°C
      2024 04 16 Antradienis

      Kaip psichologas Carnegie reagavo į piktą laišką ir... suklydo

      Nuotrauka: Pixabay.com

      2020-12-30 19:00:00

      Santykių pradžia numato jų pabaigą. Tai dažnai atsitinka...

      Vieną dieną garsusis psichologas Dale'as Carnegie'as, kuris mokė, kaip susirasti draugų, sulaukė pikto laiško su išpuoliais. Moteris jį puolė dėl to, kad kalbėdamas radijo laidoje, kurios ji klausėsi, Carnegie neteisingai įvardijo Abraomo Lincolno gimimo datą. Laiškas buvo toks nuodingas ir skaudus, kad Carnegie užvirė ir parašė piktą atsakymą. Jis užantspaudavo laišką, bet pamiršo išsiųsti.

      Kitą dieną psichologas prisiminė laišką. Bet jam šis jau pasirodė per aštrus. Jis paėmė ir pataisė keletą posakių. Sušvelnino toną. Tačiau ir vėl laiško neišsiuntė! Trečią dieną jis nebenorėjo bartis ir piktintis. Carnegie pritaikė savo taisyklę ir parašė malonų atsiprašymą. Paminėjo, kad moteris visiškai teisi, o jis tikrai suklydo. Parašė, kad nuo šiol bus dėmesingesnis, atsiprašė už klaidą ir padėkojo už jos pastabumą.

      Toks mielas atsiprašymas sujaudino moterį. Jie pradėjo susirašinėti, po to susitiko, patiko vienas kitam ir... susituokė!

      Taigi, atrodytų, kad sugebėjimas numalšinti savo pyktį ir švelniai atsiprašyti užuot puolus atgal atnešė laimę. Deja, tai netiesa. Jų santuoka nebuvo laiminga.

      Apie tai mažai rašoma. Tačiau netrukus visi psichologo finansai buvo jo žmonos rankose, o jis pats susirgo vėžiu ir paliko šį pasaulį...

      Iš šios istorijos galima padaryti išvadą: žmonės, kurie dėl menkos klaidos rašo nemalonius laiškus ar piktinasi kitais, turėtų kelti nepasitikėjimą. Jei neteisinga prezidento gimimo data privertė moterį parašyti piktą laišką, ar galima iš jos laukti kažko gero? Toks asmuo kaip ji yra agresyvus ir nemalonus. O į įžeidimus nebūtina atsakyti atsiprašymu. Atgal piktai rašyti taip pat nereikia. Apskritai nebūtina bendrauti su tokias žinutes rašančiais ar komentuojančiais žmonėmis įžeidžiančia forma. Turime padėka atsakyti tiems, kurie mandagiai nurodo klaidą. Jau I. Kantas rašė, kad pagarba yra žmonių bendravimo pagrindas. Jei jos nėra, nereikia ir bendrauti.

      Taip pat nereikia kęsti pašaipų, patyčių, pažeminimo, o priešų tikrai nėra reikalo versti draugais. Galų gale galite susirgti kaip Carnegie, o priešai taps jūsų valdytojais ir naudosis jumis visą gyvenimą.

      Verčiau adekvačiai reaguoti į išpuolius - tegul ir aštriai, bet sąžiningai. Arba visai neatsakyti. Mesti piktą laišką į šiukšliadėžę ir pasikartoti Linkolno gimimo datą. 

      Carnegie istorija liūdna ir pamokanti. Verta atminti: asmens elgesys santykių pradžioje signalizuoja apie tai, koks jis bus tolesniame gyvenime. Jei santykių pradžioje gausu problemų, nebus lengviau gyvenant toliau. Gali visą gyvenimą tekti taikytis, atsiprašinėti, o laimės taip ir nebus. Be to, tokie santykiai gali gerokai apsunkinti ir sutrumpinti gyvenimą, tai... ar verta būti mandagiu su chamais ir agresyviais žmonėmis? Jei ir taip, tai jokių būdu neprisileidžiant jų arti savęs ir nekuriant draugystės ar meilės ryšių... 

      Skaityti komentarus