°C
   2021 05 09 Sekmadienis

   Kastytis Braziulis: Ar pritariu šeimų maršui?

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Kastyčio Braziulio Facebook įrašas
   2021-05-04 13:00:00

   Ar pritariu šeimų maršui? Taip, be abejo, nes kiekviena visuomenės akcija yra sveikos visuomenės bruožas.

   1. Šeimų maršą reikia sveikinti, nes tai yra sveikos visuomenės požymis. Visuomenė domisi ir skatina kitus domėtis visuomeniniais-politiniais procesais šalyje. Ji nenori būti nuošalį ir paklusniai bei pritariamai linkčioti galvas politikams ir jų sprendimams. Ji kontroliuoja politikus ir neleidžia jiems padaryti klaidos ar piktnaudžiauti jiems suteikta valstybės valdžia. Ji neleidžia radikalams perimti valdžią ir nurodinėti visuomenei kaip gyventi. Aktyvi visuomenė kuria palankias sąlygas žmogaus gyvenimui. Kuo daugiau panašaus pobūdžio maršų bus, tuo sveikesnė bus tauta.


   2. Ne politikų reikalas yra visuomenės iniciatyvos ir rengiamos akcijos. Politikai gali kritikuoti, smerkti arba prisidėti ir remti akcijas. Tai yra jų reikalas. Tačiau jie neturi nei teisinės, nei moralinės pareigos kištis į šias iniciatyvas ir bandyti jas malšinti. Tuo labiau jie neturi teisių drausti jas. Politinės partijos ir visuomeninės organizacijos yra skirtingi reiškiniai. Kuo stipresnės valstybėje visuomeninės organizacijos, tuo geriau visuomenės interesus atstovauja ir savo pareigas vykdo politikai bei biurokratai.

   3. Radikalai kelia sumaištį, tačiau pavojaus nekelia. Iš vienos ir iš kitos pusės radikaliai nusiteikę asmenys plūstasi, lieja emocijas virtualioje erdvėje ir yra pasirengę kautis realiame pasaulyje. Tai yra normalu. Žmonės yra skirtingi ir turi skirtingas gyvenimo patirtis. Juk neuždrausi žmonėms reikštis, išsakyti nuomonę, nors ir piktą. Svarbiausia - neperžengti ribų ir nepadaryti nusikaltimų.

   4. Provokatoriai ir politikieriai kelia didžiausią grėsmę visuomeninėms akcijoms. Provokatoriai siekia sumenkinti, sukompromituoti, pažeminti visuomenės iniciatyvas. Tai yra priešų agentai. Jie kelia itin didelį pavojų. Kartais provokatoriai ryžtasi teroristiniams išpuoliams. Politikieriai siekia pasinaudoti proga politinėms galioms gauti. Jie – veidmainiai. Jiems nerūpi visuomenės interesai, jiems rūpi jų gili bei plati kišenė.

   Skaityti komentarus

   Braškė 2021 04 05 01:17

   Niekam neįdomu išlaikytinių nuomonė. Jie paskirti atlikti darbą, kurį jiems patikėjo visuomenė. O apie maršus ar kitus renginius pasirūpins patys 2.5 milijonų gyventojų. Nereikia tiems 100 -am bandos ūkiui kvaršinti tuščios galvos, tegul nors nerauda ir netrukdo. Dirbkite veltėdžiai kas jums skirta dirbti.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai