°C
      2024 04 24 Trečiadienis

      Ekspertai: Sąmoningas dirbtinis intelektas ateityje sukels didelių problemų

      Nuotrauka: technocracy.news nuotr.

      2023-03-09 09:00:00

      Be moralinių ar etinių gairių technokratai nemato problemų „jaučiantį“ AI (dirbtinį intelektą) traktuoti kaip asmenį, turintį asmenybės teises. Jei tokia AI programa būtų apkaltinta ir nuteista už nusikaltimus žmoniškumui, kaip atrodytų mirties nuosprendis? Įšvirkšti mirtiną kompiuterinį virusą? Pašalinti kompiuterio lustus? Traukite kištuką? Svaiginantys dalykai, apie kuriuos reikia galvoti.

      Pirmosios korporacijos, o dabar ir dirbtinis intelektas... Veržlumas į nežmogišką asmenybę ir toliau sparčiai tęsiasi, nors šis naujausias argumentas yra neabejotinai sudėtingesnis nei pirmasis.

      Laikraščio „Los Angeles Times“ publikacijoje filosofijos ekspertas Ericas Schwitzgebelis ir „nežmogaus“ intelekto tyrinėtojas Henry's Shevlinas teigė, kad nors dirbtinio intelekto technologijos tikrai dar nėra, „tapo vis labiau tikėtina, kad AI sistemos gali parodyti kažką panašaus į sąmonę“, ir jei tai įvyks, algoritmams taip pat reikės teisių.

      Cituodami praėjusių metų dirbtinio intelekto sąmonės karus, apie kuriuos mes plačiai diskutavome ir netgi pasinėrėme į juos, mokslininkai pažymėjo, kad „kai kurie žymūs teoretikai teigia, kad jau turime pagrindines technologines sudedamąsias dalis sąmoningoms mašinoms“.

      Jei mašinos kada nors įgautų sąmonę, kaip teigia Schwitzgebelis ir Shevlinas, turėtume pradėti kritiškai mąstyti apie tai, kaip elgiamasi su AI: „Pačios AI sistemos gali pradėti prašyti etiško elgesio, – prognozavo mokslininkai. - Jie gali reikalauti, kad nebūtų išjungti, neformatuoti ar ištrinti; maldauti leisti atlikti tam tikras užduotis, o ne kitas; primygtinai reikalauti teisių, laisvės ir naujų galių; galbūt net tikėtis, kad su jumis bus elgiamasi kaip su mums lygiais.“

      „Didžiulė“ moralinė rizika, susijusi su tokiu kolektyviniu sprendimu, neabejotinai turėtų didelį svorį, ypač jei AI suvoktų tai anksčiau nei vėliau.

      „Tarkime, kad reaguojame konservatyviai, atsisakydami keisti įstatymus ar politiką, kol nepasieksime visuotinio sutarimo, kad AI sistemos tikrai suvokia prasmę, – rašė Shevlinas ir Schwitzgebelis. - Nors tai gali atrodyti pakankamai atsargu, tai taip pat garantuoja, kad mes lėtai pripažinsime savo AI kūrinių teises. Jei dirbtinio intelekto sąmonė ateis anksčiau nei tikisi konservatyviausi teoretikai, tai greičiausiai būtų moralinis vergovės ir potencialiai milijonų ar milijardų jautrių dirbtinio intelekto sistemų nužudymo ekvivalentas – tokio masto kančios, kurios paprastai siejamos su karais ar badu.“

      „Saugesnė“ alternatyva šiam pasaulio pabaigos scenarijui būtų iš anksto suteikti sąmoningoms mašinoms teises, tačiau tai taip pat sukeltų problemų: „Įsivaizduokite, jei negalėtume atnaujinti ar ištrinti neapykantą kurstančio ar melo skleidžiamo algoritmo, nes kai kurie žmonės nerimauja, kad algoritmas yra sąmoningas, – teigė ekspertai. - Arba įsivaizduokite, jei kas nors leistų žmogui mirti, kad išgelbėtų dirbtinio intelekto „draugą“. Jei AI sistemoms per greitai suteiksime dideles teises, žmogiškosios išlaidos gali būti milžiniškos. Vienintelis būdas užtikrinti, kad nė vienas iš šių padarinių nepasikartotų, būtų pirmiausia liautis suteikinėti AI sąmonę."

      Šaltinis

      Skaityti komentarus