°C
      2024 04 26 Penktadienis

      Silicio slėnio kuriama pasaulio metaversija realybe pavers virtualų pasaulį, o tie, kurie nėra tam pasiruošę, turės mokytis prie to prisitaikyti

      Nuotrauka: artlabs.ai nuotr.

      Autorius: minfo.lt informacija
      2021-12-06 21:00:00

      Metaversija - tai ateities, vadinamoji futuristinė vieta, kur mes visi – sėdėdami savo svetainėse su akiniais, prisisegę prie kojų tam tikrus – galime bendrauti, pirkti daiktus, pasimatyti vieni su kitais ir daryti begalę kitų veiklų virtualiame pasaulyje.

      O kas, jei metaversijos ne tik yra vieta, bet ir reiškia ką nors kita: laiko momentą, kai labiau pradedame gyventi skaitmeniniame, o ne realiame pasaulyje?


      Tokia mintis ir tokia teorija jau seniai egzistuoja tarp išplėstinės realybės bendruomenės. Ją pradėjo vystyto Louis Rosenberg, kuris jau ilgą laiką dirba su dirbtinio intelekto technologijomis.

      „Atmetus esamybę (t. y. tai, ką jūs iš tikrųjų vadinate šiuo esamuoju momentu), esu visiškai tikras, kad šis laikas ateis“, – sakė Rosenberg. „Ir deja, tai nebus naudinga žmonijai“.

      Nors virtualioji realybė ir papildomoji realybė yra pagrindiniai metaversijos struktūros aspektai, būtent papildomosios realybės akiniai po 10 metų taps visiems prieinami ir pakeis mobilųjį telefoną kaip pagrindinę sąveikos su skaitmeniniu turiniu priemonę, sakė jis.

      Tai akimirka, kai ribos tarp realaus ir skaitmeninio pasaulių išnyks, artėja nenumaldomu greičiu.

      „Kai pateiksime tokį virtualų objektą, kurio negalima atskirti nuo fizinio, tai bus paskutinis žingsnis“, - sakė Rosenberg.

      Anksčiau matėme tokius momentus kaip, pavyzdžiui, kai spausdinimo mašina padarė didelį perversmą pasaulyje, kai dalintis informacija galima telefonu ar internetu, kai galima bendrauti su žmonėmis nepaisant didelių atstumų.

      Greitai artėjame prie išmaniųjų telefonų amžiaus ir „naudojame savo telefonus daugiau kartų, nei kalbame su savo sutuoktiniu“, – teigė Vipp Jaswal, Interpersonal Intelligence Advisory – konsultacinės įmonės, nagrinėjančios žmonių elgesį realiose ir skaitmeninėse platformose, generalinis direktorius.

      Metaversija taip pat įves naujos rūšies technologiją, kuri taps būtina norint veikti visuomenėje. Mes susitiksime, dirbsime, gyvensime, pirksime ir parduosime daiktus ir žaisime virtualioje aplinkoje, sakė Rosenberg.

      „Nueisite į parduotuvę ir nematysite daiktų kainų, jei neturėsite papildomosios realybės akinių“, – teigė Rosenbergas.

      Shaan Puri, startuolio Stealth įkūrėjas ir buvęs „Twitch“ produkcijos direktorius, neseniai „Twitter“ pasvarstė, ar pati metaversija yra laiko taškas, ir taip vadinamas pereinamasis momentas, kai virtuali realybė tampa „tikresnė“ nei natūralus pasaulis.

      Jis taip pat palygino tą patyrimą su singuliarumo teorija dirbtinio intelekto pasaulyje, kuri teigia, kad gali ateiti laikas, kai dirbtinis intelektas taps protingesnis už žmones.

      Tačiau Rosenberg sakė, kad metaversija nėra laiko laiko taško pavadinimas. Tai dar labiau tam tikra laiko tėkmės žyma, tai tarsi evoliucijos etapas, kai mes, kaip žmonės, sieksime prisitaikyti šioje kitoje interneto kartoje.

      Su šia realybe ateina tai, apie ką buvo diskutuota jau kelis mėnesius: kad socialinių tinklų bėdos taps dar svarbesnės šiame futuristiniame virtualiame pasaulyje. Poliarizacija, susiskaldymas ir dezinformacija išaugs dešimteriopai, o metaversija pamažu taps tikrove.

      Ekspertai sutiko, kad dėl šios priežasties mūsų kolektyvinis veržimasis į metavisumą kelia nerimą, kaip ir mūsų pasitikėjimas tokiu netikru, virtualioje realybėje matomu vaizdu.

      „Būti šioje metaversijoje bus didesnė mūsų gyvenimo dalis nei buvimas išoriniame, kasdieniame pasaulyje“, – sakė Rosenberg. „Ir šioje vietoje tikrai yra visokių dalykų, kurie kelia šiurpą.“

      Skaityti komentarus

      kEMlzpAX 2021 28 12 01:14

      555

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

      kEMlzpAX 2022 21 01 11:46

      555

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai