°C
   2021 04 13 Antradienis

   G. Sorošo grupė skirs 20 mln. dolerių paremti Biden‘o planui

   Nuotrauka: thephiladelphiainquirer.com nuotr.

   2021-04-07 13:00:00

   George'o Soroso įkurti „Atviros visuomenės fondai“ žada skirti 20 milijonų JAV dolerių kampanijai, kuri ieško progresyvių asmenų. Tokiu būdu yra siekiama paremti prezidento Joe Biden‘o infrastruktūros pasiūlymą.

   Finansinė grupės parama galėtų padėti paskatinti gyvybiškai svarbų kvietimą veikti tiems demokratų aukotojams ir aktyvistams, kurie palaiko pradinį Biden‘o 2 trilijonų JAV dolerių vertės infrastruktūros planą, tačiau yra pasiryžę matyti labiau įsitraukusį prezidentą.

   Biden‘as svarsto vėliau per šį mėnesį atskleisti antrą savo bendro pasiūlymo dalį, kurioje daugiau dėmesio būtų skiriama socialinės gerovės siūlymams, tokiems kaip sveikatos apsauga, slauga, ekonomika, klimato kaitos klausimai ir bendruomenės reikalai.

   20 milijonų dolerių yra skirti tam, kad pradėti net 100 milijonų dolerių finansavimą, kuris padėtų paremti bendrus Biden‘o planus.

   Tikimasi, kad šie pinigai padės sutelkti daugelį pažangių žmonių grupių, kurios nuožmiai priešinosi buvusio prezidento Donald‘o Trump‘o planams.

   Tikimasi, kad 20 mln. USD bus panaudoti žmonių sutelktumo didinimui ir nebus skiriami apmokamai reklamai.

   „Tikimės, kad šios organizatorių ir aukotojų pastangos suteiks Biden‘o administracijai ir Kongresui užtikrinimą, kad jie turi būti kuo didesni, drąsesni ir greitesni“, - sakė „Way to Win“ įkūrėja Leah Hunt-Hendrix.

   Tom Perriello, „Open Society-US“ vykdomasis direktorius sakė, kad "kiekviena prezidento Biden‘o pasiūlyta iniciatyva turi plačią visuomenės paramą. Tačiau mes matėme, kad populiarios reformos anksčiau buvo demonizuojamos priešininkų ir mes neleisime, kad tai pasikartotų.“

   Perriello pridūrė, kad „Kalbos ne visada laimi be tam tikrų realių veiksmų“.

   Kampanijos finansavimas gaunamas tuomet, kai progresyvūs žmonės gerai sutaria su Baltaisiais rūmais ir skatina juos veikti.

   Kai kurie vadinamieji pažangieji primygtinai reikalauja, kad Biden su savo pasiūlymais nenueitų per toli, kaip, pavyzdžiui, atstovė Alexandria Ocasio-Cortez, kuri reikalauja 10 trilijonų USD išlaidų.

   Tačiau bet kokie tokio pobūdžio ultimatumai, kurie kalba apie kainų didinimą ir žymų mokesčių padidėjimą, gali atstumti nuosaikius demokratų balsus, kurių Biden‘as negali sau leisti prarasti savo politinėse kovose.

   Jau senato respublikonų lyderis Mitch McConnell pažadėjo, kad jo partija padarys viską, kad pasipriešintų Biden‘o planams „kiekviename žingsnyje“.

   Tačiau tai nesulaikė Bideno pareigūnų, kurie teigė esą pasiryžę per daug nevaldyti savo ambicijų.

   Tie pareigūnai įsitikinę, kad B. Obamos administracija dar 2009 m. nepanaudojo pakankamai energijos kovodama dėl didesnio paketo ir šį kartą jie neketina to pakartoti.

   Finansavimo pastangos taip pat reikalingos, kuomet respublikonų kongresmenai kritikuoja tiek Biden‘o siūlomo 2,25 trilijonų USD vertės infrastruktūros plano dydį, tiek ir tai, kad jo finansavimas grindžiamas pelno mokesčio tarifo padidinimu, o demokratai tai įvardija kaip būdą sukurti ilgalaikę perspektyvą darbo vietų augimo klausimais, pranešė vietinė žiniasklaida.

   Skaityti komentarus