°C
   2021 04 19 Pirmadienis

   Kunigas Benas Lyris pristatė savo naujausią knygą apie brangiausią pasaulio turtą - meilę

   Nuotrauka: B. Lyrio asmeninio archyvo nuotr.

   Autorius: Gerda Tamajevaitė
   2019-12-15 15:00:00

   Jaukų šeštadienio vakarą žmonės rinkosi į Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio namus, kur buvo pristatyta naujausia kunigo Beno Lyrio knyga „Aprenk mane savo meile“. Tai jau penktoji autoriaus knyga, kurioje skaitytojas kviečiamas kiekvieną mintį skaityti kaip atskirą laimės kapsulę ir suprasti jos tikrąją prasmę.

   Šį kartą buvo pasirinktas šiek tiek kitoks nei įprastas knygelės formatas. Tai kaip sieninis kalendorius, kurio kiekviename lape verčiant juos iš apačios į viršų galima rasti mintis skirtas kiekvienai savo gyvenimo dienai. Kaip teigia pats Lyris – „Tai nėra knyga, kurią reikia perskaityti ir padėti į šalį. Tai knyga, prie kurios Tu gali nuolat sugrįžti ir atpažinti mintis, kurios padėtų vesti Tave visus ateinančius metus.“

   Knygoje pristatomos esminės temos, kurios yra ypač aktualios būtent kasdieniame gyvenime ir bendraujant vieniems su kitais. Taip pat kun. Benas pabrėžė, kaip svarbu yra sugebėti ne tik aprengti savo kūną drabužiais, tačiau išmokti savo sielą aprengti meile, kuri suteikia išminties ir vienas kito supratimo bendraujant tarpusavyje.

   Mintys pateikiamos knygoje yra specialiai atrinktos pagal tam tikras tematikas, kurių galima rasti net 23. Taip pat akį džiugina itin kokybiškos fotografijos, kurios suteikia knygai tam tikro didingumo ir kartu paprastumo, nes žvelgiant į besišypsančius ar susimąsčiusius žmones apima ramybė ir džiaugsmas kartu. Nuotraukų gausa ir plati spalvų paletė tarsi kviečia sustoti ties kiekviena iš jų ir pastebėti pačias smulkiausias detales.

   Turbūt įspūdingiausias vakaro akcentas buvo tai, jog visas knygos pristatymas vyko tamsoje, švelniai plevenant žvakių liepsnelėms aplink. Pradžioje autorius trumpai pristatė savo knygelę ir išskyrė svarbiausias mintis, kurios apibūdina tai, kokią žinutę savo knyga jis pats norėjo perduoti skaitytojui.

   Vietoje pristatymo apie kūrybos procesą buvo pasirinktas labai įdomus ir kitoks būdas susipažinti tiek vieniems su kitais, tiek ir pajausti buvimo kartu jausmą. Lyris kvietė visus susirinkusiuosius „grandinėlės“ principu išsakyti savo palinkėjimą kitiems šalia esantiems artėjančių Šv. Kalėdų proga, o taip pat sakant palinkėjimus jis kvietė visus „Pamatyti, kokie esam turtingi, ir kad klausant kito palinkėjimo galima tik pasidžaugti širdyje, jog mes jo išsakytą palinkėjimą jau turime, o kartu mes gal net nepastebėjome, jog tai yra ne turtas, o dovana, kuria galima dalintis kartu su visais.“ Pats autorius išsakydamas savo palinkėjimą kitiems skatino visus „Neprarasti gyvenimo tarp įvairių principų, baimių, intrigų ir melo. Gyvenkite gyvenimą pilnatvėje.“

   Visiems pasidalinus savo linkėjimais Lyris skaitė knygelės pabaigoje pateiktus 25 jo paties atrastus pasaulio stebuklus. Užmerkus akis ir tyliai klausant jo skaitomų minčių iš tiesų apėmė toks didelis džiaugsmas ir akimirkos žavesys, jog būnant ČIA IR DABAR momentu iš tiesų buvo galima pajausti šilumą ir ramybę tvyrančią aplink.

   Vakaro pabaigoje visiems jau atsisveikinant, kun. Benas džiaugėsi visų atvykusių buvimu bendrystėje ir linkėjo gražių, ramių ir šiltų artėjančių švenčių. To paties linkime ir Jums, mielieji skaitytojai.

   Skaityti komentarus