°C
      2024 11 05 Antradienis

      Izraelio sveikatos ministerija parengė prieštaringą ataskaitą apie mirtingumą nuo COVID-19 vakcinų

      Nuotrauka: Getty Images nuotr.

      2023-03-22 11:00:00

      Naujas Izraelio sveikatos ministerijos (MOH) tyrimas buvo paskelbtas hebrajų kalba MOH svetainėje vasario 27 d.  Tirti žmonės, kurie mirė arba buvo paguldyti į ligoninę dėl ūmaus širdies ir kraujagyslių reiškinio po "Pfizer" vakcinos.

      MOH nusprendė atlikti tyrimą po to, kai kitose mokslinėse publikacijose nebuvo nustatytas ryšys tarp širdies ir kraujagyslių reiškinių ir vakcinacijos nuo COVID-19, „išskyrus vieną pranešimą“, remdamasi Floridoje atliktu tyrimu, kuriame nustatyta „nežymiai padidėjusi rizika dėl su širdimi susijusio mirtingumo praėjus 28 dienoms po vakcinacijos“, tarp 18 metų ir vyresnių gyventojų. Tačiau kiti tyrimai, įskaitant Izraelio dokumentus, nustatė širdies uždegimo riziką po vakcinacijos.

      MOH savo tyrimui pasirinko savikontrolės atvejų serijos (SCCS) modelį, panašų į Floridos tyrimą.

      Remiantis MOH dokumentais, SCCS dizaino pranašumas yra tas, kad "galimi skirtumai tarp vakcinuotų ir neskiepytų gyventojų yra neutralizuojami".

      Nevakcinuoti asmenys į tyrimą nebuvo įtraukti. Buvo įtraukti tik tie asmenys, kurie buvo paskiepyti dviem "Pfizer" vakcinos dozėmis.

      Kiekvienas paskiepytas asmuo buvo stebimas iš viso 200 dienų po antrosios dozės gavimo. Tyrime daugiausia buvo lyginamas įvykių dažnis per 30 dienų nuo vakcinos gavimo su dažniu per kitas 30 dienų, kurios buvo kontrolinis laikotarpis.

      SCCS modelis iš pradžių buvo skirtas vaistui, vartojamam vieną kartą. Floridos tyrimo autoriai jį modifikavo kaip pirminę "Pfizer" mRNR vakcinos seriją, kurią sudaro dvi dozės. Izraelio tyrime, kuris apėmė laikotarpį nuo 2021 m. sausio 11 d. iki 2021 m. spalio mėn. pabaigos, nepalankios pasekmės po pirmosios dozės buvo ignoruojamos.

      Mokslininkai ištyrė atvejus, kai asmenys mirė per 60 dienų stebėjimo laikotarpį po vakcinacijos antrąja doze. Žmonės, kurių COVID-19 testas buvo teigiamas, buvo neįtraukti. Iš 1815 šios grupės mirčių 540 atvejų buvo per pirmąsias 30 dienų, palyginti su 1275 atvejais per antrąjį laikotarpį. Antruoju laikotarpiu mirčių skaičius buvo daugiau nei dvigubai didesnis.

      Mokslininkai gautus rezultatus priskyrė „šališkumui, vadinamam sveiko vakcinuoto asmens efektu“, o tai reiškia, kad skiepyti žmonės paprastai yra sveikesni nei kiti. „Nebuvo įmanoma nustatyti, ar yra didesnė mirtingumo rizika praėjus 30 dienų po vakcinacijos“, – rašė jie.

      Išvados „iš tikrųjų gana nesuderinamos su sveikos vakcinos poveikiu“, – „The Epoch Times“ sakė Masačusetso technologijos instituto Sloano vadybos mokyklos profesorius Retsefas Levi. Jis pridūrė, kad sveiko vakcinuoto asmens poveikis paprastai naudojamas lyginant vieną grupę su kita, o ne su savimi, pridūrė jis, pavadindamas tai „neigiamu kontrolės metodu“.

      Rizikos valdymo eksperto Levi teigimu, paprastai, lyginant paskiepytus ir neskiepytus asmenis, tikėtina, kad mirtingumas didesnis tarp neskiepytų asmenų, nes tarp jų yra nesveikų asmenų, kurie negalėjo pasiskiepyti dėl savo sveikatos būklės. Nors mokslininkai iškėlė hipotezę, kad per pirmąsias 30 dienų mirtingumas turėtų būti didesnis, jie nustatė daug didesnį mirtingumą antruoju laikotarpiu, tačiau sveikos vakcinos poveikis tokio didelio padidėjimo nesukelia, sakė jis. Išvados gali labiau atitikti tam tikrą vėlavimą mechanizmuose, kurie vėliau gali sukelti mirtį, sakė Levi, apibūdindamas juos kaip „labai keliančius nerimą“.

      Mokslininkai į šią analizę neįtraukė miokardito. Anot Levi, jie jį tyrė atskiroje analizėje, pridėtoje prie ataskaitos kaip antrojo priedo, „kuris rodo dramatišką signalą“.

      Šaltinis

      Skaityti komentarus