°C
   2021 05 09 Sekmadienis

   Budos patarimas: „Įsivaizduokite, kad viską turite“

   Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

   2021-04-21 19:00:00

   Kartą po pamokslo Budą apsupo daugybė žmonių. Pamokslas buvo susijęs su gyvenimo tikslą, misiją ir sukėlė sumaištį žmonių žmonių mintyse bei daugybę klausimų, kurie iš tikrųjų susivedė į vieną: kaip rasti savo pašaukimą, kaip sužinoti ir įvykdyti savo likimą, kai kasdieną užgožia daugybė pasaulietinių rūpesčių?

   Buda pakvietė visus atlikti jo mėgstamą pratimą.

   „Įsivaizduokite, kad turite viską, - sakė jis, - pinigus, būstą, draugus, šlovę, galią - viską, kas jums atrodo būtina. Jūs protingi ir gražūs, jūsų kūnai sveikai. Turite viską, ko norite. Taigi jūs pabundate ryte, atsikeliate, prasideda nauja diena. Ką darysite?"

   Iš pradžių žmonėms tai buvo labai sunku įsivaizduoti - mintys grįždavo į įprastų kasdienių poreikių tenkinimą. Bet vienam pavyko tai įsivaizduoti, paskui kitam, trečiam - pratimas pradėjo duoti rezultatų. Kažkas pradėjo kalbėti apie vaikų auklėjimą, kitas pamatė save tyrinėjantį žvaigždžių judėjimą, trečias norėjo statyti gyvenimui patogius miestus. O kažkas paprasčiausiai pasakė, kad jei viską turės, eis pasidalinti su tais, kuriems to reikia."

   „Jūs ką tik pasakėte man apie savo pašaukimą", - apibendrino Buda. - Belieka negaišti laiko, pradėti tai atlikti. Taigi paskubėkite“.

   Skaityti komentarus