°C
   2019 05 24 Penktadienis

   Nuo ŽIV pilnai pagydytas dar vienas pacientas!

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-03-08 21:00:00

   Šis stulbinantis atradimas medicinoje mokslininkams padėjo nuo ŽIV pilnai išgydyti jau trečią žmogų. Visai neseniai buvo atskleista, jog žmogus, kuriam buvo persodinti kaulų čiulpai taip pat tapo pilnai išgijusiu nuo ŽIV.

   Pirmas incidentas, kai žmogus buvo pagydytas nuo ŽIV buvo užfiksuotas prieš 12 metų. Praeitą pirmadienį, gydytojai pranešė, jog atsirado antras žmogus, o antradienį ir trečias žmogus, pagydytas nuo ŽIV. Informacija buvo atskleista konferencijoje apie Retrovirusus ir Oportunistines infekcijas, Sietle, Australijoje

   Pacientas, vadinamas „Duseldorfo" vardu, buvo gydomas nuo kaulų čiulpų vėžio. Šio gydymui buvo taikoma pavojinga kaulų čiulpų transplantacija, 3 mėnesius pacientas vartojo anti-virusinius vaistus, ko pasekoje - organizme visiškai neliko ŽIV viruso.

   Pats pirmas žmogus, pagijęs nuo ŽIV, 2007 metų „Berlyno" pacientas,  taip pat sirgo leukemija, jam buvo transplantuoti kaulų čiulpai. Pacientas vis dar gyvas, sveikas ir be ŽIV pėdsakų.

   Pirmadienį buvo pranešta apie „Londono“ pacientą, kuris anti-virusinių vaistų nevartojo jau 18 mėnesių po kaulų čiulpų transplantacijos, o ŽIV jo organizme neatsinaujino.


   Transplantacijos metu nužudomos beveik visos paciento imuninės ląstelės ir jam suleidžiamos donoro ląstelės. Ši procedūra tokia pavojinga gyvybei, jog atliekama tik sunkiausiai sergantiems onkologiniams pacientams. Berlyno ir Londono pacientai taip pat turėjo genetinę mutaciją, kuri apsunkina ŽIV plitimą jų organizmuose.

   Skaityti komentarus