°C
   2019 02 15 Penktadienis

   Žalių kokteilių baro įkūrėja nedideliame mieste Anna Bochan: „Gyvenu meilėje – tai mano natūrali apsauga“

   Nuotrauka: Anna Bochan | Editos Valinčės nuotr.

   2018-07-10 10:00:00
   2018-07-10 10:00:00

   Kai Annos Bochan paklausiau, kokie žodžiai geriausiai ją apibūdintų, ji atsakė trumpai – trimis, tačiau visa ką apimančiais žodžiais – „Esu daugiafunkcis žmogus“. Vos pažvelgus į Anna, nesunku suprasti, jog grožis ir sveikata – jai itin artimos temos. Moteris domisi viskuo, kas susiję su sveikata, vidiniu ir išoriniu grožiu, žmogaus psichologija, studijuoja dietetiką, domisi netradicine medicina, o aš geriausiai ją žinau kaip žaliųjų kokteilių baro „Sveikatos gurkšnis“ įkūrėją Marijampolės mieste.

   Anna, kaip jūs apskritai atradote sveiką gyvenimo būdą?

   Sveikas gyvenimo būdas įdiegtas jau nuo mažens, nuo aštuonerių metų su šeima propagavome sveiką gyvenimo būdą. Mes labiau kreipdavome dėmesį į santykius, emocijas, o ne į materiją. Mama sakydavo, viskas su saiku – štai sveikata. Ir mityboje, ir sporte, ir visose kitose srityse. Ir nepamirškime nusiteikimo – tik tada, jei būsi pozityvus ir atsipalaidavęs, laimė ir sveikata ateis į tavo namus.

   Be to, šiuo metu esu ir sveikuolių klubo „Prana“ pirmininkė. Tai bendraminčių, norinčių gyventi sveikiau, laimingiau ir lengviau klubas. Ten susitinka žmonės, kurie padeda vienas kitam pajusti gyvenimo skonio įkvėpimą. Tiesiog man patinka veikla, kuri leidžia jausti laimę, kuri prisideda prie žmogaus sveikatos ir tiek vidinio, tiek išorinio grožio.

   Anna, o kaip yra su netradicine medicina, kuo ji jus sužavėjo?

   Netradicinė medicina žavi tuo, kad čia viskas aišku, kryptinga ir dėsninga, ir čia jokia magija. Yra daugybė pavyzdžių, kai žmogui tradicinės medicinos atstovai sakė, jog jie padėti negali, o ezoterikai paėmė ir apvertė viską aukštyn kojomis. Medicinoje, kaip ir gyvenime, nėra tik vieno tradicinio kelio, šalia – daugybė kitų, kurie dar kol kas vadinami netradiciniais.

   Kaip manote, kodėl daugelis vis dar skeptiškai žiūri į netradicinę mediciną?

   Skirtingi poreikiai – skirtingas požiūris. Manau, kad būtent taip ir turi būti. Kažkada tradicinė ir netradicinė medicina eis drauge koja kojon, petys petin.

   Koks jūsų požiūris į vaistus, skiepus ir antibiotikus? Gal turite kokių nors patarimų, kaip galima sau padėti natūralesnėmis priemonėmis?

   Praktiškai jų nevartoju. Nors esu nei už, nei prieš. Tiesiog neturiu tokio poreikio. Gyvenu meilėje – tai mano natūrali apsauga.

   Kaip apibūdintumėte savo gyvenimo filosofiją vienu sakiniu? 

   Kai myli gyvenimą, gyveni kiekvieną akimirką čia ir dabar.

   Esate „Sveikatos gurkšnio“ įkūrėja. Kaip kilo mintis įkurti tokią įmonę mažame mieste?  

   Labai paprastai. Kadangi domiuosi alternatyvia medicina, daug skaitau apie žalio maisto naudą mūsų organizmui, pati tuo gyvenu, nutariau, kad prie sveikos gyvensenos puikiai tinka ir sveikos gyvensenos veikla. (Juokiasi).

   Ar nesijaudinote, kad čia, Marijampolėje, tokio pobūdžio verslas galbūt bus nesuprastas?

   Niekad nesuku galvos dėl rezultatų. Mane labiau domina pats procesas. Tikiu, kad jei tu darai tai, ką nuoširdžiai myli, rezultatai bus puikus, nesvarbu, kur esi. (Šypsosi).

   Kaip reagavo marijampoliečiai? Ar noriai užsuka pabandyti, paragauti, o gal pabendrauti? Gal supratote, kad būtent to šiame mieste ir trūko?

   Kasdien girdžiu šiltus žodžius ir padėkas, kad taip visus įkvėpiu. (Šypsosi).

   Kodėl būtent žalieji kokteiliai?

   Kokteiliai labai naudingi – juose gausu maistingųjų medžiagų, vitaminų, ląstelienos, jie lengvai virškinami, naudingųjų medžiagų koncentracija tokiame maiste yra didesnė nei daržovėse, padeda gerinti virškinimo sistemos veiklą, didina organizmo šarmingumą, gali palengvinti lėtinio nuovargio, depresijos simptomus, teigiamą jų poveikį greitai pajunta oda, plaukai, nagai, sustiprės rega.

   Kaip dažnai juos reikėtų vartoti, kad pajustumėm jų naudą?

   Kiekvieną dieną. (Šypsosi).

   Kokį kokteilį rekomenduotumėte pasigaminti namuose?

   Rekomenduočiau kokteilį „Spirulina“, jo receptas paprastas: sauja špinatų, bananas, obuolys ir vienas arbatinis šaukštas spirulinos miltelių, viską sudėkite ir trintuvu suplakite. Šį kokteilį rekomenduoju, nes spirulinos milteliai labai naudingi: turi mažai kalorijų, juose gausu vitaminų ir mineralų, gali sumažinti apsinuodijimo ir alergijų simptomus, reguliuoja kraujo spaudimą ir cholesterolį, stiprina imuninę sistemą, gali padidinti raumenų jėgą bei ištvermę.

   Skaityti komentarus