°C
      2024 04 26 Penktadienis

      Kaip būti laimingiems šeimoje?

      Nuotrauka: 5sfer.com nuotr.

      2020-12-26 19:00:00

      Kodėl vienos šeimos gyvena laimingai, o kitos kenčia visą gyvenimą arba išyra po pirmųjų santuokos metų? Yra laimingų santykių principai, kurie gali padėti gyventi darnoje.

      Kiekviena pora turi savo sėkmės receptą. Jis susideda iš daugybės komponentų ir yra unikalus. Tačiau stebint laimingus sutuoktinius galima išskirti bendrus principus, kuriuos tikrai verta išbandyti.

      Pabandykite mėnesį praktikuotis naudodamiesi naujais elgesio principais ir strategijomis. Tada pažiūrėkite, ar tai jums padėjo, ar ne. 

      1 principas - sąžiningumas

      Mes esame įpratę kalbėti apie sąžiningumą su kitais, o tai reiškia, kad nėra apgaulės ir išdavystės kitų žmonių atžvilgiu. Bet verta pabrėžti dar vieną sąžiningumo aspektą. Sąžiningumą su savimi. Taip, taip, santykiuose labai svarbu save  suprasti ir kalbėti apie tai su partneriu.

      Ar kada susimąstėte, kaip dažnai meluojate sau? Jūs elgiatės ne savo sielai paliepus, o taip, kaip iš jūsų tikėtasi ar reikalaujama. Kai apsimetame, toleruojame, stengiamės įtikti kitiems, įtikiname save, prisitaikome prie kitų, elgiamės nesąžiningai su savimi. Tokiais atvejais mes jaučiamės nepatenkinti ir prarandame daug energijos.

      Kaip būti sąžiningu su savimi? Išbandykite dviejų žingsnių metodą.

      1 žingsnis. Atpažinkite savo tikrus jausmus. Suvokite, kaip iš tikrųjų jaučiatės. Pabandykite pripažinti savo būklę. Kartais užtenka net vidinio sąmoningumo, o kartais verta pasakyti kitiems apie savo jausmus. Pavyzdžiui, pasakykite: „Aš nenoriu! Man tai nepatinka!" Iš pradžių gali būti sunku, bet paskui įprantate girdėti save. Pradėkite įsisąmoninti savo norus ir pareikšti apie tai kitiems.
      2 žingsnis. Modeliuokite naują ketinimą. Suvokę savo jausmus, pagalvokite, kaip norėtumėte elgtis šioje situacijoje.
      Pavyzdžiui: „Aš pykstu ant tavęs! Bet aš norėčiau ramiai priimti tavo poziciją “. Arba „nekenčiu kalbėti tokiu tonu, norėčiau ramiai ir taikiai išspręsti konfliktą“. Svarbiausia, kad jūsų ketinimai turėtų kilti iš jūsų sielos, o ne iš jūsų proto! Pagrindinė užduotis yra suvokti savo jausmus ir suformuluoti norimą įvykių eigą.

      2 principas - kompromiso paieška

      Tai dar vienas svarbus santykių principas. Jis  kyla iš sąžiningumo principo. Jūsų partneris taip pat turi teisę į savo norus ir „savo tiesą“. Atsitinka, kad jūsų ir jūsų partnerio nuomonė nesutampa. Tuomet svarbu derėtis iš „Win-win“ pozicijos. Ką tai reiškia?

      Būtina aptarti visas detales ir priimti sprendimą, kuris tiktų abiem partneriams. Tačiau čia svarbiausia yra šaltas protas ir sąžiningumas vienas kitam. Bendro sprendimo priėmimas neturėtų būti karas, o greičiau derybų menas.

      Pavyzdžiui, jei kuris nors turi nusileisti, tada galima derėtis dėl kompensacijos. Kiekviena šeima gali sugalvoti savo sistemą, kaip rasti kompromisą. Pagrindinė mintis yra, kad abu partneriai būtų patenkinti ir išklausyti. Šios praktikos taikymas padės atsikratyti 60% kovų.

      3 principas - kūrybinis mąstymas

      Dažnai šeimos santykių problemos iškyla tada, kai partneriai ima priekaištauti vieni kitam, kaltinti, ieškoti trūkumų ir kritikuoti. Tai yra destruktyvaus mąstymo pavyzdys. Jūsų partneriui nebus geriau, kai jį kaltinsite, jis pradės gintis nuo jūsų. Toks mąstymo ir elgesio būdas sugriovė ne vieną šeimą.

      Kūrybinis mąstymas yra tada, kai suprantate, kur partneris klysta, bet užuot įskaudinę, bandote padėti išspręsti problemą, tai yra, sukuriate kažką naujo santykiuose. Atminkite, kad partneris daugeliu atvejų nenori jūsų skaudinti, tik jo mąstymas ir elgesys skiriasi nuo jūsų. Turite skirtingus charakterius, auklėjimą, gyvenimo patirtį.

      Norint geriau suprasti savo mylimą žmogų galima pasinaudoti „tuščios kėdės“ praktika. Padėkite dvi kėdes priešais viena kitą. Atsisėskite ant vienos iš jų ir įsivaizduokite, kad jūsų partneris sėdi ant kitos. Pasakykite jam, ką galvojate, paklauskite, kodėl jis taip elgiasi. Tada atsisėskite į antrąją kėdę ir bandykite atsakyti jo vardu. Jei reikia, tęskite dialogą, kol atsiras ramybės ar situacijos aiškumo jausmas.

      4 principas - teigiama kalba

      Svarbu išmokti teigiamai kalbėti su savo partneriu. Parodykite pagarbą, išreikškite dėkingumą. Venkite griežtų žodžių ir įžeidimų. Svarbu neleisti sau būti grubiam ir nemandagiam mylimo žmogaus atžvilgiu.

      Kodėl grubumas trukdo plėtoti santykius? Žodžiai yra tarsi tiltas, jungiantis nematerialias mintis ir materialų pasaulį. Kai įžeidinėjate ar žeminate kitą žmogų, jūs jį sunaikinate psichiniu lygmeniu, o tai būtinai sukelia neigiamų padarinių realiame pasaulyje. Psichinio pažeminimo pasekmės nėra tokios akivaizdžios, tačiau lemia blogas pasekmes abiem partneriams.

      Pavyzdžiui, nevykėliu ir kvailu vadinamas vyras, kuris negalės uždirbti pakankamai pinigų šeimai, taps piktas ir uždaras, ieškos, kaip atkeršyti. Ką gero žmona gaus su tokiu požiūriu? Tokių pavyzdžių galite rasti daug realiame gyvenime, jie gali skirtis išraiška, tačiau esmė ta pati: nuo grubumas ir pažeminimas santykius sunaikina.

      Yra dar vienas labai naudingas įgūdis: visada kalbėkite apie kitą žmogų, ypač apie savo partnerį, tarsi jis girdėtų. Stenkitės vengti sutuoktinio aptarimo su kitais žmonėmis. Išspręskite problemas tarpusavyje. Taupykite santykių energiją, nes kuo daugiau smerksite ir kaltinsite, tuo silpnesnis bus jūsų ryšys.

      5 principas - sutelkite dėmesį į gėrį

      Svarbu išmokti visame kame ieškoti gerų dalykų. Sutikite, pasaulis yra labai įvairus ir kiekvienas žmogus mato tik tai, į ką nukreiptas jo dėmesys. Treniruokitės pamatyti gerąsias puses bet kurioje situacijoje. Kuo labiau akcentuosite gerus dalykus, tuo labiau matysite, kad keičiasi sutuoktinio elgesys su jumis. Laikui bėgant jūsų santykiai pasieks naują lygį.

      Įsivaizduokite situaciją, kai jūsų vyras jums paruošė vakarienę, bet antis buvo sudegusi, o virtuvėje liko baisi netvarka ir vietoj poilsio turėjote susitvarkyti. Į tai galite reaguoti įvairiai: pradėti erzinti ir sugadinti vakarą, arba pastebėti gėrį ir mėgautis juo iki galo.

      6 principas - gebėjimas padėkoti

      Dėkingumo jausmas mus perkelia į aukštesnį vibracijos lygį. Apie tai dabar diskutuoja ne tik psichologai, bet ir mokslininkai. Dėkingumas gali neutralizuoti negatyvą. Šeimos gyvenimas retai yra idealus, tačiau sugebėjimas dėkingai priimti įvairias situacijas, atleisti ir paleisti mus daro išmintingesnius ir malonesnius.

      Apie tai yra gera patarlė: „Jei nori greitai eiti, eik vienas, jei nori toli, eik su partneriu“. Galų gale, šeima yra tarsi kasdien ir visą gyvenimą trunkanti asmeninio tobulėjimo treniruotė. Mes mokomės suprasti save ir kitus, derėtis, duoti ir gauti. Šiame procese asmenybė per visą gyvenimą yra transformuojama ir tobulinama. Svarbu mokėti padėkoti savo partneriui už patirtį, kurią galite gauti tik būdami kartu.

      Skaityti komentarus