°C
   2022 05 26 Ketvirtadienis

   Tomas Gudėnas: Būk savo Guru

   Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.

   Autorius: Tomo Gudėno Facebook įrašas
   2022-05-05 09:00:00

   Būk savo Guru. Asmenybė kuri nušviečia tai kas nematoma. Atveria užrakintas duris. Būk žmogumi, kuris neturi baimės, ar pavydo, neturi nepasitenkinimo ir apgailestavimo. Būkim tokiais, kurių netraukia atlikti veiksmų, kurie kuria žalą.

   Lengva pasakyti, kad aš pats sau mokytojas. Klausausi savęs. Bet kas iš to, jeigu kartu su išminties žodžiais esu vedamas arogancijos, būnu įtrauktas į klaidingų įsitikinimų verpetus, ar paklūstu godumo istorijoms.

   Širdies troškimas laisvė. Kai girdim savo širdį, laisvė yra mūsų realybė. Tada žmogus girdi savo vidinio mokytojo balsą. O priekaištai, abejonės, nepasitikėjimas, apgailestavimas - tai ne guru balsas. Tai ego balsas. Kol žmogus nesijaučia tobulai, tol jis negirdi savo vidinio mokytojo balso. Toks žmogus gali gerai apie save galvoti, bet būti vedamas nepritekliaus, keršto ar pagundų.

   Teisingi sprendimai ateina kartu su pakylėta savijauta. Pakylėta savijauta tai ženklas, kad tavo veiksmai naudingi tavo ateičiai ir visumai. O susierzinimas ar nerimas tai ženklas, kad savo dieviškos prigimties nebegirdime. Mūsų kūnai ir protai tai įranga, per kurią galime patirti gyvenimo prasmę, sėkmę ir palaimą. Tačiau jei elgiamės nesąžiningai prieš save ar kitus, įranga išsiderina. Nustojam jausti entuziazmą, ramybę ir energijos antplūdį. 

   Visi turi savo vidinį mokytoją. Bet ne visi jo klauso, kai kurie užstrigo ties savo burbėjimu, apkalbomis ir žema saviverte. Ieškodami ryšio su aukščiausiomis savo savybėmis judame greičiausiai, kai žengiame su vedliais ir bendražygiais. Taip gimė visos pasaulio tradicijos, menai, mokslai, dvasiniai keliai. Kai žmogus neturi savivertės problemų, jam lengva eiti su tais, kurie veda. Tada galima sužinoti apie save tai, ko nepamatytume patys vesdami save savo įprastais keliais. Šiame vedime mes patys tampame sau mokytojais.

   Skaityti komentarus