°C
   2021 04 13 Antradienis

   Gyvenimo išmintis pagal Albertą Einšteiną

   Nuotrauka: Scanpix nuotr.

   2021-03-24 19:00:00

   Įžymusis XX amžiaus mokslininkas Albertas Einšteinas buvo ne tik genialus mokslininkas, realiatyvumo teorijos kūrėjas, ir išmintingas žmogus. Kviečiame susipažinti su jo mintimis apie gyvenimą. 

   Mes visi gimstame genijais, tik gyvenimas tai ištaiso. ,,Visi mes genijai. Bet jei vertinsime žuvį pagal jos gebėjimą laipioti medžiais, ji nugyvens savo gyvenimą galvodama, kad ji kvaila".

   Elkitės su visais oriai ir pagarbiai. ,,Kalbu su visais vienodai, ar tai būtų kiemsargis, ar universiteto dekanas".

   Mes visi esame vienio dalis. ,,Žmogus yra visumos, kurią vadiname Visata, dalis, apribota laiku ir erdve. Jis jaučia save, mintis ir jausmus kaip kažką atskiro nuo visko, kas supa ir tai yra jo sąmonės optinė apgaulė. Ši iliuzija tapo kalėjimu, kuris įkalina mus savo pačių noruose ir prisirišime prie siauro artimų žmonių rato. Mūsų užduotis - išsivaduoti iš šio kalėjimo ir kiek įmanoma išplėsti savo egzistavimo sferą iki viso pasaulio, visame jo grožio apsireiškime".

   Svarbu likti ištikimu savo vidinėms vertybėms. ,,Niekada nedaryk to, kas prieštarauja tavo sąžinei, net jei aplinkybės reikalauja."

   Atsitiktinumų nebūna. ,,Atsitiktinumas - tai vienas iš būdų, kurio pagalba Dievas išsaugo savo anonimiškumą".

   Vaizduotė svarbesnė už žinias. ,,Žinios paremtos tuo, ką mes šiandien suprantame ir žinome, tuo tarpu vaizduotė aprėpia visą pasaulį ir tai, ką mes kada nors sužinosime ir suprasime".

   Vienatvė gali būti nuostabi brandžiai asmenybei. ,,Vienatvė skausminga, kai žmogus jaunas, bet nuostabi, kai jis tampa brandžiu. Ramaus gyvenimo monotonija skatina kūrybingumą".

   Darykite tai, ką jaučiate širdyje ir būsite teisūs. O kritikos sulauksite bet kokiu atveju. ,,Dideli protai visada susidurdavo su vidutinių protų pasipriešinimu. Vidutinybės nesugeba suprasti žmogaus, kuris atsisako paklusti prietarams ir didvyriškai naudoja savo intelektą".  

   Visuomet žiūrėkite plačiau. ,,Nė viena problema negali būti išspręsta tos pačios sąmonės, kuri ją ir sukūrė."

   Patys nuostabiausi dalykai gyvenime yra paslaptingi ir nesuprantami. ,,Gražiausių dalykų, kuriuos patiriame, negalime paaiškinti. Nepasiekiami dalykai pasitarnauja menui ir mokslui. Tas, kuriam šis jausmas svetimas, kuris negali padaryti pauzės ir pajausti susižavėjimo, jaučiuosi numirėliu užmerktomis akimis".

   Klaidos yra augimo ir progreso požymis. ,,Žmogus, kuris niekada neklydo, nebandė nieko naujo".

   Skaityti komentarus