°C
   2020 06 07 Sekmadienis

   Naftos kainų augimas vis labiau įsibėgėja

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-08-08 21:00:00

   Kiek sumažėjus investuotojų nerimui dėl galimo pasaulio ekonomikos nuosmukio, į žemiausius per beveik metus lygius trečiadienį smukusios naftos kainos ketvirtadienį atsitiesia ir jų kilimas vis labiau įsibėgėja, rašo agentūra „Dow Jones“.

   Spalio mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo sesijos pradžios pakilo 1,4 JAV dolerio, arba 2,49 proc., iki 57,63 JAV dolerio už barelį.

   O rugsėjo mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) padidėjo 1,7 JAV dolerio, arba 3,33 proc., iki 52,79 JAV dolerio už barelį.

   Teigiamą poveikį rinkai taip pat padarė žinia apie tai, jog Saudo Arabijos atstovai su OPEC kolegomis pradėjo konsultuotis dėl galimų veiksmų, kurių būtų galima imtis dėl pastarojo naftos kainų kritimo.

   Saudo Arabija nesitaikstys su užsitęsusiu nuosmukiu naftos rinkoje ir yra pasirengusi svarstyti visas įmanomas priemones, kurios leistų paremti „juodojo aukso“ kainas, pranešė agentūra „Bloomberg“, remdamasi informuotais šaltiniais šalies vyriausybėje.

   „Visai suprantama, jog, naftos kainoms pasiekus tokius lygius, jie pradės kištis – maždaug 55 JAV dolerių už barelį „Brent“ kaina jiems netinka, – mano žaliavų maklerio įmonės „Marex Spectron“ tyrimų skyriaus vadovas Georgi Slavovas (Georgijus Slavovas), kurį cituoja „Dow Jones“. – Esu beveik tikras, kad jie kišis agresyviai, tačiau neaišku, ar jie tai darys oficialiai ir reikalaus sušaukti skubų OPEC susitikimą, ar apsiribos pareiškimais.“

   „OPEC+ susitarimo dalyviai greičiausiai patvirtins, jog ir toliau ribos naftos gavybą: būtent šie lūkesčiai šiandien palaiko kainų atsigavimą, – mano banko „Julius Baer“ vyriausiasis makroekonomistas Norbertas Rueckeris (Norbertas Riukeris). – Mūsų pozicija dėl naftos tebėra neutrali, tačiau pripažįstame, jog, atsižvelgiant į tai, kaip pastaruoju metu pasikeitė pamatiniai sektoriaus veiksniai, mūsų prognozės atrodo gana optimistiškos.“

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus