°C
   2022 11 29 Antradienis

   Kodėl geriausias seksas būna po 40-ies ir kaip jį pagerinti, kai jau seniai viską žinote

   Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

   2022-09-17 21:00:00

   Vyrauja nuomonė, kad seksas po 40 metų tampa nuobodus ir beveik visiškai išnyksta iš ilgalaikių santykių - kiekvienas kūno išlinkimas ir kiekvienas partnerio veiksmas išmokstamas atmintinai. Iš tikrųjų naujas jausmingumo ir intymumo etapas gali prasidėti pačiame netikėčiausiame amžiuje. Gydytoja ir seksologė Anna Protasova, kurios kursus lankė daugiau nei 80 tūkst. merginų, pasakoja, kodėl geriausias seksas būna po 40 metų ir kaip jį paįvairinti.  

   Sekso nauda po 40 metų 

   Visą gyvenimą moteris išgyvena įvairius savęs, savo kūno ir seksualumo priėmimo etapus. Psichologai laikotarpį po 38 metų vadina "jausmingumo" etapu, kuris pats savaime puikiai apibūdina šio laikotarpio ypatumus moterims. Sekso tikslas - ne momentinis pasitenkinimas, o gilus ir įvairiapusis viena skito atradimas ir tyrinėjimas.  

   Padeda ir tai, kad pirmųjų motinystės metų stresas paprastai baigiasi po 40-ies, todėl sekso nereikia įtraukti į tvarkaraštį tarp namų darbų patikrinimo ir indų plovimo - galite skirti jam tiek laiko, kiek norite (arba bent jau nebijoti, kad kūdikis staiga įsiverš į jūsų miegamąjį). 

   Jei iki to laiko pavyko išsiugdyti savęs ir savo kūno priėmimą, intymumo metu negalvoti apie tai, kaip ji atrodo, moteris visiškai išsilaisvina ir atsiduoda šiam procesui. Seksas - tai ne siekis įtikti vyrams, o jūsų pačių malonumas. Gydytoja savo pacientėms sako, savęs priėmimas yra toks pat svarbus tiek sulaukus 20, tiek 40 metų. 

   Premenopauzės metu taip pat vyksta fiziologiniai pokyčiai: dėl mažesnės estrogenų gamybos moteris gali mažiau natūraliai lubrikuotis. Tai sukelia skausmingą įsiskverbimo jausmą, ir moteris gali jausti, kad nebemyli sekso. Geras lubrikantas gali išgelbėti. Beje, lytiškai plintančios ligos neišnyksta sulaukus 70 metų, todėl verta priminti, kad aliejaus pagrindo lubrikantas nesuderinamas su latekso prezervatyvais ir gali juos pažeisti. 

   Kaip paįvairinti lytinius santykius

   Atskleiskite savo šešėlinę pusę: pagalvokite, galbūt turite nerealizuotos energijos ir dalykų, kuriuos slepiate nuo kitų ir nuo savęs. Būkite dominuojantys arba, atvirkščiai, atskleiskite savo žaismingą, flirtuojančią pusę. Tai savotiška terapija: pažvelkite į save ir savo seksualumą iš kitos perspektyvos ir leiskite sau išbandyti naujus vaidmenis. 

   Atmeskite drovumą ir nueikite į sekso prekių parduotuvę, kad įsigytumėte lubrikanto ar žaislų. Tai puikus būdas atsipalaiduoti, leisti sau išbandyti naujus dalykus ir paįvairinti seksualinį gyvenimą. Dirbdama su vyresnėmis nei 40 metų moterimis gydytoja dažnai susiduria su įvairiais stereotipais apie sekso žaislus, tačiau jie beveik visada išsisklaido po pirmojo pirkimo. Beje, jei gėdijatės, galite pradėti pirkti internetu ir pasirinkti anoniminį pristatymą. 

   Kaip jau aptarėme, seksas po 40-ies metų yra naudingas, nes gali būti planuojamas. Sutarkite su savo partneriu, kad galėsite neskubėdami glamonėti, glostyti ir užsiimti oraliniu seksu be įsiskverbimo. Tai padės atrasti savo jausmingumą ir užmegzti ryšį su partneriu nesiekiant orgazmo. 

   Tantrinių praktikų mokymasis. Paslaptimi apgaubtas tantrinis seksas neturi nieko bendra su magija - tai meditacija, susitelkimas į akimirką.

   Keletas paprastų patarimų, kaip įvaldyti tantrą

   Suvokite kiekvieną intymumo akimirką: esate čia ir dabar, mėgaujatės mylimu žmogumi, o ne mintimis nuklystate į debesis.

   Užmegzkite akių kontaktą su partneriu, atkreipkite dėmesį į jo judesius ir norus. Geriau rinktis pozicijas, kuriose esate vienas priešais kitą, kad galėtumėte kartu kontroliuoti procesą. 

   Tantrai geriau pasiruošti iš anksto: skirkite laiko, kai niekas negalės atitraukti jūsų ir jūsų partnerio dėmesio vienas nuo kito. 

   Pasirūpinkite, kad aplinka būtų patogi: jei sekso santykiai vyksta ant grindų, padėkite pagalvėlių ar pledų, kad jaustumėtės patogiai. Tantra - tai ne spontaniškas seksas. 

   Sutarkite kontroliuoti susijaudinimą: kai tik pajusite artėjančias orgazmo bangas, verta trumpam sustoti, kad pratęstumėte procesą ir sustiprintumėte vienas kito malonumą. 

   Seksas po 40 metų nėra prabanga ar uždraustas vaisius, bet maloni ir energinga gyvenimo dalis. Neskubus, meditatyvus, laisvas - visi šie dalykai pagerina seksą bet kokiame amžiuje, todėl neatidėliokite šiandien prieinamų malonumų iki geresnių laikų. 

   Skaityti komentarus