°C
      2024 04 27 Šeštadienis

      „NASA” kosminis zondas įamžino, kaip „palietė saulę“

      Nuotrauka: Deutsche Welle nuotr.

      2021-12-30 09:00:00

      JAV kosmoso agentūra patvirtino, kad „NASA Parker Solar” kosminis zondas pateko į istoriją kaip pirmasis erdvėlaivis, „palietęs saulę“.

      Mažytis zondas prasiskverbė pro viršutinį žvaigždės atmosferos sluoksnį ir užfiksavo svarbius jos aplinkos rodmenis.

      Pasitelkus naujausią mokslinį triuką erdvėlaiviui netgi pavyko užfiksuoti daugybę vaizdų, vėliau mokslininkai šias nuotraukas sujungė ir sukūrė neįtikėtiną vaizdo įrašą, kuriame už labai energingų dalelių srauto matyti Paukščių Takas. Tai neįtikėtinas ir precedento neturintis vaizdas - pagaliau galime iš arti pažvelgti į mūsų žvaigždę.

      Audros akivaizdoje

      Sunku įsivaizduoti, ką Saulės zondas turėjo patirti prasiskverbęs pro Saulės atmosferos sluoksnį, vadinamą „pseudostreamer”. Žinoma, jog šiame sluoksnyje randasi didžiulės į juosteles panašios struktūros, matomos per Saulės užtemimus.

      „Skverbimasis pro „pseudostreamer” sluoksnį buvo tarsi skrydis tiesiai į audros sūkurį“, – rašoma NASA pranešime. „ „Pseudostreamer” viduje sąlygos nurimo, dalelės sulėtėjo ir magnetinio lauko pasisukimų skaičius sumažėjo – tai dramatiškas pokytis, lyginant su intensyviu dalelių srautu, kurį erdvėlaivis paprastai patiria susidūrus su saulės vėju.”

      Magnetinio lauko sukimasis yra į zigzagą panašios magnetinės struktūros, atsirandančios dėl dramatiškų magnetinių sprogimų, vykstančių Saulės atmosferoje. „Parker Solar” zondas neseniai nustatė, kad tai yra ganėtinai įprastas saulės vėjo požymis ir šis reiškinys nėra toks retas, kaip manyta anksčiau.

      „Mes matome įrodymus, kad erdvėlaivis atsidūrė saulės vainiko srityje iš magnetinio lauko duomenų, saulės vėjo duomenų ir vizualiai baltos šviesos vaizduose“, – pranešime sakė Johnso Hopkinso taikomosios fizikos laboratorijos mokslininkas ir „Parker Solar Probe” projekto vykdytojas Nouras Raouafis.

      Tai nuostabus vaizdo įrašas – ypač turint omenyje, kad zondas lėkė per Saulės atmosferą daugiau nei 142 kilometrų per sekundę greičiu. Dabar tai, ką mokslininkų dėka atrado šis erdvėlaivis, gali amžiams pakeisti mūsų supratimą apie Saulę.

      Skaityti komentarus

      kEMlzpAX 2022 21 01 10:39

      555

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai