Adomas Pakalnis
   2018-10-10 10:00:00

   Aš gyvenime visada buvau „balta varna“. Dar mokykloje parašiau pjesę „Atstumtasis“, kuri labai patiko ir sužavėjo mano draugus ir bendraklasius. Stengiausi į tai nekreipti dėmesio, stengiausi atlikti darbą ir viskas

   Neduok Dieve susirgti. Šį frazė girdėta gal tūkstančius kartų. Gali būti trumpalaikis ar ilgalaikis susirgimas, o gali liga kamuoti ir visą gyvenimą. Tik čia yra problema – vienos ligos visuomenėje suprantamos, o kitos ne. Pavyzdžiui, jei žmogus turi psichinių problemų, dažnai aplinkiniai tiesiog šalinasi jo. Turime suvokti – visi mes esame žmonės ir turime kiekvieną žmogų priimti tokį koks jis yra.  

   Spalio 10 dieną minime pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Šią dieną įvairiuose pasaulio šalyse organizuojami įvairūs renginiai – paskaitos, diskusijos, koncertai. Žymus sporto žurnalistas Gediminas Reklaitis (33) viešai pripažino turintis bipolinį sutrikimą. Bet tai netrukdo Gediminui gyventi pilnavertį gyvenimą. Pokalbis su juo apie ligą, aplinkinius, pilnavertį gyvenimą ir kt.

   Gediminai, kaip galėtumėte save pristatyti visuomenei?

   Žurnalistas, sporto komentatorius, aktyvistas.

   Jūs garsiai galite teigti, kad sergate psichine liga? Kaip tai priima visuomenė? Ar nebijote būti atstumtas?

   Aš gyvenime visada buvau „balta varna“. Dar mokykloje parašiau pjesę „Atstumtasis“, kuri labai patiko ir sužavėjo mano draugus ir bendraklasius. Aš visada jaučiausi šiek tiek nepriimamas. Stengiausi į tai nekreipti dėmesio, stengiausi atlikti darbą ir viskas. Jei apie ligą, aš neslepiu savo ligos, pasakau jau per pirmą susitikimą, kad aš sergu bipoliniu sindromu. Vakar man viena puiki dama pasakė, kad tai nėra liga, o tai savybė. Šia liga, ar vadinkim savybe, sirgo tokie žmonės kaip Vinstonas Čerčilis, Merlin Mondro, Britney Spears. Aš nematau problemos, kad sergu šia liga ir nesijaučiu išskirtinis.

   Bipolinis sutrikimas - kas tai per liga? Kokie požymiai? Kaip ji pasireiškia?

   Pas mane būna 1,5 mėnesio manijos ir 10 mėnesių depresijos. Manija būna, kai labai aukštas pakilimas, kai atrodo kopinėji Himalajų kalnų viršūnėmis. Daug minčių, daug energijos. Tiesiog per daug minčių ir per daug energijos. Kartais būnu agresyvus ligos metu. Esu piktai parašęs tokiems žmonėms kaip Andrius Užkalnis ar Andrius Tapinas, Artūras Račas. Tiesiog nemėgstu tokiu žmonių, kurie per daug myli save ir aš pasakau tai tiesiai į akis.

   Kaip liga paveikė jūsų asmeninį gyvenimą? Ar buvo kokie praradimai?

   Taip, praradau savo gyvenimo moterį. Norėjau ją vesti, turėti vaikų. Deja, ji neištvėrė mano ligos. Tai įvyko prieš trejus metus. Iki šiol gailiuosi. Bet stengiuosi žiūrėti į priekį ir nesigraužti. Karjeroje nebuvo praradimų. Tai buvo mano pačio sprendimas. Aš pats išėjau iš „Viasato“ savo noru. Man tiesiog nusibodo nepagarba ir visiška empatija mums, kaip komentatoriams, tai pat maži atlyginimai, kurie nekilo 10 metų. Tai nėra praradimas. Aš dabar esu atradęs daugiau nei praradau.

    

   Britney Spears, Russellas Brandas tai pat serga bipoliniu sindromu, bet vartoja vaistus, visiškai atsisakė alkoholio ir reikalai susitvarkė. Ar alkoholis žmogaus priešas, ypatingai jūsų atveju?

   Su alkoholiu pas mane dvejopas santykis. Pažįstu vieną žmogų, kuris visiškai nevartoja alkoholio, tai Lietuvos sausumos pajėgų vadas Valdas Rupšys, kurį labai gerbiu ir myliu. Tai jis yra šaunus bičas, kuris nevartoja alkoholio. Aš nesu visiškai atsisakęs alkoholio, daktaras nėra uždraudęs, bet žinoma rekomenduoja nevartoti. Jei vartoju, tai labai simboliškai ir alkoholis nevaldo manęs.

   Kokia šiuo metu yra jūsų diena?

   Keliuosi be 7 minučių 7. Lendu po dušu, keliauju į darbą. Rašau tekstus: autorinius, neautorinius. Rašau į savo skyrelius feisbuke – „Lovoje su krepšiniu“, „Antra geltona“, rašau į „manekenes.lt“, rašau į Gedas puslapį, taip diena ir prabėga. Vakare stengiuosi kaip nors atsipūsti. Stengiuosi nueiti į barą, norint atsipūsti alkoholis visiškai nebūtinas. Galiu bealkoholinį sidrą gerti, dažnai užsisakau pieno, juk dantims sveika (šypsosi).

    

   Ką galėtumėte palinkėti visuomenes daliai, kuri žiūri kiek kitaip į kitokius nei jie?

   Aš palinkėčiau pakantumo ir mylėti vieni kitus. Reiktų žmogų mylėti, kad ir koks jis yra. Priimti koks jis yra su visais trūkumais, su visomis savybėmis, su avino charakteriais, su choleriškais charakteriais. Manau, jei mylėsime vienas kitą, šita valstybė taps geriausia, kokią galime įsivaizduoti pasaulyje. Mes būsim laimingesni už šveicarus, danus, kostarikiečius ir kitus laimės reitingo lyderius.

   Skaityti komentarus