°C
   2020 06 04 Ketvirtadienis

   Kanados kompanija teigia klonuojanti žmones

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-06-24 08:00:00

   Ar žmonės – klonai egzistuoija? Pasirodo, kad šie teiginiai yra pakankamai realūs ir yra daugybė individų, kurie teigia, jog jiems pavyko sėkmingai klonuoti žmones, įskaitant vieną Kanados kompaniją „Clonaid“.

   Tie, kurie nėra susipažinę su šia tema pravartu žinoti, kad gyvūnų klonavimas yra jau ne kartą įvykdytas ir pakartotas laboratorijiose. Ekspertai taip pat domisi klonavimu tam, aksd galėtų atkurti organus, kurie pakeistų pasžeistus. Daugybė universitetų nori produkuoti klonuotas žmogaus embrionus tam, kad gautų kamieninių ląstelių ir galėtų atlikti daugiau tyrimų diabeto, Parkinsono ar kitų ligų srityse.

   Tikriausiai populiariausias klonavimo atvejis – avytė Doli. Ji puikavosi laikraščių pirmuosiuose puslapiuose, nes buvo pirmoji (apie kurią mes žinome) žinduolė klonuota iš suaugusios avies kamieninių ląstelių. Prieš Doli, laboratorijoje jau buvo klonuoti keli gyvūnai: varlės, pelės ir net karvės. Visi jie buvo kllonuoti iš embrionų DNR. Mokslininkai visai neseniai pirmą kartą klonavo beždžiones. Taigi, ar tikrai taip sunku patikėti, kad jau buuo klonuotas žmogus.

   Tuoj po to, kai buvo klonuota Doli, Jungtinių tautų generalinė asamblėja susirinko tam, kad sukurtų deklaraciją apie žmonių klonavimą, kur valstybės narės buvo npakviestos imtis visų įmanomų priemonių, tam, kad būtų užkirstas kelias visoms žmonių klonavimo formoms. 84 šalys sutiko su draudimu, 34 buvo prieš, o 37 poasirinko išvis nebalsuoti. Tai kelia filosofinius klausimus, tačiau, kodėl JT apsimokėjo kelti šias sankcijas būtent tuo metu?

   Klonuojanti Kanados kompanija?

   Tarp viso šito, yra kompanija, esanti Kanadoje, kurio egzistuoja ir šiandien „Clonaid“. Be to, k0ompanija artimai bendradarbiauja su grupe, vadinama „the Raëlians“. „The Raëlians“, įkurta Claude Vorilhon, buvusio prancūzų automobilių lenktynių žurnalisto, kuri tikėjo, kad tobulesnė nežemiškų būtybių rasė, vadinama Elohim, sukūrė gyvybę Žemėje.

   „Clonaid“ iš tikrųjų pateko į naujienų portalų pirmus puslapius, ka pranešė, kad jioe gavo didelę finansinę paramą tam, kad galėtų klonuoti žmogaus vaiką. Mokslų daktarė . Dr. Brigitte Boisselier ir buvusi chemmikė iš „Air Liquide“ buvo atsakingos už šią operaciją. Metų metus kompanija buvo įtarinėjama ir atakuojama žurnalistų.

   2011 metais, ji pranešė, kad kūdikis gimė, tačiau po to sekė daug teismų ir nepasirodė jokie įrodymai, jog žmogus buvo klonuotas, žiniasklaida nutarė, kad visa tai buvo tik apgaulė.

   Žemiau galite matyti vaizdo įrašą, kuriame diskutuojama apie „Clonaid“.


   Nota Bene

   Įdomu kalbėti apie tobulėjančias žmogaus technologijas. Akivaizdu, tai kelia daug filosofinių klasuimų, kurie aptarinėjami vaizdo įraše, tačiau dienos pabaigoje smagu, kad žmogus tobulėja ir atranda naujų dalykų.

   Gaila, kad šios srities tobulėjiams yra šiek tiek bereišmis, nes tai naudą atneštų tik ne daugeliui. Dažnai tokio tipo atradimais naudojasi elitas arba tie, kurie nori pasipelnyti. Tol kol žmonija nepradės veikti vardan kitų, ši technologija yra ganėtinai bereikšmė. 

   Skaityti komentarus