°C
   2023 05 29 Pirmadienis

   5 požymiai, rodantys, kad esate protingesnis už vidutinį žmogų

   Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

   2022-06-20 09:00:00

   Intelekto koeficientas, dar vadinamas IQ, nėra žinių kiekio matas. Tai greičiau yra greičio, kuriuo galite įgyti ir apdoroti naują informaciją, rodiklis.

   Nors intelektas nėra vienintelis dalykas, lemiantis sėkmę gyvenime (išsilavinimas, šeimos palaikymas ir kiti veiksniai tikriausiai vaidina daug didesnį vaidmenį), aukštas intelekto koeficientas vis tiek nėra blogas dalykas. Tačiau dauguma mūsų gyvena nesuvokdami, kokie protingi esame. IQ yra sunkiai išmatuojamas dalykas, ir jei nesate pasirengę sumokėti daug pinigų kvalifikuotam specialistui, niekada negalėsite nustatyti tikslaus savo intelekto lygio.

   Nauji tyrimai pateikia įdomių duomenų, kurie vaikystės patirtį ir tam tikrus elgesio modelius sieja su didesniu intelekto koeficientu. Jei atpažįstate save kuriame nors iš šių pavyzdžių, gali būti, kad esate daug protingesnis, nei manėte.

   1. Dažnai nerimaujate ir pergyvenate

   Nerimą sunku suvokti kaip kažką gero. Tačiau tai nėra taip blogai. Su nerimu siejama šis tas įdomaus.

   Psichiatras Jeremy Coplanas kartą tyrė nerimo sutrikimų turinčius pacientus. Jis nustatė, kad asmenų, kurių nerimo lygis buvo aukštesnis, intelekto koeficientas taip pat buvo aukštesnis.

   Be to, nerimo sutrikimų turintys žmonės buvo linkę gauti aukštesnius IQ testų rezultatus nei sveiki žmonės.

   Dar vienas įdomus ir sudėtingesnis tyrimas buvo atliktas Tarpdisciplininiame centre Herclijoje, Izraelyje.

   Mokslininkai paprašė žmonių kompiuteriu įvertinti keletą vaizdų. Tada jie įtikino savanorius, kad paspaudę netinkamą mygtuką jie netyčia paleido virusą. Iš kietojo disko pradėta trinti svarbi informacija. Dalyviai buvo siunčiami į techninio palaikymo skyrių, kad gautų pagalbą. Pakeliui jiems buvo perduoti dar keli klaidinantys teiginiai.

   Paaiškėjo netikėtas dalykas: tie, kurie labiausiai nerimavo dėl savo "klaidų", pasirodė esą labiausiai susitelkę ir veiksmingiausiai bandė išspręsti situaciją. Ir jiems labiau sekėsi.

   Todėl kitą kartą, kai kas nors sakys, kad turėtumėte mažiau nervintis, drąsiai sakykite, kad negalite. Esą, nusiraminti neleidžia jūsų aukštas intelektas.

   2. Anksti perskaitėte savo pirmąją knygą

   Didžiojoje Britanijoje atlikus beveik 2000 porų identiškų dvynių tyrimą nustatyta, kad, nepaisant vienodų genų, anksti pradėjusių skaityti vaikų intelekto koeficientas paauglystėje buvo aukštesnis nei jų brolių ir seserų.

   Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai lengva paaiškinti: vaikai, kurie anksti išmoko skaityti, paprasčiausiai iš pradžių buvo protingesni. Tačiau tyrėjai mano, kad yra priešingas ryšys. Vaikai tapo protingesni, nes anksti susidomėjo knygomis. Noras skaityti darė įtaką jų intelektualinei raidai.

   Taigi, jei anksti pradėjote skaityti, tai ne todėl, kad buvote protingas. Galbūt toks tapote todėl, kad vaikystėje susipažinote su įdomia knyga, kuri privertė jus išmokti sudėlioti raides į žodžius.

   3. Esate kairiarankis

   Pasirodo, visi mokytojai, kurie bandė priversti mažuosius kairiarankius rašyti dešine ranka, turėjo elgtis priešingai.

   Nors yra nedidelis ir kol kas nepaaiškintas ryšys tarp kairiarankiškumo ir polinkio nusikalsti, kairiarankiškumas turi tam tikrų intelektinių pranašumų.

   Pavyzdžiui, atlikus vieną didelį tyrimą nustatyta, kad kairiarankiškumas yra susijęs su divergentiniu mąstymu. Divergentinis mąstymas - tai kūrybiško mąstymo būdas, dažniausiai naudojamas problemoms spręsti. Tai padeda pamatyti daugybę idėjų ir galimybių, kaip įveikti siūlomą problemą. O unikali savybė rasti nestandartinius sprendimus yra vienas iš aukšto intelekto požymių.

   4. Vaikystėje lankėte muzikos pamokas

   Net trumpos muzikos pamokos gerina verbalinį intelektą. Verbalinis intelektas - tai gebėjimas suvokti ir analizuoti girdimus žodžius, taip pat palaikyti prasmingą diskusiją.

   Psichologo Sylvaino Moreno atliktame tyrime 48 vaikai nuo ketverių iki šešerių metų dalyvavo specialioje ugdymo programoje. Pusė vaikų valandą per dieną praleisdavo muzikuodami. Kiti užsiėmė vaizduojamaisiais menais.

   Po keturių savaičių tyrėjai pasiūlė dalyviams atlikti žodinio intelekto testą. 90 proc. mokinių, kurie mokėsi muzikos, jis padidėjo, palyginti su to paties testo, atlikto prieš eksperimentą, rezultatais. Vaikų, kurie piešė, rezultatai nepasikeitė.

   Jei vaikystėje mokėtės groti pianinu ar kitu muzikos instrumentu, tai geras ženklas.

   5. Jūs mokate prajuokinti žmones

   Tyrimai rodo, kad gerą humoro jausmą turintys žmonės taip pat pasižymi aukštu verbalinio intelekto lygiu ir išvystytu abstrakčiu mąstymu. Bent jau tai tikrai pasakytina apie stipriosios lyties atstovus.

   Psichologai mano, kad humoro jausmas gali būti laikomas aukšto intelekto rodikliu.

   Moterų atžvilgiu tyrimų dar nėra atlikta. Tačiau labai tikėtina, kad šmaikštumas ir aštrus protas glaudžiai susiję, ir tai pasakytina apie abiejų lyčių atstovus.

   Skaityti komentarus