°C
   2021 05 09 Sekmadienis

   Maršo turas įsibėgėja: aplankyta vakarų Lietuva, patriarchas Rietave, brolio Pauliaus palaiminimas Kretingoje

   Nuotrauka: respublika.lt nuotr.

   Autorius: respublika.lt
   2021-04-29 19:00:00

   Didžiojo šeimos gynimo maršo turas per Lietuvą įsibėgėja: vakarai aplankyti, šturvalą sukame šiaurės link ir važiuojame į ten kur net varnos neskrenda - Skuodą! O pakeliui turiu laiko Tamstoms papasakoti, kas buvo po vizito vasaros sostinėje iki dabar. Sekmadienį Rietavo turguje sutikau tūkstančius giminaičių, kambariokas Viktoras patį patriarchą, Kretingoje gavome palaiminimą! O Plungė tiek patiko, kad joje lankėmės du kartus. Bet apie viską nuo pradžių.

   Sekmadienis, rytas, pabudau kažkur apie 6, šį kartą miegojau be kambariokų (ačiū Dievui) ir be kambariokių (kad kur tave velniai), todėl ramiai galėjau niekam nesiteisindamas nevalgyti pusryčių, negerti kavos, garsiai nusižiovauti ir pusvalandį pramirkti karštam duše. Tačiau ne viskas taip ir gerai, kaip gali pasirodyti. Apart išvardintų privalumų buvo ir minusai - nemačiau gražiųjų „žemaitukių" šypsenų (kurios buvo diena prieš), nebuvo kam pasiskųsti dėl prasto oro, pasigirti dėl gražaus sapno (kur aplankė viena širdį verianti žaliaakė mane) ir vyno niekas neįpylė (kaip šeštadienį kažkas)...

   Žodžiu įvertinant visus pliusus ir minusus, nuotaika buvo „per vidurį", toks nei skustas nei luptas (anot Sūduvių) ir atlikęs rytinę suglamžytų marškinių lyginimo procedūrą paskambinau Raimiui: -„Hebryte kur jūs? Turgus ne kalnas, mes ne Mohometai, turėsim patys į Rietavą nuvažiuot" - „Gerai, gerai, sutepu paskutinius sumuštinius ir mažiau čia „mandravok", eik į gatvę ir tuoj būnam", - atšovė Raimis.

   10:00 iki tikslo kilometrinė eilė! Vėžlio greitumu per 15 min. atsidūrėme turgaus teritorijoje kur mus pasitiko pūga, vėjas, dumblynas ir kaip be būtų keista, visai ne žviegiantys (kaip viena europarlamentarė praminta turgaus boba), o atvirkščiai - besišypsantys, palaikantys ir apsišvietę prekybininkai. Puikiai jie supranta kas vyksta pasaulyje, Europoje, mokyklose, darželiuose ir nacionalinio transliuotojo eteryje. Iš kart supratau, kad „turgaus bobos" palyginimas su viena politike yra pažeminimas ne jei, o turgui. Apie vizitą Rietavo galiu pasakyti tiek, kad dėl turgaus dvasios tarsi prekybininkai pasijutome ir patys - mes jiems laikraštį, jie mums lašinius, mes jiems laikraštį, jie mums čeburėkus, mes laikraštį, mums giros... Švelniai sakant, mainai pavyko.

   Tiesa, pradžioje užsiminiau, kad čia sutikau tūkstančių tūkstančius giminių, o Viktoras įsiamžino su pačiu patriarchu NR.1! Apie šiuos malonius susitikimus būtų galima papasakoti ir plačiau, tačiau geriau jau vieną kartą pamatyti nei tūkstantį kartų išgirsti, pristatau jums save su giminaičiais ir Viktorą su patriarchu.

   13:10 Plungė, aikštelėje prie Maximos autobusui vietą užėmusi plungiškių minia jau laukia maršininkų su žavia koordinatore Elvyra prieš akis. Kaip taisyklė man pradėjus garsiau kalbėti prieš susirinkusius Plungiškius, prasidėjo kruša, baigiau kalbėti - pasibaigė... Ženklą supratau, mažiau kalbų, daugiau darbų. Ėmiau laikraščius į rankas ir stojau su Plungiškiais prie srauto žmonių. „Būtin dalyvausem. Kiek anie jot ant golvų mumes gale? Mes Žemaiče kontrūs, bet daugiau nebegalem, jei neiko nedarysem tojau vyro nou moters otrinkt neis. Kažkada Žemaiče išgelbėj Lietuvą, atėja laikas vėl", - aiškiai pasakė skubantis į parduotuvę jaunuolis. Po trečiojo amžiaus universiteto profesoriaus įteikto sėkmės eleksyro, atrodė, kad maršo turas Plungėje baigtas, bet, bet paskambino niekada laisvų dienų neturintis šefas: -Buvote Žemaityje? Ten gražios merginos, kaip jums ir patinka dirba. -Po galais ne. Iš kur galėjau žinoti! -Tai ko neatsiklausėt? Pats kaltas...


   Susitaikyti su tokiu „praliotu" negalėjau. Radau vieną milijoną argumentų, kodėl turime pirmadienį grįžtant į Marijampolę važiuoti pro Plungę. „Ką tu čia mali, pasakei, kad reik pro Plungę tai pro Plungę ir sio",- besiklausant mano įtikinėjimų, nukirto Raimis. YES!

   16:45 Kretinga, miestelio centre už keliolikos minučių sugūžėjo savanoriai, kuriems jau nelabai ką turėjome ir pasiūlyti apart sustėrusių šypsenų ir visiems girdėtų kalbų. Išdalinus paskutinę makulatūrą nusprendžiau pačiam daugiau nebekalbėti (šalta ir tingiu), lai žodį taria brolis Paulius kuris vėliau nepatingėjo ir arbata pavaišint, bei palaimino didįjį šeimos gynimo maršą! Ačiū! Garbė Jėzui.

   Pirmadienį po dar vienos nakvynės Palangoje, kaip tarėme taip ir padarėme -aplankėme Respublikos leidinių grupei priklausantį „Žemaitį" Plungėje. Šefas nei kiek neapgavo - redakcijos žurnalistės ir pati redaktorė stulbinančiai gražios bei šypsotis moka! (vien dėl kolegių verta dirbti Respublikoje patikėkite). Už lango žinoma snigo, bet šį kartą buvome šiltose redakcijos patalpose ir galėjau kalbėti kiek patinka, žinia siunčiama iš viršaus nei kiek negąsdino, o ir laikraščių kuriuos galėtume dalinti nebebuvo (Zeniukas kol davėme išsamų interviu atidavė praeiviams paskutinius 4). Net neabejoju, kad straipsnis „Žemaityje" bus puikus, o svarbiausia žaviosios kolegės sudalyvaus Didžiajame šeimos gynimo marše... Valio ir važiuojame namo.

   Savaitės pradžioje „apmušiau" skubius Respublikonų darbus , o į tą laiką aplankė tokia žinia kurią galite paskaityti čia: Vitas Tomkus: NE TAU, MARTYNAI, MĖLYNAS DANGUS!!!


   -Šefe, akmuo nuo širdies nukrito, nebereikės trankytis po Lietuvą su pusamžiais kambariokais, ginčytis dėl atidaryto lango ir rašyti dienoraščio...

   -Ką? Klausyk, jei mes ne esame mitingo generaliniai rėmėjai, tai dar nereiškia, kad Lietuva turi pražūti. Marš į autobusą ir darai ką tik reikia, kad Vingio parke būtų tūkstančiai. Rašyk laiškus...

   Na štai aš ir autobuse, po susitikimo Skuode su aktyvistais ir savo senu bendraminčiu Ignu Jonušu (Ignas dirba vieno didžiulio paukštyno vadovu ir aktyviai remia maršo idėją. Išlydėdamas pakrovė į autobusą per šimtą kiaušinių, Ačiū Ignai už ginklus, jei netyčia sutiksime kelionėje Seimo narius!). Važiuojame į Telšius.

   Antrakt!


    respublika.lt

   Skaityti komentarus