°C
      2024 04 24 Trečiadienis

      Mokslininkai paaiškino, kodėl protingi žmonės labiau mėgsta vienatvę

      Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

      2021-04-28 19:00:00

      Mokslininkai tiria, kas žmones daro laimingais. Jie žino, kaip sumažinti nerimą ir padėti atsipalaiduoti. Pavyzdžiui, socialinių tinklų naudojimo ribojimas gerina emocinę savijautą, o buvimas gamtoje nuramina.

      Kaip mus veikia bendravimas su draugais? Daugeliui žmonių tai teikia džiaugsmą, tačiau ne tiems, kurie yra patys protingiausi! Skaitykite, kaip tai aiškina mokslininkai.

      Šį gana netikėtą teiginį patvirtina tyrimai. Straipsnyje, išspausdintame „British Journal of Psychology“, Normanas Lee ir Satoshi Kanazawa paaiškina, kodėl labai protingi žmonės patiria mažesnį pasitenkinimą gyvenimu, kai dažniau bendrauja su draugais.

      Jų išvados grindžiamos evoliucine psichologija, kuri rodo, kad intelektas vystosi kaip priemonė išspręsti unikalias problemas. Protingesni grupės nariai sugeba patys išspręsti problemas, neieškodami draugų pagalbos.

      Tuo evoliucijos laikotarpiu, kai žmonija vystėsi, žmonės buvo laimingesni būryje, tačiau šiais laikais protingesni žmonės yra laimingesni vieni. Kodėl?

      Kaip intelektas, gyventojų tankumas ir draugystė veikia šiuolaikinę laimę?

      Tyrėjai savo išvadas padarė išanalizavę respondentų (15 197 žmonės nuo 18 iki 28 metų) atsakymus. Jie sužinojo, kas tiksliai veikia jų sveikatą ir nuotaiką.

      Viena iš pagrindinių mokslininkų išvadų: „Šių duomenų analizė parodė, kad žmonės jaučiasi nelaimingi, kai juos supa minia. Tačiau ne itin protingų žmonių bendravimas su draugais yra malonus ir juos džiugina “.

      „Savanos laimės teorija“

      Autoriai paaiškina savo išvadas remdamiesi „Savanos laimės teorija“, kuri teigia, kad žmonių pasitenkinimas remiasi ne tik tuo, kas vyksta dabartyje, bet ir tuo, kaip mūsų protėviai galėjo reaguoti praeityje.

      Teorija yra kilusi iš evoliucinės psichologijos ir teigia, kad žmogaus smegenys iš esmės buvo sukurtos ir pritaikytos aplinkos sąlygoms, kol mes dar nesukūrėme žemės ūkiu paremtos visuomenės. Todėl, pasak tyrėjų, mūsų smegenys nėra gerai pritaikytos suprasti ir reaguoti į unikalias šiuolaikinės visuomenės sąlygas.

      Jie išanalizavo du pagrindinius veiksnius, būdingus tik šiuolaikinei erai:

      • Gyventojų tankumą
      • Kaip dažnai žmonės kalbasi su draugais

      Tyrėjų teigimu, šiandien daugelis žmonių gyvena vietose, kuriose gyventojų tankumas didesnis nei tuomet, kai gyveno mūsų protėviai, tačiau daug mažiau laiko praleidžia su draugais. Todėl dauguma žmonių bus laimingesni, jei gyvens pagal tai, kas jiems natūralu: kai šalia yra mažiau žmonių.

      Žmonėms yra natūralu ieškoti draugijos, tačiau rezultatai rodo, kad protingesni žmonės jos ieško mažiau. Jie geriau susikaupia būdami vieni, o ir kūrybinės, problemų sprendimo idėjos dažniau gimsta vienumoje ir tyloje.

      Šaltinis

      Skaityti komentarus