°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   Antanina Strumilienė: Ar Vilnius - laisvas miestas?

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Antaninos Strumilienės Fabcebook įrašas
   2021-06-11 09:00:00

   Opozicijos lyderis S. Skvernelis nesuderinamu su demokratija akibrokštu laiko Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą antrą kartą Šeimos gynimo Maršo organizatoriams neišduoti leidimo mitingui.

   ,,Tai yra akibrokštas demokratijai. Labai gaila, kad Laisvės partija ir jos meras, kurie šiuo metu turi daugumą savivaldybėje ir ją valdo, demokratiją supranta labai selektyviai. Tada, kai jiems yra naudingi politiniai renginiai - be jokių apribojimų leidimas išduodamas. O kai to prašo kita pusė - iš karto ieškoma būdų, kaip leidimo neišduoti", - radijui sakė S. Skvernelis.

   Po Šeimų Maršo Vingio parke, kadangi į žmonių reikalavimus nebuvo atsižvelgta, Maršo organizatoriai prašė Vilniaus savivaldybę leidimo surengti dar vieną protesto akciją su 7 tūkstančiais žmonių, tačiau leidimo negavo.
   Vėliau, atsižvelgiant į savivaldybės nurodymus, dalyvių skaičių sumažino iki 800, tačiau ir po to savivaldybė leidimo neišdavė.

   S. Skvernelio teigimu, sunku suprasti ir pateisinti Šimašiaus vadovaujamos savivaldybės argumentus.   ,,Aš suprasčiau, jeigu rengėjai būtų nereagavę į savivaldybės išsakytas pastabas, tačiau kreiptasi jau visai dėl kito žmonių skaičiaus. Tad sakyti, kad šiandien mes nesame įsitikinę, ar jie užtikrins saugumą, ar ne - tai visiškai nesuderinama nei su mūsų teise, nei su galiojančiais įstatymais", - sakė S. Skvernelis.

   ,,Tokie renginiai privalo būti leidžiami, jie negali būti draudžiami. Manau, kad teismas apie tai aiškiai pasakys".   ,,Leidimas turi būti išduotas besąlygiškai, nustatant aiškius reikalavimus, o jei tie reikalavimai būtų neįvykdyti, savivaldybė turi tam tikrų priemonių ir privalo reikalauti, kad teisėsauga atliktų veiksmus, jei būtų pažeisti įstatymai," - sakė S. Svernelis.

   Ir pridūrė, kad sprendimas uždrausti mitingą yra nesuderinamas su sostinės šūkiu, kad Vilnius yra laisvas miestas.

   Skaityti komentarus

   kEMlzpAX 2021 28 12 12:18

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   kEMlzpAX 2022 21 01 10:24

   555

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai