°C
   2020 07 11 Šeštadienis

   Svajojate kažką pakeisti?

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-03-22 21:00:00

   Kada mes pagaliau suprasime, kad neturime atliekamo laiko?! Tuščioms kalboms, nereikalingiems susitikimams, ginčams, skundams, banaliems filmams, išsisėmusiems santykiams, svetimų gyvenimų apkalbėjimui... Mes taupom pinigus, saugom daiktus ir visai netausojam savo laiko. Mums skirta ne tiek ir daug, kad galėtume kažką pasiekti, o mes švaistome laiką, o drauge ir savo galimybes, energiją, jėgas.

   Slegiantį nepasitenkinimo jausmą ir savo neproduktyvumo suvokimą bandome pridengti kasdieniais rūpesčiais, savo neveiklumą teisiname laiko tegurėjimu, gabyumų trūkumu ir ne taip susiklosčiusiomis aplinkybėmis.

   Kiek galima trypčioti vietoje?! Atidėlioti rytojui, porytojui, geresniems laikams, tinkamų aplinkybių laukimui? Jei kažko norite, svajojate kažką pakeisti - vien tai ir yra tinkams metas ir pats laikas pradėti veikti. Milijonai atidėjimų kitai dienai taip ir nebuvo realizuoti...

   Mes manome, kad dar viską spėsime ir pakaks laiko. Tai didelė klaida. O jei įsivaizduotume, kad ryt gyvenimas pasibaigs? Ar tuomet švaistytume laiką internete, apžiūrinėdami svetimas nuotraukas, kvailus video reportažus, ar pyktumėmės su artimaisiais ir keltume konfliktus dėl smulkmenų? Ar iš viso kreiptume dėmesį į smulkmenas?! Kvailas klausimas, ar netiesa? Tačiau nieko jau nebus galima sugrąžinti. Nei ištartų žodžių, nei netinkamų poelgių, nei prarasto laiko - nieko.

   Mes tiesiog nepastebime kaip gretai bėga dienos, tarsi smėlis jos byra iš mūsų delnų - atrodo ką tik laikėme rankose, o po akimirkos nieko nelikę.Mes nesusimąstome, kiek daug dalykų vagia mūsų laiką. Tai ne tik žmonės, kurie nevertina savo ir mūsų laiko; ne tik dėmesį užgrobiantis internetas, atitraukiantis mus nuo realaus gyvenimo į savo iliuzinį pasaulį. Pirmiausia tai mūsų nesąmoningumas, neatsakingumas, tingumas. Mes patys esame atsakingi už tai, kad pasiduodame aplinkos pagundoms.

   Mes patikime savo gyvenimą kažkam kitam: valstybei, visuomenei, šeimai, tuo pačiu tarsi perkeldami jiems atsakomybę už savo beprasmišką gyvenimą. Mes mielai sutinkame, kad kažkas kitas tvarkytų mūsų laiką. ...O gal ne? Bet juk mes prisitaikome prie penkių dienų darbo grafiko, aštuonių valandų darbo dienos ir kitų darbdavio keliamų sąlygų. Ir manome, kad tai pakankamai komfortiškas gyvenimo būdas, nes už mus daug kas nusprendžiama, pakanka tilpti į nubraižytą schemą ir atlikti paskirtą vaidmenį. „Bet juk taip turi būti“,- pasakysite. Tačiau turėtumėte žinoti, kad ta būtinybė - labai subjektyvus suvokimas, o savo pačių ribas nusibrėžiate pirmiausia jūs patys, sutikdami su jomis.

   Nesiginčykime, eikime toliau. Kiek laiko skirti detektyvams, TV žiūrėjimui, lankymuisi parduotuvėse, susitikimams su draugais sprendžia tikrai ne darbdavys ar valstybė. Gyvename laisvoje šalyje ir galime rinktis patys: kiek ir ką skaityti, kiek laiko skirti artimiesiems ir sau, kokius filmus žiūrėti, kiek valandų miegoti.

   Daugumai nereikia plėšytis per tris darbus, išlaikyti didžiulę šeimą, rūpintis buitimi vienam pačiam. Daugelis žmonių gali kasdien rasti dvi valandas, kruias gali leisti naudingai. „Aš visai neturiu laisvo laiko!“ - daugeliui tik atsikalbinėjimas. Ir daugelis su tuo sutiks, jei tik gerai paanalizuos, kaip leidžia savo laiką.

   Jei dar esate gyvi, jei turite svajonių ir norų, jei dar galvojate tapti Kažkuo šiame gyvenime, neeikvokite veltui savo laiko. Atsijunkite nuo socialinių tinklų, nutraukite varginantį bendravimą  „iš reikalo“, nustokite leisti laiką apkalbėdami kitus! Išsirinkite konkrečia savo gyvenimo sferą, kurioje norite kažką pakeisti, išanalizuokite, kas joje vyksta, nuspręskite, kokių pokyčių siekiate ir pradėkite veikti. Lašas po lašo ir akmenį pratašo, - teigia liaudies išmintis. Ir tikrai taip! Neišbarstykite savęs, imdami keisti viską vienu metu. Išsirinkite vieną tikslą ir siekite jo. O nuspręsdami kažkam skirti laiko paklauskite savęs: ar verta tai daryti? Ką tai duos? Ar priartins prie jūsų tikslo? Neleiskite, kad aplinkybės, neapgalvoti poelgiai jus valdytų. Saugokite save ir savo laiką. 

   Supratote? Jūs turite laiko savo svajonei jau dabar!

   Skaityti komentarus