°C
   2023 12 09 Šeštadienis

   Richard Branson: gyvūnų žudymas tam, kad pasisotintume, greitai taps praeities miražu

   Nuotrauka: CNBC nuotr.

   2019-09-21 11:00:00

   “Aš manau, kad žvelgdami į praeitį būsime šokiruoti, kas buvo laikoma norma, kai kalbama apie gyvūnų žudymą dėl maisto.” 

   Nesvarbu, ar esate vegetaras, veganas ar nė vienas iš jų, tačiau, jei esate išsilavinęs, tuomet sutiksite, kad tai kaip mes dabar elgiamės su gyvūnais, ypač fermose, nėra normalu. Pats efektyviausias būdas pasipriešinti - nustoti valgyti maisto produktus, kurie atkeliauja iš fermų. Nemaža dalis žmonių jau yra atsisakę mėsos ar visos gyvūninės kilmės produkcijos, todėl jau dabar galima stebėti ryškų šios produkcijos kiekio mažėjimą. 

   Nepriklausomai nuo to, ar mėsos atsisakėte dėl didėjančio sąmoningumo, etinių sumetimų ar dėl noro gyventi sveikiau, tačiau, akivaizdu, kokia kryptimi judame. Turbūt dėl to Richard Branson, sėkmingų įmonių konglomerato “Virgin Group” įkūrėjas, sako, kad gyvūnų žudymas dėl pasisotinimo greitai taps tik praeities miražu. 

   Vis populiarėjančios augalinės dietos ar laboratorijose auginama mėsa ilgainiui gali išstumti poreikį masiškai vesti gyvūnus pasisotinimo tikslams. Ar tikrai artėja mėsos eros pabaiga? 

   Kas atsitiks su visais gyvūnais? 

   Dažnai galima išgirsti klausimą, kuomet kalba pasisuka apie augalinę mitybą: jei nustosime valgyti mėsą, kas atsitiks gyvūnams? Juk mums reikia juos valgyti kitu atveju jų tiesiog bus per daug. Atsakymas yra gana paprastas, mes paprasčiausiai nebeveisime jų tiek. Kartais sunku suvokti, kad gyvūnai fermose yra specialiai veisiami, auginami ir papjaunami vien tam, kad patenkintų kai kurių žmonių poreikius, tad jei valgytume mažiau mėsos ar visai jos atsisakytume, šie gyvūnai išvis negimtų. 

   Bet aš per daug mėgstu mėsą 

   Tai dar vienas be galo populiarus pasiteisinimas, sulaikantis žmones nuo mitybos įpročių keitimo. Galbūt jūs dievinate mėsa, tačiau atėjo metas mums, žmonėms, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir imtis veiksmų, kurie išgelbės Žemę. Be to, parduotuvių lentynose randasi vis daugiau alternatyvų mėsai, tad mes visi galime būti pokytis, kurio taip reikia. 

   “Jūs nenorite galvoti apie skerdyklas, todėl renkatės ignoruoti tai.” - Richard Branson

   Tiesa ta, kad anksčiau ar vėliau jūs nebeturėsite pasirinkimo. Kuo žmonės bus sąmoningesni, tuo mažiau šių produktų jie vartos, o mėsos pramonės korporacijos turės vis mažiau šansų išlikti šio verslo pasaulyje. 

   Ką kiekvienas galime padaryti jau šiandien - vartoti mažiau mėsos. Mes tikrai neturime kasdien valgyti mėsos, o tuo labiau kiekvieno valgio metu. Šia kryptimi ir turėtume judėti. 

   Svarbus klausimas, kurį turėtume užduoti sau: ar noriu būti sprendimo, ar visgi problemos dalis?

   Skaityti komentarus