°C
   2024 06 17 Pirmadienis

   Su kuo geriau užmegzti santykius: su savo „kopija“ ar priešingybe?

   Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

   2022-08-12 09:00:00

   Sakoma, kad priešingybės traukia. Ir tame yra šiek tiek tiesos. Juk skirtingų pomėgių ir požiūrių į pasaulį žmonės visada įdomūs kartu, jie tobulina vieni kitus. Tačiau norint kurti santykius su savo "kopija" taip pat galima rasti privalumų. Tai - ramybė, komfortas ir puikus sutarimas su partneriu. Su kuo galite užmegzti harmoningesnius ir asmeninio augimo santykius - su savo "kopija" ar visiška priešingybe?

   Nors rasti partnerį šiame pasaulyje yra tikras stebuklas, mes nepradedame santykių su pirmu sutiktu žmogumi. Kad santykiai būtų sėkmingi, kad galėtume pasitikėti ir atsiverti, dažniausiai mums svarbu jaustis saugiai šalia kito žmogaus.

   Kad jaustumėmės saugūs, partnerį turime laikyti "savu" intelektualiai, emociškai ir kūniškai. Tai reiškia, kad svarbu, jog jis ar ji kalba ir transliuoja dalykus, kurie yra artimi mūsų suvokimui. Kad emociškai jaustume šilumą ir meilę partneriui, taip pat ir kūniškai, jis turi būti suvokiamas kaip savas ir artimas (jo prisilietimas turi būti malonus, kvapas - ne atstumiantis). Jei to nepastebime, tikėtina, kad mūsų vidinės jautrumo antenos nepastebės, kad asmuo yra "mūsų", ir mes praeisime pro šalį.

   O pagal ką nustatome, ar žmogus yra mūsų, ar ne?

   Požiūrio į ateitį sutapimas

   Šią kategoriją galima labai gerai patikrinti išsiaiškinus, apie ką žmogus svajoja. Tarkime, vyras svajoja sukurti tarptautinę korporaciją, o moters didžiausia svajonė - naujas paltas ar batai. Tai nereiškia, kad jų negalima suporuoti. Jie gali būti drauge, bet arba moteris turės pasitempti link vyro svajonių aukščio ir įsitvirtinti, arba vyras turės palaidoti savo mintis apie korporaciją. Kodėl? Nes kai partneriai yra taip skirtingai žvelgiantys į ateities tikslus, tas, kuris svajoja paprasčiau, visada pristabdys savo partnerį, turintį daugiau užmojų. Su tokiais "degalais" pora ilgai negalės važiuoti.

   Gyvenimo vertybės

   Jei pora nori sukurti ilgalaikius santykius, jie turi turėti bendrą požiūrį į gyvenimo vertybes. Taupus žmogus nesugebės užmegzti santykių su išlaidaujančiu žmogumi. O tas, kuris svajoja turėti daug vaikų, vargu ar sugyvens su tuo, kuris visai nenori vaikų. Partneriai turėtų turėti vienodą požiūrį į pinigus (taupymą, išlaidas, apsipirkimą), santykius (poroje, su tėvais, vaikais, draugais), vaikų buvimą ir skaičių, atostogas ir pan.

   Maistas

   Tik ankstyvuoju meilės santykių etapu gali nutikti taip, kad jūsų partneris ar partnerė prisitaikys prie jūsų pomėgių. Pasibaigus įsimylėjimo etapui, jei jūsų supratimas apie maistą skiriasi, kyla didelių konfliktų pavojus. Svarbu išsiaiškinti, kokius patiekalus mėgsta jūsų partneris, kaip jis įpratęs valgyti (namuose ar restoranuose), kokius mitybos įpročius turėjo vaikystėje ir tėvų šeimoje ir pan.

   Meilės kalba

   Yra penkios meilės kalbos: pritarimo žodžiai, dovanos, laikas, pagalba, fizinis kontaktas. Kiekvienas žmogus kalba savo meilės kalba ir moka tik ją. Todėl svarbu išsiaiškinti, kaip jūsų partneris supranta, kad yra mylimas. Kai kuriems svarbūs padrąsinimo ir pritarimo žodžiai, kai kuriems svarbu būti paglostytiems ir laikomiems už rankos, o kai kuriems labai svarbu gauti dovanų ir asmeninio dėmesio. Jei nespręsite šio klausimo, galite atsidurti situacijoje, kai ji mėgsta dovanas, o jis daug tvarkosi namuose ir nesupranta, kodėl ji sako, kad jis jos nemyli, nors jis iš kailio neriasi dirbdamas, kad parodytų, kaip stipriai ją myli.

   Arba atvirkščiai, ji jį stipriai glosto ir nuolat stengiasi laikyti už rankos, o jam reikia pritarimo ir pagyrimo žodžių. Galiausiai jie abu pasijunta nemylimi, nors kiekvienas iš jų tik bandė kalbėti savo kalba.

   Apie penkias meilės kalbas plačiau rašėme šiame straipsnyje

   Seksas

   Intymūs poros santykiai yra lakmuso popierėlis, parodantis, kas iš tikrųjų vyksta tarp vyro ir moters giluminiu lygmeniu. Seksualiniai santykiai bėgant metams neišvengiamai keičiasi ir tai yra normalu. Tačiau svarbu, kad jie iš pat pradžių sutaptų (fiziologiškai, seksualiai, gyvenimo bioritmais ir pan.). Nėra prasmės laukti ir tikėtis, jei viskas nesusiklostė pačioje santykių pradžioje. Jei tikitės, kad po kurio laiko priprasite vienas prie kito (nepriprasite), tai didelė klaida. Nė vienas iš partnerių neturėtų manipuliuoti seksu ar dėl jo derėtis. Abu poroje turėtų jaustis gerai ir smagiai. Priešingu atveju šis gyvenimo aspektas gali tapti labai rimtu kliuviniu santykiuose. 

   Apibendrinant galima drąsiai teigti, kad pora, kuri ketina kurti ilgalaikius santykius, turėtų turėti bendrą pasaulio suvokimo pagrindą.

   Skaityti komentarus

   https://penzu.com/p/9427cac2 2024 29 02 03:57

   You could definitely see your enthusiasm iin tthe work you write. Thee sector hopes for more passionate writers such as you who are not afraid to mention how they believe. At all timess go after your heart.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai