°C
   2022 06 25 Šeštadienis

   6 netikėti kūrybingos asmenybės požymiai

   Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

   2022-06-12 17:00:00

   Jei esate nuolat sarkastiškas, nervingas ir nekontroliuojate kūrybinio proceso, galbūt iš tiesų esate kūrybingas žmogus.

   1. Jūs esate sarkastiškas

   Nors sarkazmas laikomas pačia nemaloniausia šmaikštumo forma, jis reikalauja nemažai protinių pastangų. Prancūzų ir amerikiečių atlikto tyrimo metu nustatyta, kad sarkastiškų pokalbių dalyviai pasižymi didesniu abstrakčiu mąstymu ir kūrybiškumu.

   Mokslininkai padarė papildomą išvadą, kad sarkazmas provokuoja konfliktus tarp žmonių, kurie nėra labai artimi, tačiau su tais, kurie yra užmezgę pasitikėjimu grįstus santykius, taip neatsitinka. Taigi galite drąsiai trolinti savo draugus - tai tik į naudą jūsų kūrybinei pusei.

   2. Esate neurotiškas

   Neurotiškumas nelaikomas pačiu pozityviausiu bruožu: jam būdingas emocinis nestabilumas ir nerimas. Tačiau Jungtinės Karalystės ir JAV mokslininkai pastebėjo, kad šis asmenybės bruožas taip pat yra glaudžiai susijęs su kūrybiškumu ir vaizduote.

   Kodėl? Grubiai tariant, reikia turėti gana gerą vaizduotę, kad nuolat sugalvotumėte grėsmių ir jų bijotumėte.

   3. "Skraidote debesyse"

   Profesorius Mošė Baras, tyrinėjęs klaidžiojimą būseną, kai žmogus yra užimtas savo mintimis ir nesusitelkia vien tik į užduotį ar aplinką, pažymi, kad tokia būsena įtraukia daugelį smegenų sričių. Tai labai naudinga kūrybiškumui.

   Įdomu tai, kad "klaidžiodamos" smegenys ir toliau sėkmingai atlieka įprastas užduotis. Tai puikiai žinote, jei kada nors plovėte indus.

   4. Lengvai išsiblaškote

   Tam tikra prasme Amerikos mokslininkai priėjo prie priešingos išvados, nei aprašyta aukščiau. Tyrimo duomenimis, kūrybingų žmonių dėmesį lengviau išblaško pašaliniai signalai. 

   Mokslininkai pabrėžia, kad padidėjęs jautrumas gali būti naudingas kūrėjams: jie gali juo pasinaudoti, kad geriau suvoktų pasaulį. Bet kokia kaina!

   5. Esate atviras įvairiems žmonėms ir idėjoms

   Kolektyvinės sąmonės tyrinėtojai teigia, kad inovacijos yra ne talentingų individų, o daugelio žmonių produktas. Kitaip tariant, inovacijos atsiranda bendraujant ir keičiantis idėjomis.

   Vienas iš tyrimo autorių ragina: jei norite būti kūrybiškesni, kalbėkitės su žmonėmis, su kuriais nesutariate.

   Šių žodžių nereikia suprasti pažodžiui. Tačiau jei iš tiesų norite išgirsti ir išklausyti skirtingas nuomones, tikriausiai turėsite daugiau galimybių sukurti kažką netikėto ir naujo.

   6. Pasitikite pasąmonės siunčiamais signalais

   Kuo mažiau kontroliuojate savo kūrybos procesą, tuo geresni rezultatai. Maždaug tokią išvadą padarė mokslininkai, tyrę smegenis tapymo metu.

   Atlikdami eksperimentą jie paprašė tiriamųjų grafiškai paaiškinti įvairius žodžius. Kūrybiškiausiai dirbo tie, kurie sąmoningai nedarė įtakos procesui.

   "Smegenų vykdomosios kontrolės centrų - sričių, atsakingų už veiksmų planavimą, organizavimą ir kontrolę - aktyvavimas yra neigiamai susijęs su kūrybišku užduoties atlikimu", - pažymėjo tyrėjai.

   Tuo pat metu netikėtai svarbų vaidmenį šiame procese suvaidino smegenėlės - už judesių koordinavimą atsakinga sritis. Tai reiškia, kad kūrybiškesnių rezultatų pasiekė tie, kurie atsidavė kūrybai ir dalyvavo piešinio kūrime, o ne galvojo apie tai, ką daro.

   Skaityti komentarus