°C
   2024 04 25 Ketvirtadienis

   Sakmė apie tai, kaip išmokti mylėti ir būti mylimam

   Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

   2023-05-26 13:00:00

   Kartą vienas išminčius pasakojo savo mokiniams, kaip išmokti mylėti ir būti mylimiems. Kaip pavyzdį jis pateikė istoriją iš savo gyvenimo. Jis pasakojo apie tai, kaip gyveno vietoje, atkirstoje nuo civilizacijos patogumų.

   - Apsigyvenau sename name. Nebuvo nei vandentiekio, nei elektros, vietiniai gyventojai dažniausiai tvarkėsi improvizuotomis priemonėmis. Jie degindavo žvakes, o vandens eidavo į šulinį. O šalia namo, kuriame gyvenau, buvo geriausias šulinys apylinkėse - vanduo ten buvo švariausias ir skaniausias. Ir jei kas nors nutikdavo su kitų šulinių vandeniu, visi eidavo į mano namus.

   Bet laikui bėgant į tą vietą atėjo civilizacija. Žmonės nustojo naudotis šuliniu, nes vanduo dabar buvo prie pat jų namų. Taip pat ir aš.

   Po kelerių metų nusprendžiau pažiūrėti, kas nutiko šuliniui - juk taip ilgai gėriau iš jo vandenį ir man visada patiko jo skonis. Ir žinote ką? Vandens šulinyje nebuvo. Šulinys buvo visiškai išdžiūvęs. Pradėjau klausinėti žmonių, kurie galėtų ką nors žinoti apie tai, kodėl taip atsitiko, ir štai koks buvo atsakymas:

   - Kai šulinys nenaudojamas, į jį negali patekti naujas vanduo, nes jo kanalai užblokuoti. Ir jis pradeda ieškoti kitų būdų tekėti. Šulinyje esantis vanduo pamažu garuoja arba natūraliai nyksta. Galiausiai jis visai išnyksta, o anksčiau šulinyje buvęs vanduo teka kitais keliais. Taip šulinys tampa sausas ir nenaudingas.

   Taigi meilėje galioja tas pats principas kaip ir šulinyje. Žmogus yra energijos šulinys, o meilė yra viena iš tos energijos išraiškos formų. O kad energija tekėtų, ją reikia atiduoti, ja reikia dalytis. Tačiau pamažu dėl nuoskaudų, ginčų ir įvairių nemalonių smulkmenų žmonės tampa šykštūs ir tada bijo dalytis, manydami, kad dėl to tik pralaimės.

   Taip jie patenka į užburtą ratą - nesidalina savo meile ir energija, ir tada šios energijos vis mažėja kaip vandens šulinyje. Vieną dieną jie ateina ir sako, kad visai neturi ką duoti. Bet juk energiją galima realizuoti taip įvairiai!

   Nebūtina ją reikšti tik per materialines gėrybes. Dėmesys, rūpestis, geras žodis, paprastas buvimas šalia ar net tylėjimas - svarbiausia yra suteikti bent truputį energijos vienas kitam, nesvarbu, kokia forma. Meilė, kaip ir vanduo, turi tekėti, kitaip ji išnyks. Nebūkite šykštūs. Gausite šimteriopą grąžą.

   Skaityti komentarus