°C
      2024 04 23 Antradienis

      Ruslanas Prokopenko - „Naudingiausias visuomenei žmogus 2019“

      Nuotrauka: Ruslanas Prokopenko, asmeninio archyvo nuotr.

      Autorius:
      2020-01-10 17:00:00

      Laimė - tai ne daiktai, ne pinigai, ne pasiekimai, ne aplinka, ne įvykiai ar aplinkybės...

      Minfo.lt skaitytojai balsuodami išrinko 2019 metų naudingiausią visuomenei žmogų. Juo tapo daugiausiai balsų (1129) gavęs Joniškio sporto centro treneris Ruslanas Prokopenko. Jam ir atiteko redakcijos įsteigtas prizas, o nugalėtojas sutiko atsakyti į keletą klausimų. Šiltas, charizmatiškas, optimistiškas - toks Ruslanas ir gerai jį pažįstantiems, ir tiems, su kuriais susiduria pirmą kartą. Susipažinkite su juo.

      Ruslanai, minfo.lt skaitytojai Jus išrinko 2019 metų naudingiausiu visuomenei žmogumi. Ar tikėjotės, kad būsit apklausos nugalėtojas?

      Kad būsiu jūsų apklausos nugalėtoju aišku nesitikėjau! Vien perskaičius kandidatų pavardes, pagalvojau “oho, čia tai bus!”... Nežinojau nei kas mane pasiūlė, bet apimtas sportinio intereso pamaniau: “na tarp tokių vyrų prizinė vieta būtų labai geras rezultatas!”. Tik paskutinę dieną, kai taip vieningai susibūrė manęs palaikančiųjų gretos supratau, kad šansų pralaimėti nebeliko! (šypsosi)

      Esate Joniškio sporto treneris - dirbate su Žagarės vaikais. Ar vaikai noriai lanko užsiėmimus, o gal tenka paskatinti, kviesti į treniruotes?

      Taip, esu Joniškio sporto centro treneris. Dirbu su vaikais, treniruoju lengvąją atletiką. Vaikai labai noriai lanko užsiėmimus, vis klausia ir tikslinasi “kada dabar, treneri?” (šypsosi). Aišku būna visko šiame 21 amžiuje, kur viską užvaldę kompiuteriniai žaidimai ir daugiau virtualaus bendravimo, nei tikro! Bet, neatėjus kažkuriam vaikui vieną kitą kartą, aiškinuosi priežastį, “duodu priminimą” kada susitinkam ir vaikas vėl sugrįžta į realybę (šypsosi). Man patinka dirbti su vaikais, būti jiems pavyzdžiu, motyvuoti juos veiklai. Vaikai tai puikiai jaučia.



      Paaugliai yra linkę maištauti, išbandyti tai, kas draudžiama. Jūsų treniruojami vaikai turbūt ne išimtis. Kaip aiškinate jiems apie pasirinkimų svarbą ir įtaką tiek sveikatai, tiek ateičiai?  

      Paauglystė toks sunkokas mums šalia esantiems amžiaus tarpsnis. Aišku, yra paauglių, pasiduodančių draugų įtakai ir norinčių išbandyti kažką, kas draudžiama ir nepriimtina, pasijausti “kietu”, “savu” tarp bendraamžių! Vėlgi su tokiais stengiuosi kalbėti tik per savo pavyzdį. Paaiškinu, kad kietumas tarp bendraamžių gali pasireikšt ir kitaip: sakau, va, padaryk 10-15 prisitraukimų, ar 30-40 atsispaudimų! Parodau, kad tai yra įmanoma (šypsosi). Dažniausiai suveikia toks metodas.

      Ko dar be sporto mokote vaikus?

      Be sporto dar daug kalbam apie mitybą, kuri yra neatsiejama geros savijautos ir išvaizdos dalis. Juk 70 procentų mūsų kūno formuojasi virtuvėje, o tik 30 procentų - salėje. Vaikams (ir ne tik  - šypsosi) svarbu tai žinoti ir suprasti, kokie maisto produktai yra naudingi, o kurių geriau atsisakyti ar net vengti. Dar daug kalbam (ir darom) apie grūdinimosi naudą imuniteto stiprinimui. Aišku, niekas staigiai nekiša į ledinę eketę vaiko (šypsosi). Pirmiausia paaiškinimai, kad viskas turi būti daroma palaipsniui, žingsnelis po žingsnelio. Paaiškinu ir kaip tai taisyklingai daryt, kad gaut iš to maksimalią naudą ir gerą emociją. Na, o kai matau, kad auklėtinis jau pasiruošęs, tai kartu lendam ir pajaučiam tą gamtos mums duotą dovaną!



      Vasaromis vaikai atostogauja - turbūt ir treniruotės nevyksta. Ar palaikote su auklėtiniais ryšius jų atostogų metu, o gal organizuojate ir tuo laiku veiklas?  

      Vasaras mes leidžiam taip pat kartu. Turim neformalaus ugdymo būrelį “Vasara aktyviai”, tai vaikai labai noriai dalyvauja ir šio būrelio veiklose, nes po užsiėmimų visada laukia maudynės be laiko limito (šypsosi). Tam Žagarė yra palanki, nes čia turim puikias maudymosi vietas ir nuostabią gamtą. Noriai savo vaikus leidžia ir net prašo, klausia užsienyje gyvenantys žagariečiai, kurių vaikai vasaras leidžia pas senelius ir močiutes Žagarėje. Taip pat per vasarą važinėjam kartu su vaikais po stovyklas, darom žygius dviračiais ir pėsčiomis.

      Kaip pats susidomėjote sportu ir sveika gyvensena?

      Sportas mane lydėjo nuo pat vaikystės, kai tik parėjus iš mokyklos padarydavau pamokas ir tada iki kol sutems bėgdavom į lauką žaist. Turėjom kieme pasidarę futbolo vartus, krepšinį, skersinį... Veiklos tikrai pakakdavo iki sutemų ir taip kiekvieną dieną. Apie sveiką gyvenseną informacijos tuo metu nebuvo daug. Tačiau laikui bėgant, jos pradėjo daugėti. Darėsi įdomu išbandyt ant savęs tą jausmą, kaip jautiesi suvalgęs tam tikrą produktą ar kažko atsisakęs. Vaikystėje dažnai sirgdavau angina, bet va atėjus į mano gyvenimą šaltam dušui, maudynėms eketėje, apsitrynimams sniegu - viskas pasikeitė ir dabar (tfu,tfu, tfu - šypsosi - aut.pastaba), tokios peršalimo ligos silpna forma “aplanko” labai retai.



      Šeima - jūsų bendraminčiai?

      Šeima - mano didžiausias turtas ir, žinoma, kad jie visi kartu su manimi. Vaikai, nuo mažens pripratę maitintis sveikai, neturi potraukio nei limonadams, nei čipsams. (šypsosi)

      Kaip ilsitės ir leidžiate laisvalaikį?

      Laisvalaikiu patinka skaityti, kartu su šeima žiūrėt filmus, eit pasivaikščiot į gamtą, kartu skaniai kažką “susimeistrauti” virtuvėje.

      Prasidedant Naujiems metams daugelis žmonių sau išsikelia tikslus. Jūs taip darote? Ką laikote šių metų prioritetu, ko siekiate, kas šiais metais svarbu? 

      Tokio konkretaus tikslo neišsikėliau šiems metams. Dirbu su vaikais, su jaunimu. Noriu ir toliau tęst pradėtą savo veiklą ir, kad kuo daugiau jaunų žmonių išbandytų ir patirtų kuo daugiau gerų emocijų ir išgyvenimų per sveiką judesį, sveiką gyvenseną.



      Jūsų palinkėjimas minfo.lt skaitytojams ir visiems tiems, kurie jus palaiko.

      Įprasta linkėt SVEIKATOS (šypsosi). Bus sveikata - bus visko! Tačiau šį kartą aš to nelinkėsiu, nes sveikata reikia rūpintis pačiam, neateis ji pati! (šypsosi) Todėl ir mano palinkėjimas būtų - rūpintis savo sveikata! 

      Ir dar... Nežiūrėt į viską per daug rimtai. Juk tu esi tai, ką galvoji! Laimė - tai ne daiktai, ne pinigai, ne pasiekimai, ne aplinka, ne įvykiai ar aplinkybės... Ir net ne žmonės aplink tave. Laimė - tai, kaip tu viską, kas vyksta su tavimi ir aplink tave supranti ir priimi! 
      Gerų metų visiems ir linkiu visiems laimės! (šypsosi)

      Ačiū už pokalbį.

      Skaityti komentarus