°C
   2024 05 28 Antradienis

   Jolanta Blažytė: Matematiniai metodai

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Jolanta Blažytė
   2022-11-22 09:00:00

   Trys fizikai ir trys matematikai ruošiasi traukiniu vykti į kitame mieste rengiamą konferenciją. Fizikai nusiperka tris bilietus - kiekvienas po vieną. Tuo tarpu matematikai nusiperka tik vieną bilietą visiems trims. Fizikai negali atsistebėti: kaip jūs nuvažiuosite? Juk traukinyje yra kontrolierius, jei jūs neturėsite bilieto, tai būsite išsodinti iš traukinio. Matematikai atsako: „viskas bus gerai. Mes turime METODĄ“.

   Prieš traukinio išvykimą fizikai susėda į savo vietas, tuo tarpu visi trys matematikai užsidaro viename tualete. Prie tualeto prieina kontrolierius ir pabeldžia į duris. Matematikai pro durų plyšį iškiša vieną bilietą ir atiduoda jį kontrolieriui. Toliau visi ramiai važiuoja į paskirties vietą.

   Grįždami iš konferencijos, fizikai nusprendžia pasinaudoti matematikų metodu ir nusiperka vieną bilietą „ant trijų“. Tuo tarpu matematikai neperka nė vieno bilieto. Fizikai vėl negali atsistebėti matematikų sprendimu, bet matematikai nuramina: mes turime METODĄ. Sulipę į traukinį, visi trys fizikai užsidaro viename tualete, o visi trys matematikai -kitame. Prieš išvykstant traukiniui, vienas matematikas prieina prie tualeto, kuriame slepiasi fizikai. Pasibeldžia. Pro tualeto durų plyšį išlenda fiziko ranka ir paduoda bilietą. Matematikas jį pasiima ir grįžta pas kolegas. 

   Moralas: nenaudokite matematinių metodų, jei jų nesuprantate.

   Skaityti komentarus