°C
   2019 04 24 Trečiadienis

   Kodėl savo laiką turėtumėme investuoti taip pat apgalvotai kaip ir pinigus?

   Nuotrauka: legorafi nuotr.

   2018-10-24 07:00:00
   2018-10-24 07:00:00

   Viena iš dažniausiai girdimų frazių yra „pirmiausia sumokėk sau“, tačiau šis patarimas iš tiesų veikia! Tiesą pasakius, jis veikia, nes žmogus yra silpna būtybė. Jei tik gavę atlygį dalį jo atsidėsite taupymui, tai greičiausiai nė nepajusite pinigų trūkumo. Tačiau jei elgsitės atvirkščiai - „galiausiai mokėsite sau“ - pinigus leisite būtinybėms, o į santaupas atidėsite tik likusią pinigų dalį, tai gali nebelikti pinigų, kuriuos būtų galima atidėti. Žinoma, mokėti sau pirmiausia nėra tobulas būdas: jis gali neveikti, jei gyvenate ant skurdo ribos, bandote sutaupyti daugiau nei galite ar negalite nustoti naudoti kreditinės kortelės. Tačiau mokant sau paskutiniam, pasirašome nuosprendį, nes toks būdas reikalauja stiprios valios (nepirkti nereikalingų daiktų) ir ilgalaikio planavimo (kad galėtumėte pasverti, ar verta įsigyti prekę, ar geriau palikti pinigus santaupoms). Ir žmonėms tai nesiseka.   

   Jei jums pinigų nestinga, greičiausiai jau žinojote šią tiesą. Tačiau jums gali pasirodyti nauja, jog toks pat požiūris turėtų būti ir į laiką. Jei jūs jaučiate aistrą tam tikrai veiklai – knygos rašymui ar verslo įkūrimui – vienintelis būdas tai įgyvendinti yra skirti šiek tiek laiko neatsižvelgiant į tai, kokios skubios užduotys jūsų lauktų. „Jei jūs nebranginsite savo laiko ir neskirsite jo sau jau dabar“,- rašė iliustratorė Džesika Abel, „ateityje neįvyks stebuklas, kad laiko turėtumėte daugiau .“  

   Jei mažų užduočių imatės tuoj pat, kad vėliau liktų laiko didiesiems jūsų projektams, tai prilygsta „mokėjimui sau paskutiniam“. Todėl toks būdas neveikia dėl tų pačių priežasčių: visuomet atrodys, kad visi trumpi praleisto laiko momentai yra be galo svarbūs. Daugelis jų bus svarbūs, tačiau jūs neturite pakankamai valios ir negebate planuoti ilgesniam laikui, kad galėtumėte protingai pasirinkti tarp jų, o likęs laikas bus skirtas daug laiko reikalaujančioms užduotims. Pasistenkite pirmiausia skirti šiek tiek laiko didiesiems projektams.

   Patarimą, žinoma, galima supaprastinti ir pateikti formatu, kurį greičiausiai būsite girdėję anksčiau. Skirkite kiekvienos darbo dienos pirmą valandą savo svarbiausiems projektams ar susiplanuokite susitikimus su savimi ir pasižymėkite tai kalendoriuje, kad kiti įsipareigojimai netrukdytų. Juk patarimas „pirmiausia sumokėkite sau“ gali tapti gyvenimo filosofija: jei jums lemta praleisti bent kažkiek laiko Žemėje darant tai, kas jums svarbu, tai būtų protinga pradėti kaip tik nuo tokių veiklų. Iš pradžių tai gali būti sunku, nes vis bandysite atsispirti užimtumo jėgai. Ironiška, tačiau jūs turėsite priprasti prie jausmo, kad esate mažiau produktyvus, nes mažesnių užduočių vis daugės. Visgi pastebėsite, jei smulkūs darbai yra svarbūs, jūs juos spėsite atlikti. O jei nespėsite? Tuomet galbūt jie nebuvo tokie svarbūs.   

   Skaityti komentarus