°C
   2024 05 28 Antradienis

   Romantiškų santykių sėkmė – mokėjimas skaityti kūno kalbą

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: Rasa Sagė
   2018-06-29 19:00:00

   Bendravimas kūno kalba yra daug kartų nuoširdesnis, nei žodžiai.

   Jei išmoksite skaityti savo partnerio kūno kalbą, retai kada apsiriksite jam ar jai neįtikdami. Tam, kad sukurtumėte glaudžius santykius su jums patinkančiu žmogumi, turite matyti, kaip jis ar ji jaučiasi, suprasti jų atsakomąjį ryšį jūsų žodžiams ir veiksmams.

   Tapti jautriu savo partnerio jausmams, prisitaikyti prie jų padės ne tik įgimtos jūsų savybės, bet ir kai kurios žinios. Pasinaudoję jomis, jūs galėsite nebespėlioti, o tiksliai žinosite, ar žmogus jums jaučia romantiškus jausmus, ar jus mėgsta, ką galvoja apie pasiūlymą tuoktis ar meilės prisipažinimą.

   Kūno neapgausi

   Net 80 procentų mūsų komunikacijos vyksta kūno kalba ir tik 20 – žodžiais. Bendravimas kūno kalba yra daug kartų nuoširdesnis, nei žodžiai. Net jei žodžiai sako viena, o kūno kalba sako kitą – kūnas nemeluoja, nes juo mes kalbame nesąmoningai, nejausdami.

   Mūsų smegenyse yra vieta, kuri vadinama limbine sistema ir kuri atsako už romantišką meilę. Ta smegenų dalis siunčia signalus, į kuriuos reaguoja kūnas (patinka jam kas nors ar ne). Išmokę skaityti kūno kalbą, galėsite tiksliai žinoti, kaip jaučiasi partnerio smegenys.

   Pozityvi kūno kalba

   Jūsų partneris linksta link jūsų. Gal prisitraukti arčiau, arba tiesiog palenkti galvą. Jo kojos pėda pastatyta taip, kad rodo į jus. Jis kartoja jūsų judesius, tarsi žiūrėtumėte į veidrodį. Jei jūs pasiremiate ant stalo, ir jis pasiremia, jūs atsilenkiate, ir jis padaro tą patį. Jei jūs pasiremiate ant skruosto, jis padaro taip pat, ir taip toliau. Kojos nesukryžiuotos, atsipalaidavusios, delnai į viršų, rankos laisvos. Geras ženklas, jei partneris žaidžia savo plaukais, papuošalais ar glosto savo ranką. Šypsena, ilgas akių kontaktas, išsiplėtę vyzdžiai, netgi jei yra šviesu. Žvilgčiojimas, veido, lūpų lietimas arba žiūrėjimas žemyn susidrovėjus. „Netyčiniai“ prisilietimai, jei partneris stovi – pasitempusi, globėjiška (jei vyras), meili, norinti prisiglausti (jei moteris) poza.

   Negatyvi kūno kalba

   Partneris atsitraukia, užblokuoja erdvę tarp jūsų rankomis, kojomis (sukryžiuoja), ar daiktais. Akys bėgioja, kojos neramios, pulsuoja, juda. Rankos į ką nors įsikibusios, prisidengusios tuo daiktu. Nosies kasymas, kaklo ir sprando trynimasis, akių slėpimas, muistymasis, tuksenimas į stalą. Pakelti antakiai, suraukta kakta, nemalonios veido grimasos.

   Kūno reakcijos priklausomai nuo situacijos

   Neigiama ar teigiama kūno kalba gali labai greitai keisti viena kitą, priklausomai nuo partnerio minčių ir reakcijos į jūsų žodžius ar veiksmus. Tačiau labai naudinga žinoti bazinius kūno kalbos ženklus, juos stebėti, nes mažiau padarysite bendravimo klaidų. Jei norite paklausti savo draugo, ar jis norėtų būti daugiau, nei draugais – stebėkite jo kūno kalbą ir įsitikinsite, ar tokia perspektyva jam maloni, nesvarbu, ką jis sakys. Jei kūno kalba negatyvi – atsisakykite savo minties, nieko iš to nebus. Stebėkite kito žmogaus kūno kalbą visais atvejais, kai ką nors pasiūlote ar pranešate. Matydami nesąmoningas kūno reakcijas daug greičiau imsite suprasti žmones.

   Kaip panaudoti savo kūno kalbą artimesniam bendravimui

   Mokslas įrodė, kad jūs galite pakeisti savo kūno kalbą. Ne tik smegenų veikla daro poveikį kūno pozoms, bet ir atvirkščiai, kūno pozos daro įtaką smegenų veiklą. Jei šypsositės, pasijusite laimingi. Tačiau svarbiau nei pakeisti savo, yra suprasti kito žmogaus kūno kalbą ir atitinkamai į ją reaguoti.

   Pakeisti savo kūno kalbą naudinga bendraujant su verslo partneriais, derybose, darbo pokalbyje, norint patraukti žmones į savo pusę.  Tačiau bendraujant su savo meile ar simpatija apsimestinės pozos netinka. Neapsimeskite tuo, kuo jūs nesate. Jei esate intravertas – būkite susigūžęs kamputyje ir jūs pritrauksite kitus intravertus, kurie tiksliai žinos, kaip jūs jaučiatės.

   Būkite savimi ir stebėkite savo partnerio kūno kalbą. Išmokę ją pažinti ne tik lengvai užmegsite romantiškus santykius, bet geriau suprasite ir save.

   Skaityti komentarus