Brokoliai, vynuogės ir salotos
Dieta, kurioje gausu vaisių bei daržovių yra be galo naudinga, nes vaisiai ir daržovės turi daug maistinių medžiagų bei mažai kalorijų. Paprastai tariant, valgykite daugiau brokolių, vynuogių bei salotų. Tyrėjai nustatė, kad šių trijų maisto produktų sudėtinės dalys suteikia ilgaamžiškumo.
Uogos
Jose gausu antioksidantų, kurie stiprina imunitetą ir sulėtina senėjimo procesus. 2012 m. Harvardo universiteto atliktame tyrime nustatyta, kad žmonės, kurie kiekvieną savaitę suvalgo bent vieną porcija mėlynių arba dvi porcijas braškių gali sulėtinti pažintinių gebėjimų mažėjimo procesą.
Česnakas
Pensilvanijoje gyvenanti 107 metų Nancy Fisher kaip vieną iš savo ilgaamžiškumo priežasčių įvardijo česnakų vartojimą.
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad česnake esančios fitocheminės medžiagos gali sustabdyti kancerogeninių cheminių medžiagų susidarymą organizme ir kad moterims, kurios valgo daugiau česnako, mažesnė rizika susirgti gaubtinės žarnos vėžiu.
Alyvuogių aliejus
Jis yra ne tik skanus, bet ir naudingas mūsų organizmui. Alyvuogių aliejuje gausu mononesočiųjų gerųjų riebalų, kurie garsėja nauda širdies sveikatai ir ilgaamžiškumui. Tyrimai parodė, jog alyvuogių aliejus taip pat naudingas smegenų veiklai, yra puiki prevencinė priemonė nuo vėžio. Jo reikėtų vartoti du šaukštus per dieną.
Lapiniai kopūstai
Šios daržovės turi daug maistinių medžiagų: ląstelienos, vitamino C ir folatų, kurie gali padėti sulėtinti senėjimą. Vanderbilto universitete atlikto tyrimo metu nustatyta, kad Šanchajuje gyvenantiems nuo krūties vėžio pasveikusiems asmenims, kurie valgė daugiau Kinijoje populiarių lapinių kopūstų, kopūstų bei ropių, buvo mažesnė vėžio atsinaujinimo rizika.
Avokadai
Jeigu norite apsisaugoti nuo širdies ligų, vartokite daugiau maisto produktų, kurie padeda išlaikyti sveiką širdį. Avokadai – vieni iš jų. Avokadai gali sumažinti blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, tuo pačiu padidinti gerojo cholesterolio kiekį ir padėti organizmui įsisavinti beta karoteną bei likopeną, reikalingus sveikai širdžiai palaikyti.
Pomidorai
Juose esantis likopenas padeda sumažinti vėžio riziką. Galima juos valgyti ne tik žalius, bet ir keptus, virtus (pomidorų sriuba, makaronų padažas iš pomidorų ir pan.). Šiose daržovėse esantys karotenoidai sumažina kancerogenų kiekį.
Puero arbata
Ji turi daug su įvairiomis ligomis kovojančių ir senėjimą lėtinančių antioksidantų. Sveikos mitybos ekspertė Frances Largeman-Roth teigia, kad juodoji puero (pu erh) arbata turi netgi daugiau antioksidantų negu žalioji arbata. Palaikykite puero arbatos maišelį tris-penkias minutes ir patiekite su citrina bei medumi.
Šokoladas
1999 m. Harvardo universitete atlikto tyrimo metu nustatyta, jog vyrai, valgę šokoladą bent tris kartus per mėnesį, prailgino savo gyvenimą beveik metais. Šokoladas taip pat gali padėti kovoti su širdies ligomis. Naudingiausi jame yra flavonoliai, kakavos pupelėse randami.antioksidantai, Pasak mokslininkų, norint gauti daugiausia flavonolių, reikėtų valgyti juodo šokolado.
Mažiau raudonos mėsos
Vegetariškas maistas kelis kartus per savaitę gali pailginti jūsų gyvenimą. Remiantis 2009 m. Šiaurės Karolinos universiteto tyrimo duomenimis, žmonėms, kurie kasdien valgo raudoną mėsą, didesnė rizika mirti per artimiausius 10 metų, nei tiems, kurie jos nevalgo. Ištirta, jog dauguma mirčių būna nuo širdies ligų bei vėžio.
Daugiau baltos mėsos
Ji naudinga mūsų organizmui. Tai – vištiena, kalakutiena ir žuvis. Ypač naudinga žuvis, kurioje gausu omega 3 riebalų rūgščių, padedančių apsisaugoti nuo širdies ligų.
Kukurūzai, pupelės ir kiauliena
Valgykite kaip Kosta Rikos gyventojai ir padidinsite savo šansus gyventi ilgai ir be ligų. Šios šalies žmonės gyvena aktyviai, sveikai maitinasi. Jie valgo daug kukurūzų, pupelių, kiaulienos, pačių užaugintų daržovių bei vaisių.
Raudonios daržovės
Raudonieji kopūstai apsaugo nuo vėžio ir stiprina smegenų sveikatą. Cukrinių runkelių sultys mažina kraujospūdį, o pomidorai – cholesterolio kiekį.
Taip pat naudinga vartoti pupeles, grūdus bei sėklas (kurios padeda kovoti su nutukimu, diabetu, aukštu kraujospūdžiu ir kt.), riešutus, bananus.
Nepersivalgykite
Sustokite valgyti tada, kai dar jaučiatės šiek tiek alkani. Puikus pavyzdys – ilgaamžiškumu garsėjantys japonai, kurie baigia valgyti, kai jaučiasi sotūs 80%, bet ne 100%.
Gaminkite namuose
Namuose gamintas maistas gali būti bilietas į ilgesnį gyvenimą. 2012 m. Kembridžo universitete atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie bent penkis kartus per savaitę gamina maistą namuose, turi 47% didesnę tikimybę išgyventi artimiausius 10 metų. Be to, ruošiant maistą namuose pirmiausia reikia eiti jo nusipirkti. O ėjimas į parduotuvę – sportas, todėl nauda dviguba.
Skaityti komentarus