°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Nikolo Tesla 5 prarasti išradimai, kurie gąsdino pasaulinį elitą

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-01-04 08:00:00

      Patys genialiausi išradimai kardinaliai pakeičia visuomenę. Kadangi žmonėms, užimantiems aukštas pareigas, palankesnė nekintanti aplinka, todėl jie užkerta kelią revoliucinių technologijų vystymuisi.

      Inžinerijos genijus Nikolas Tesla nebuvo išimtis. Pateikiame išradimus, apie kuriuos pasaulinis elitas nenorėjo, kad sužinotumėte.

      Mirties spindulys

      Nikolas Tesla tvirtino, kad 1930-aisiais išrado „mirties spindulį“, kurį jis vadino – Teleforce. Šis prietaisas būtų galėjęs generuoti tikslų ir galingą spindulį, kuris „galėtų sunaikinti priešų karo lėktus, armijas ar bet ką kitą.“

      „Mirties spindulys“ niekada nebuvo sukonstruotas, nes jis manė, jog šalims būtų per daug paprasta sunaikinti vienai kitą. N. Tesla teigė, kad šalis galėtų „sunaikinti bet ką 200 mylių atstumu... [ir] užsitverti energijos sieną“ tam, kad „bet kuri šalis, didelė ar maža, taptų neįveikiama atakų.:“ Jis sakė, jog ne kartą žmonės bandė pavogti jo išradimą. Vagys buvo įsilaužę į jo namus, kruopščiai išnagrinėjo ten esančius popierius, tačiau nieko neradę pasišalino tuščiomis.

      N. Teslos oskilatorius

      1898 metais N. Tesla tvirtino, kad pastatė ir dislokavo mažą, virpantį prietaisą, kuris galėjo sugriauti viską aplinkui. Kitaip tariant, prietaisas galėjo sukelti žemės drebėjimą. Supratęs, kokią grėsmę kėlė toks prietaisas, N. Tesla sakė, kad paėmė plaktuką ir sunaikino oskilatorijų, o savo darbuotojų prašė, kad tvirtintų, jog nežino, kas sukėlė drebėjimus, jei jų klaus.“ Kai kurie tiki, jog valdžia vis dar naudojasi N. Teslos išradimais tokiose vietose kaip „HAARP“ įstaiga Aliaskoje.

      Nemokama elektros sistema

      Gavęs finansavimą iš „JP Morgan“, N. Tesla 1901 – 1902 metais sukūrė ir pastatė „Wardenclyff“ bokštą, didžiulę, belaidę perdavimo stotį Niujorke. Morgan manė, kad „Wardenclyff“ bokštas galėtų užtikrinti belaidį bendravimą visame pasaulyje. Deja, N. Tesla turėjo kitokių planų.  

      N. Tesla, remdamasis Žemės galimybėmis perduoti signalus, ketino perduoti žinutes, telefoninius ar net faksimilinius vaizdus, kurie per Atlantą turėjo pasiekti Angliją bei laivus jūroje. Jei projektas būtų pavykęs, tuomet bet kuris galėtų turėti elektrą tiesiog įsmeigęs lazdą į žemę. Deja, nemokama elektra nėra pelningas verslas. Tokia sistema būtų be galo pavojinga pasauliniam elitui, nes tai galėjo iš pagrindų pakeisti energijos industriją. Įsivaizduokite, koks būtų pasaulis, jei žmonėms nereikėtų kuro ir anglies? Ar didžiosios pasaulio jėgos galėtų išlaikyti kontrolę? Morgan atsisakė finansuoti tokius pasikeitimus. Projektas buvo nutrauktas 1906 metais ir niekada nebuvo pratęstas.

      Skraidanti lėkštė

      1911 metais Nikolas Tesla interviu su „New York Herald“ metu sakė, jog bando sukurti antigravitacinę „skraidančią mašiną“.

      „Mano skraidanti mašina neturės nei sparnų, nei propelerių. išvydus ją stovinčią ant žemės, niekas nepagalvotų, jog tai skraidanti mašina. Ir visgi ji sugebės judėti oru bet kuria kryptimi, bus saugi, galės skraidyti greičiau nei bet kuri kita mašina, nepriklausomai nuo oro, „skylių ore“ ar srovių. Ji gebės kilti tokiomis srovėmis, jei tik bus noro. Ji galės sustoti ir ilgai nejudėti ore, net jei bus vėjuota. Ji kils ne dėl įvairių smulkių prietaisėlių, kuriuos turi paukščiai, bet dėl teigiamo mechaninio poveikio.“

      N. Teslos skraidanti lėkštė tuo metu buvo varoma nemokama elektra, kai tuo tarpu aviacija ir motorinės mašinos buvo priklausomos nuo naftos. Jo išradimo laukė tokia pati ateitis kaip ir nemokamos elektros sistemos.  

      Patobulinti lėktuvai

      N. Tesla pasiūlė idėją, kur elektra įkraunami lėktuvai per tris valandas sugebėtų transportuoti keleivius iš Niujorko į Londoną, skrisdami 13 kilometrų aukštyje. Jis taip pat įsivaizdavo, kad tokie lėktuvai galėtų pasisavinti energiją iš atmosferos, tad jiems nereikėtų sustoti pasipildyti degalų. Nepilotuojamas lėktuvas galėtų transportuoti keleivius į iš anksto nustatytą tikslą arba būti valdomas nuotoliniu būdu. Nikolas Tesla niekada nebuvo pagerbtas už tokį išradimą. Tuo tarpu šiandien mes turime nepilotuojamus dronus, kurie pasitarnauja karinėse misijose, lėktuvus, skrendančius labai greitai ir technologiją, galinčią apskrieti Žemę viršutinės atmosferos dalimi.

      Ilgai buvo manoma, kad FTB pasisavino visą N. Teslos darbą, tyrimus ir išradimus po jo mirties. Šis gandas visai neseniai buvo patvirtintas, kai FTB išleido stipriai redaguotus informacijos laisvės akto reikalavimus. 

      Skaityti komentarus