°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Ekspertas: Kvantinė kompiuterija tokia pat svarbi kaip atominė bomba

      Nuotrauka: Wikipedia.org nuotr.

      2022-09-05 09:00:00

      „Technocracy News“ nuo pat įkūrimo seka kvantinės kompiuterijos vystymąsi. Kalbant apie visas spekuliacijas apie galimą komercinį ar vyriausybinį tokio kompiuterio naudojimą, pagrindinis dalykas yra tai, kad jis gali sulaužyti visus šifravimo kodus internete, atskleisdamas kiekvieną slaptažodį, viešuosius / privačius šifravimo raktus, taigi iš esmės viską.

      Kinijos technologijų milžinė „Baidu“ kuria savo kvantinį kompiuterį, kad galėtų konkuruoti su Jungtinėmis Valstijomis lenktynėse dėl naujos kartos informacijos apdorojimo. Kompiuteris nepralenkia šiuo metu Amerikoje kuriamų konkurentų, tačiau, pasak vieno eksperto, signalizuoja apie didelę konkurenciją dėl duomenų saugumo ateities.

      Arthuras Hermanas, Konservatyvių tyrimų centro Hudsono instituto vyresnysis bendradarbis, teigė, kad „Baidu“ neseniai paskelbtos kvantinės pastangos buvo mažesnės už panašias pastangas, kurias dėjo tokios įmonės kaip Google ir IBM.

      „Šis kvantinis kompiuteris, kurį jie reklamuoja, turi tik 10 kubitų, ir tai gana mažas skaičius, – sakė Hermanas per rugpjūčio 29 d. interviu „China in Focus“ programai NTD. Tuo tarpu „Google Sycamore“ kvantiniame kompiuteryje yra daugiau nei 60kubitų, IBM kvantiniame kompiuteryje yra daugiau nei 70 kubitų.

      Kvantinis bitas arba kubitas yra pagrindinis kvantinės informacijos vienetas, naudojamas kvantiniuose kompiuteriuose. Nors tradiciniai procesoriai naudoja įprastus bitus, kuriuos galima įjungti arba išjungti, kad būtų sukurtas dvejetainis kodas, kubitai gali būti įjungti, išjungti arba įjungti ir išjungti vienu metu, reiškinyje, vadinamame superpozicija.

      Šios trečiosios būsenos buvimas leis kvantiniams procesoriams teoriškai pasiekti daug greitesnį apdorojimo greitį nei jų tradiciniai kolegos.

      Taigi vyriausybės ir įmonės skuba plėtoti kvantinį skaičiavimą, kad pirmieji pasiektų duomenų dominavimą, nes toks greitas apdorojimo greitis gali leisti masiškai iššifruoti dabartines saugumo priemones. Tačiau realiame pasaulyje šios technologijos pritaikymas vis dar yra labai ribotas. A. Hermanas, vadovaujantis Hadsono instituto „Quantum Alliance“ iniciatyvai, teigė, kad šis ribotas naudingumas dabar paneigė pasaulį keičiančias kvantinės technologijos pasekmes. Tačiau, anot jo, lenktynės dėl revoliucinių kvantinių galimybių bet kada gali pasiekti proveržį.

      „Yra daug požymių, kad, įvykus vienam ar dviem dideliems proveržiams konceptualiu arba inžineriniu lygmeniu, procesas staiga užtruks daug trumpiau, nei numatė ekspertai“, – sakė A. Hermanas.

      Šaltinis

      Skaityti komentarus