°C
      2024 04 26 Penktadienis

      Neleiskite, kad toksiški žmonės jums kenktų

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2020-01-28 21:00:00

      „Dėl savo negatyvumo, žiaurumo, aukos sindromo ar tiesiog beprotybės toksiški žmonės jūsų smegenims sukelia stresinę būklę, kurios bet kokia kaina turėtumėte vengti“, - rašo knygos „Emocinis intelektas“ autorius dr. Travis Bradbury.

      Toksiškiems žmonėms būdingas vienas ar keli bruožai iš šio sąrašo:

      • jie būna manipuliatoriai;
      • jie smerkia aplinkinius;
      • jie neprisiima atsakomybės už savo jausmus;
      • jie niekada neatsiprašo;
      • jie nepastovūs;
      • jie verčia kitus teisintis ir gintis.

      Toksiški žmonės gerai jaučiasi, kai aplinkiniai ima savimi nepasitikėti, kai krinta jų savivertė, nes iš tiesų patys yra nepasitikintys ir prastai save vertina, tik niekuomet to nepripažįsta. Jei savo aplinkoje turite tokį žmogų, svarbu prisiminti, kad neverta imti giliai į širdį to, ką tas žmogus jums sako apie jus.Tiesą sakant, savo grubumu tokie žmonės bando pagerinti savo savivertę kitų žeminimu.




      Vien savo buvimu tokie žmonės nuodija santykius ir aplinką kurioje yra, tačiau kai kurios jų tariamos frazės ypatingai gali sužeisti:

      1. „Tu per daug viską dramatizuoji.“

      Tokiu būdu toksiškas žmogus priverčia kitą manyti, kad jis kaltas dėl dabartinės sunkios padėties. Tokiu būdu šis žmogus manipuliuoja kitais ir permeta jiems visą atsakomybę, be to, nepriima kitų žmonių jausmų. 

      Didelė tikimybė, kad toksiškas asmuo pats tyčia kam nors padarė žalą ir nejaučia dėl to jokio gailesčio. Ši frazė gali sužeisti žmogų, kuriam sakoma, nes šis ir taip nesijaučia gerai. 

      2. „Tu net nesupranti, ką sakai.“

      Žmonėms nepatinka, kai jiems sakoma, kad kažką ne taip sako. Tokie posakiai kaip „nežinai, apie ką kalbi“ pabrėžia intelektualinį pranašumą, o jaustis menkesniais niekam nepatinka.

      Tokie žodžiai gali pažeminti ir įskaudinti žmogų. Greičiausiai taip toksiškas žmogus bando atsiriboti nuo savo problemų. Kaip rodo praktika, tokie žmonės nejaučia gėdos dėl savo veiksmų.

      3. „Tu dėl visko kaltas/-a“.

      Bet kurioje situacijoje yra daugiau nei vienas už ją atsakingas asmuo. Bet vaidindamas velnio advokatą toksiškas žmogus sakys, kad kaltas tik kitas. Ką tai reiškia? Viskas paprasta - tokių asmenybių požiūriu, bet koks įžeidimas yra tinkamas norint nusimesti atsakomybę ir perkelti ją kitam. 

      Žinoma, gali būti, kad ir jūs padarėte klaidą, tačiau kai kitas kalba, kad vien tik jūs kaltas, tai nėra tiesa, o tik kito noras dominuoti, manipuliuoti, pažeminti.

      4. „Tu tiesiog nepasitiki savim“.

      Tai žeminanti frazė. Savimi pasitikintis sveikas žmogus nebandys savęs įtvirtinti kito blogos savijautos sąskaita. Tačiau grubūs stačiokai  nesirūpina tuo, kaip jaučiais kiti. Tokia fraze jie rodo nepagarbą, ironišką abejingumą, sarkazmą. 

      Toksiški žmonės yra nepasitikintys savimi. Jie permeta jums savo problemas ir gal net nežino, kad galima kalbėti ir veikti kitaip. Tačiau tai nepateisina jų chamiško elgesio.

      5. „Aš nenoriu bendrauti su žmogumi, kuris...“.

      Šie žodžiai naudojami grasinant arba keliant ultimatumą. Verta atsiminti, kad tikras draugas ar bičiulis niekuomet nieko panašaus neištars. O tas, kuris taip kalba, nevertas būti jūsų artimoje aplinkoje. 



      Norėdami išsaugoti pasitikėjimą savimi turėtumėte vengti toksiškų žmonių. Būdami patys nelaimingi jie gerai jaučiais tik tuomet, kai įgelia kitiems. Jei išmoksite laiku pasitraukti, nepriimti jų žodžių į širdį ir tiesiog juos ignoruoti, toksiški žmonės patys trauksis ir eis ieškoti kitos aukos. Ir nemanykite, kad lengvai galite jiems padėti. Čia būtina specialistų pagalba, tačiau toksiškas asmuo turi pats suprasti, kad problemas kuria jis pats ir turi norėti nuo to pasveikti. 

      Skaityti komentarus

      Violeta 2020 04 02 12:58

      Tai ką man daryti jei tai mano sūnus ir jis gyvena su manim

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai