°C
   2023 04 02 Sekmadienis

   ,,Aš vos nemiriau!": kodėl moters galva išsipūtė kaip ateivio? (FOTO)

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2018-12-01 21:00:00

   Devyniolikmetė mergina savo socialinėje paskyroje pasidalino patirtimi, kai panaudojus plaukų dažus jos galva ištino it ,,lemputė". Šį fiasko sukėlė merginos organizmą alergizavusi medžiaga, randama 90 procentų visų plaukų dažų.

   Estelle, prancūzė studijuojanti Anglijoje, norėjo atlikti ganėtinai paprastą procedūrą: pati, namuose, persidažyti savo plaukus iš blondinės į briunetę. Viskas atrodė ganėtinai paprasta, mergina nusipirko pirmus pasitaikiusius plaukų dažus ir kibo į darbus. 

   Vis dėlto, procedūra pasuko netikėta linkme, kai ją ištiko stipri alerginė reakcija į parafenilenediaminą (PPD), dažną plaukų dažų sudedamąją dalį.

   Iš pat pradžių, praėjus porai valandų po dažų panaudojimo Estelle galva pradėjo labai niežėti. Penktadienio vakarą nuėjusi pasikonsultuoti į vaistinę, ji nusipirko antihistamininių (vaistų prieš alergiją) vaistų bei drėkinančio kremo.

   Sekmadienio rytą ji prabudo su galva, kurios forma priminė lemputę.

   ,,Aš vos prakvėpavau. Mano galva - padvigubėjo. Atrodžiau, kaip gyva lemputė"-, taigė Estelle interviu prancūzų laikraščiui La Parisien.

   Kai pradėjo tinti ir liežuvis, ji buvo skubiai nugabenta į ligoninę. Tuo metu, jos galvos apimtis siekė 63 cm. Siaubingą ištinimą gydytojai valdė paskyrę antihistamininių vaistų bei kortikosteroidų ir paleido Estelle namo.

   Grįžus namo, jos galva ir toliau didėjo. ,,Jaučiausi, lyg būčiau užkonservuota stiklainyje"- teigė ji.

   Situacijai dar pablogėjus, ištinus liežuviui ir prasidėjus tachikardijai, dūstant, ji vėl grįžo į ligoninę.

   Jos gyvybę išgelbėjo adrenalino dozė, suleista skubios pagalbos skyriuje. Praleidusi parą ligoninėje, pacientė buvo išleista.

   ,,Aš vos nemiriau. To nelinkėčiau net ir baisiausiam priešui."- teigė Estelle. Ji sako norinti skleisti žinią, apie galimus plaukų dažų pavojus.


   Vis dėlto, tai buvo jos pačios kaltė, mat dažų instrukcijoje parašyta, jog prieš naudojant dažus, reikėtų išbandyti juos ant savo odos ir palaukti 48 valandas, žiūrint, ar nėra alerginės reakcijos. Estelle testą padarė, bet palaukė vos 30 minučių, dėl ko alergija dar nebuvo spėjusi pasireikšti.

   Jos motina sakė: ,, Taip, ji nesivadovavo instrukcijomis, bet įspėjimai turėtų būti aiškesni."

   PPD dažnai naudojamas plaukų dažuose, nors jo naudojimas kosmetikoje - uždraustas. Maksimali PPD koncentracija negali viršyti 2%, nes jos gali išprovokuoti ūmias alergiines reakcijas.

   Skaityti komentarus

   kEMlzpAX 2021 28 12 01:32

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   kEMlzpAX 2022 22 01 12:29

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai