°C
   2024 05 28 Antradienis

   Raimondas Navickas: Pažangūs žmonės negeba suprasti, ką gina tradicinių šeimų šalininkai? Atverkite jiems akis

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Raimondo Navicko Facebook įrašas
   2021-06-18 09:00:00

   Sodomo konvencijos entuziastai bei homoseksualizmo plėtros aktyvistai pamėgo kartoti - neva, niekas iš Šeimų gynimo maršo dalyvių nežino ir negali paaiškinti - tai ką gi jie laiko ir vadina tradicine šeima.

   Išdidžiai išpūtę žandus pažangiečiai postringauja apie kažkokius viduramžiškus ar biblinių laikų šeimyninių santykių modelius, kai tuo tarpu kiekvienam doram lietuviui šis reikalas ant tiek akivaizdus, jog net keista, kad kažkokie demagogai sugeba iš to sukurpti problemą tuščioje vietoje.

   Šeimos santykių modelio sąsaja su vienokia ar kitokia tradicija, gerbiamieji, yra kontekstualus reikalas.
   Primenu, kad gyvename ne Abiejų Tautų Respublikoje ir ne Osmanų imperijoje, o XXI a. pradžios Lietuvoje, kurioje dažniausias šeimyninių santykių modelis siejasi su vyro ir moters civiline ir/arba religine santuoka bei joje gimstančiais ir auginamais vaikais.

   Todėl nėra jokios problemos pateikti atitinkamą apibrėžtį. Prašom, naudokitės:

   Tradicine šeima Lietuvoje XX a. vidurio - XXI a. pradžios kontekste vadintina civilinės ar religinės santuokos sukurta vyro ir moters sąjunga, vedanti bendrą ūkį, kartu auginanti/užauginusi vaiką (vaikus) ar to siekianti bei jų vaikai*. -------
   Visi kiti galimi formatai su kokiomis nors prielaidomis gal ir gali būti vadinami šeima, bet tradicinė šeima dabarties Lietuvoje yra būtent tai. Statistinis ir kultūrinis faktas.

   * - įskaitant įvaikius.

   Skaityti komentarus