°C
   2020 10 25 Sekmadienis

   Seimas pritarė NPD didinimui

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2020-06-23 13:00:00

   Seimas antradienį pritarė šalies vadovo Gitano Nausėdos siūlymui šiais metais didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) nuo 350 iki 400 eurų.

   „Už” balsavo 111 Seimo narių, „prieš“ nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras.

   „Šis įstatymo projektas, kurį patiekė Prezidentūra, tikriausiai turėjo būti pateiktas kovo mėnesį. (...) Ekonominio sunkmečio metu kaip tik geriausia finansinė priemonė yra darbo pajamų apmokestinimo mažinimas ir kada didinamas NPD. Tai investicija į ekonomiką, antras dalykas – tai leidžia darbuotojams nemažinti atlyginimų“, – sakė mišriai Seimo narių grupei priklausantis Algirdas Butkevičius.

   „Valstietis“ Tomas Tomilinas sakė pritariąs NPD išplėtimui, tačiau nepritarė gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifo sumažinimui.   „Toks drastiškas mokesčių mažinimas, koks buvo pasiūlytas, tikrai nėra išmintingas. Mokestinės naštos mažinimui darbo santykiuose – taip, bet ne – per didelėms ambicijoms, turint minty, kad niekas nežino, kaip šita krizė vystytis”, – sakė T. Tomilinas.

   Savo ruožtu konservatorius Mykolas Majauskas sakė, kad NPD didinimas yra skubotas sprendimas, be to, neatspindėtas šių metų biudžete.   „Iš visų pateiktų pasiūlymų didinti išmokas, mažinti mokesčius šitas, matyt, yra racionaliausias sprendimas, tačiau skubotas. Atkreipsiu dėmesį, kad NPD mes paprastai keičiame nuo sausio 1 dienos tam, kad tada būtų galima planuoti kalendorinius metus, buhalteriai galėtų apskaičiuoti. Kitas dalykas – tai nėra atspindėta šių metų biudžete, nėra patvirtinta, tokios pajamos ir išlaidos nėra atspindėtos“, – sakė M. Majauskas.

   Liberalas Simonas Gentvilas sakė, kad tai geras sprendimas, skatinantis žmones dirbti.   „(…) Siūlymai sumažinti GPM, didinti NPD yra orientuoti į dirbančią tautą. Pas mus dirba 1,3 mln. gyventojų, dar pusantro milijono šitų gyventojų išlaikomi. Proporcija netvari, reikia skatinti krizės atveju dirbančią tautą”, – sakė S. Gentvilas.

   Prezidentas anksčiau taip pat siūlė laikinai nuo liepos 1 dienos iki gruodžio 31 dienos sumažinti GPM tarifą visoms pajamoms iki 3 vidutinių darbo užmokesčių nuo 20 iki 15 proc.

   Skaityti komentarus