°C
   2019 04 24 Trečiadienis

   Rastas Poncijaus Piloto, nužudžiusio Jėzų, žiedas

   Nuotrauka: worldisrealnews nuotr.

   2018-11-29 21:00:00
   2018-11-29 21:00:00

   Mokslininkai iššifravo įrašą, išgraviruotą ant bronzinio žiedo, rasto prieš 50 metų. Anot krikščioniškų dokumentų, šio žiedo savininkas, Poncijus Pilotas, buvo aukšto rango Romėnų karys, įsakęs nukryžiuoti Jėzų Kristų.

   Šis senovinis žiedas buvo rastas archeologinių kasinėjimų metu 1960 metais, šalia Herodino rūmų, bet įrašas ant žiedo buvo iššifruotas tik dabar.

   Žiedas ir tūkstančiai kitų radinių po iškasimo buvo perduoti mokslininkų komandai, dirbančiai su Herodino rūmų radiniais. Poncijus Pilotas buvo garsus Romėnų valdininkas, Jeruzalės regioną valdęs tarp 26 ir 36 metų po Kristaus. Manoma, jog būtent jis priėmė Kristaus nukryžiavimo nuosprendį.

   Pats įrašas anksčiau nebuvo aiškiai matomas, taigi mokslininkams kruopščiai nuvalius žiedą ir jį nufotografavus specialia kamera Izraelio Senienų Tyrimų Laboratorijoje, išryškėjo žiedo savininko vardas. Ant pačio žiedo matoma vyno taurė, apsupta Graikiškos rašliavos, kuri buvo išversta į ,,Pilatus.”

   Antspaudinis žiedas, Romėnų kavalerijoje, kuriai priklausė ir P. Pilotas, buvo didelės garbės ir galios ženklas. Manoma, jog šį žiedą naudojo pats Jeruzalės valdytojas arba jo tarnautojai, pasirašinėjant svarbius dokumentus bei laiškus.

   ,,Tuo laikotarpiu nebuvo nei vieno kito Piloto, kuris būtų aukšto statuso bei turtingas, taigi manome, jog šis žiedas priklausė būtent Poncijui Pilotui", - teigė profesorius Danny Schwartz.

   ,,Pats vardas Pilotas, buvo labai retas šiuose kraštuose"- pridūrė jis. Remiantis šiomis žiniomis vedama prielaida, jog šis žiedas priklausė žmogui, įsakiusiam Jėzaus nukryžiavimą. Be to, tai ne pirmas radinys ant kurio iškaltas Piloto vardas. 1960 metais taip pat buvo rastas akmuo, ant kurio buvo palikti tie patys inicialai.

   Vieta, kur buvo rastas žiedas, Herodino rūmai, buvo pastatyti karaliaus Herodo. Po jo mirties jie tapo didžiuliu kapinynu. Atėjus Romėnų valdžiai, rūmai buvo pritaikyti kaip administracinis Romos imperijos pastatas, kuriame dirbo aukšto rango valdininkai.

   Skaityti komentarus