°C
   2020 10 21 Trečiadienis

   G. Paluckas: socialdemokratai ir „valstiečiai“ rems vieni kitų kandidatus antrajame ture

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-10-12 19:00:00

   Opoziciniai socialdemokratai apsisprendė priimti paramą iš valdančiųjų „valstiečių“ savo kandidatams vienmandatėse apygardose antrajame ture, taip pat išreikš savo paramą „valstiečių“ atstovams, sako socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas.

   „Tikslas yra sutelkti kairįjį rinkėją, ten kur tai nesikerta su kitų kairiųjų partijų kandidatais, ten tą sutelkimą išnaudoti, tą pasiūlytą pagalbą ir paramą. Kitiems kandidatams kitose vienmandatėse, kur yra iš centro kairės išėję kandidatai – jie individualiai kreipiasi į skyrius ir bus mūsų rekomendacija, kad juos palaikytų. Nes akivaizdu, kad kairiosios partijos palaiko kairiuosius rinkėjus“, – BNS sakė G. Paluckas.

   „Daugiau kalba eina apie „valstiečių“ ir mūsų kandidatus, nes yra 37 vienmandatės, kur kairiesiems reikia kautis prieš dešiniuosius. Kitur yra arba dešinieji prieš dešiniuosius, arba kairieji prieš kairiuosius“, –  pabrėžė jis.

   G. Paluckas taip pat patikino, kad kol kas aktyvių pokalbių dėl galimos koalicijos nevyksta ir jų galima tikėtis nebent vėliau šią savaitę.

   Antrajame ture vienmandatėse dėl patekimo į Seimą varžysis 12 socialdemokratų ir 32 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovų, abiejų partijų kandidatai į akistatą eis trijose apygardose: Nalšios pietinėje apygardoje socialdemokratų kandidatas Šarūnas Birutis varžysis su „valstiečiu“ Gintautu Kinduriu, Žiemgalos vakarinėje apygardoje – socialdemokratas Liudas Jonaitis su „valstiečių“ kandidatu Arūnu Gumuliausku, o Žemaitijos šiaurinėje apygardoje – socialdemokratas Tomas Martinaitis su „valstiečiu“ Valiumi Ąžuolu.

   Antri rinkimuose po konservatorių likę valstiečiai žalieji sulaukė 17,5 proc. rinkėjų palaikymo ir užsitikrino Seime 16 mandatų. Socialdemokratai rinkimuose liko ketvirti su 9,26 proc. rinkėjų balsų ir kol kas turi 8 mandatus.

   Antrasis parlamento rinkimų turas vyks spalio 25 dieną.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus